• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIHAJASárí, zaviňte se do krásy
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: chápu
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SKLIBA: mam jednu (nejoblibenejsi) spodnicku rozstrihnutou az nad koleno po obou stranach a nemuzu si vynachvalit.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: prostě to měli vymakané ;-)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    SKLIBA: a ma to svuj duvod.ja jsem nikdy nechapala babicku proc nosila kombine i v lete. Ale odpotis se do spodnicky a sukne neni zasazena ;)
    je to prakticke. A kdyz ji nosis s takovym rozperkem jako mam ja,tak o ni ani nevim ;)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: tak byly časy, kdy i v našich krajích byla spodnička považovaná za nepostradatelný kus prádla k sukni či šatům
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    GRETKA: tim myslim,ze se pod choli a spodnicku nic nenosilo (a abych pravdu rekla,tak ja spodnicku povazuju za pradlo)
    CNV
    CNV --- ---
    Znáte tu sérii knížek o historii odívání od Kybalové a dalších, takové ty s barevnými deskami? Doufám, že chystají i díl o indickém odívání, tu bych si velice ráda přečetla. Nedávno vyšla Severní Afrika, tak se tam třeba dostanou :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    TRAMIN: tím původně myslíš, že dřív se nosilo něco (co?) přes čoli nebo, že se sárí zamotávalo tak, aby čoli nevyčuhovalo?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    KATERINA: :-D to by se mělo zkusit :-D
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    TRAMIN: zajímavá představa, že když chce svého milence navnadit, pošeptá mu v kině na bollywoodském trháku: "dneska nemám spodničku, lásko" :D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    CNV: alenka nosi jeden sklad na zadku kvuli pohybu pry
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    KATERINA: ano.spodnicka je spodni pradlo.stejne jako choli je puvodne spodni pradlo
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CNV: mno já ti nevím, obávám se, že u živějšího materiálu by to nepomohlo, přeci jen ta tvoje bavlnka drží a nebude mít moc tendence nezřízeně vlát ;-) ale zkusím...
    šmajda na zadku ne, ten mám velký už tak :-D
    CNV
    CNV --- ---
    Ještě mě napadlo vyskládat to na bok, nebo lehce na bok (jako na stehno). Existuje prý i region, kde se skládá na zadek, takže vznikne něco na způsob "honzíka".
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    CNV: to zní dobře, experimentálně ověřím :)
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    ANNIKA:
    SKLIBA: včera jsem si taky vyrazila bez. s pocity jako bych šla bez spodního prádla, stejný problém: sklady mezi nohama beánily v chůzi. sárí přehazuju přes levé rameno, což určuje směr skladů a tak jsem si vypomohla tím, že levá ruka vždy "sukni" přidržuje, žímž vlastně drží sklady dál a nemaj šanci se dostat kam nemaj. nevýhoda: blokuje to jednu ruku. vzhledem k parnu jsem si přidržovala vlečku přes vlasy čímž jsem přišla i o druhou :D každopádně o vrstvu méně se v tomto počasí vyplatilo:)
    těším se až zbydou nějaké peníze na novou kanýrkovanou spodničku, dělá to pak lepší tvar.
    btw: jak to dělají indky? nosí spodničku vždy?
    CNV
    CNV --- ---
    Já mám sklady rozskládané po celém předku, ne složené na jednom místě a zastrčené za pas, a tohle se mi nestává. Možná řešení?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    ANNIKA: dopadla jsi přesně jako já... jestli nějaký fígl je, sem s ním a to hned :-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Tak jsem včera pochopila funkci spodničky - vyšla jsem si bez ní a sklady se mi při chůzi neustále dostávaly dozadu mezi nohy, čímž se to nějak podivně utáhlo a zavzpomínala jsem si na mladá léta a soutěže ve skákání v pytlích na dětských dnech. Akorát že když jsem spěchala na vlak, zas tak zábavný to nebylo. Pak se občas uvolnily, tak pár kroků šlo a zase se tam nějak divně poskládaly...je na to nějaký fígl, nebo se holt musím péct ve spodničce?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    takze pro vsechny co chteji nekdy neco vyzvedavat od me malickosti.
    Pasaz Lucerna,pod schodama do kina Lucerna jsou Reprosluzby. Tam imituje praci ID VXP a jsou tam od 9.00 do 19.00 PO - PA
    ja tam byvam tak od 18.30 do 19.30
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam