• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    TRISSIE: Mám dva dětské pokojíčky se zkosením, a nechávala jsem zkosenou část bílou...




    Teď v létě budu ten modrý přemalovávat, nějak ho mladíci neskutečně zprasili, a uvažuju, že jim na zkosení barvu dám, ale spíš pro iluzi "nebe"... že jim tam přidám i ty fosforeskující hvězdičky a podobně, mají přesně pod tím zkosením postele. Ale jistá si ještě nejsem.
    Asi bych se rozhodovala podle toho, jak moc světlý ten pokoj je, my ten modrý máme dost tmavý, ale u něj by ještě další ztmavení to nevadilo, je jen na spaní. Ten druhý je světlý hodně, ale tam zase nemám důvod, abych to zkosení malovala...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GINGERCAT: fňuk, budu průkopník.

    Jednu zkosenou zeď už umím (akcentovat barvou právě tu zkosenou zeď, krásně to pokoj protáhne), s tapetama bych to asi taky uměla, ale ty dávat nechci, tak furt nějak nevím.

    No ještě je čas, a když bude jo zle, tak to nechám bílý a vymaluju po porodu i přes hotovou podlahu...
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    TRISSIE: nic jsem nenašla, to bude asi fakt nedostatkový zboží :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jinak je to pokojíček miminčí, sice ze začátku bude spát asi s náma v ložnici, ale tam není kam dát přebalovák, takže bude potřeba zařídit ten pokoj tak jako tak.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GINGERCAT: a našla bys tam něco s těmi zkosenými zdmi? Já jsem se taky zkoušela koukat na netu, rovných pokojíků spousta, ale ty zkosené stropy ne :-(
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    TRISSIE: mám uložených dost fotek z netu, Tvému popisu by mohlo jakž takž odpovídat...

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    pomalu začínám řešit dětský pokoj a nevím, jak s výmalbou...

    pokoj je vcelku velký, asi 3.5x6 metrů, dvě okna směrem na východ na delší zdi. Na protější dlouhé zdi jsou dveře. Obě kratší zdi mají zkosený strop (standardně od výšky asi 120cm).

    Dveře dubové, podlahu budu objednávat taky dubovou, nábytek světlé nebo bílé dřevo. Stěny bych si představovala do pastelu, nejspíš nějaká žlutá nebo zelená. Malovat chci před pokládáním podlahy, samozřejmě.

    Když jsme malovali naši ložnici, která má stejnou dispozici, jen okna na sever, tak jsme vzali i ty zkosené stropy - ale to byla světlounce béžová, takže to není moc zřetelné. U té výraznější pastelové nevím, jestli mám vymalovat jen část stěn, nebo všechny stěny, nebo stěny i s tím zkoseným stropem... nějak si to furt nedovedu představit...

    nemáte někdo podobný pokojík, nebo fotky něčeho takového, ať mám trochu lepší představu?
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    TRISSIE: Určitě dělá, a dá se taky dokoupit. Doporučená hranice pro vysokou postel je šest let, někteří odborníci tvrdí dokonce 12, ale vím, že v Čechách je obvyklý i nižší věk.

    Tohle není přímo pokoj, ale zalíbilo se mi to:)

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SRETSIS: stylový je to hezky, ale to už se dneska k palandám nedává zábradlí? zvlášť u menších dětí by mě to trochu děsilo...

    sice jsem sama dva roky spala těsně pod stropem a hezky bez zábradlí (matčin expřítel byl sice nadšený kutil, ale ty detaily moc nezvládal dotáhnout), jenže to už mi bylo čtrnáct a pud sebezáchovy mi nedovolil se v noci pohnout z místa :-)
    MATA
    MATA --- ---
    SRETSIS: pruhovaná verze a tahle je naprosto dokonalá, pro dvě děti úžasný...musím si to uložit na pozdější dobu, až budou dvojčata odrostlejší...jelikožmají mini pokoj, tohle sejeví, jako dokonalé řešení
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    YENNEFER: To jo, ale zase na druhou stranu mám to štěstí, že u nás dítko dost často hračky na hraní používá:)

    S těma pokojema máš pravdu, v podstatě to ani u nás není až tak neaktuální, tak jsem zkusila něco najít.



    Tohle je hodně na efekt, větrání nezaručeno, ale vypadá to prostě moc pěkně:)










    To je sice pro jednoho, ale moc se mi to libi. Mimojine ten sschovanej, ale zaroven ucelnej perinak.

    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SRETSIS: bavit ji to bude určitě :-) ale víš jak to je, že nejlepší hračky jsou věci pro to primárně neurčené :-)

    inspirace hezká, mě by zajímalo, jestli je někde k vidění, jak hezky zařídit nudloidní pokoj dvěma dětem, všude to vystavují ideálně na čtvercovém půdorysu velkorysých rozměrů, což normální smrtelník nemívá k dispozici
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    YENNEFER: Njn, hlavně (doufám), že jí to bude bavit a přestane si máčet ruce ve studený vodě ze studny:)

    Další inspirace




    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SRETSIS: hezké to je, ale moc nevěřím, že v obou korýtkách nebude bahýnko :-)
    MATA
    MATA --- ---
    SRETSIS: spíš matrace na míru, vypadá to moc dobře
    MATA
    MATA --- ---
    SRETSIS: to je úžasný..přesně pro moje dvojčátka...kde se to dá koupit?
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---


    MATA
    MATA --- ---
    MAARISTAAN: .-DDD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam