• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MADIETTA: ázijská metoda, že děti ráno srolují matraci a deku a strčí je do skříně a na uvolněné ploše můžou tancovat, nepřichází v úvahu?
    KISSA
    KISSA --- ---
    ORIKA: nas malej spi na 200 cm od roka a pul :) prestavovali jsme pokoj, mala 4leta si vybrala malickou postylku po odebrani sprusli a on velkou... :)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    PABLINKA: krásná postel, možná by nebylo špatné, vidět ji i na nějaké reálnější fotce...a taky bych nechala ten kokos-molita .)


    ORIKA: máte ještě na postýlce pštrusle? nebo jste vyndali ty dvě tyčky? (prcek nám už po několikáte přelezl pštrusle a pěkně si namlel :/ ale zase nevím, co by po nocích dělal, kdyby tam ty pštrusle neměl...aby třeba nerozjel s plyšákama nějakej mejdan :))
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    PABLINKA: mně se moc líbí :)
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    ORIKA: já si taky myslím, že ten kokos-molitan asi bude nejlepší, i z toho důvodu, že je na to prostě už zvyklý... Vítek bude asi dost velký, teď měl ve 20 měsících 88 cm, č. nohy 25, tak uvidíme, kam poroste... pravděpodobně ale mých 152 cm mít nebude, já bych postel 200 cm ani teď nepotřebovala :-D
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    PABLINKA: vypadá výborně, jen těch 200cm mi přijde na 2letý dítě docela dost, náš prcek by se v tom ztrácel..na druhé straně je fakt, že vydrží až do puberty :) co se matrace týče, tak u nás jsme i do větší postýlky koupili osvědčenou kombinaci kokos-molitan
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    ráda bych znala vaše názory na tuto dětskou postel: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=42223615&tab=0, na MMB je, zdá se, velmi oblíbená, nám se taky líbí, uvažujeme, že ji malému (22 měsíců) pořídíme a dáme mu ji k 2. narozeninám... Myslím, že by mohla vydržet klidně až do dospělosti, jen by se případně později vyměnila matrace. A k těm matracím - jaké se vlastně doporučují 2letým, 3letým, 4letým dětem? Vím, že pro ty nejmenší jsou nejlepší tvrdší matrace typu kokos-molitan (tu má malý teď, je opravdu pevná a tvrdá, tak nevím, zda v něčem podobném pokračovat nebo zvolit něco měkčího).
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    KAWALSKI: také bych dala zelenou. syn ma nejchladnejsi pokoj, dali jsme tak zelenou v kombinaci s takovou "pískovou", aby to trochu zateplila. Myslím,že to studeně nepusobí. Nálepky pak mohou krásně dodekorovat (netvrdím, že ty naše;), jdou dobře sundat, až se za čas omrzí a není vidět, že tam byly, takže není nutné malování (z tohoto důvodu) :) a ty barvy vypadají v každém světle jinak!

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    KAWALSKI: zelenou .)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    _AMBRA_: ani jeden z nas nema rad bilou :-D tak uvidime, od modre me kazdy zrauzje, tak ji asi neudelam, jenze jakou jinou...
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    KAWALSKI: je fakt, že pro školáka už je to moc barevné
    v podstatě, ono se bílou taky nic nezkazí...taková modrá nebo zelená se za 7 let může omrzet, ale bílá je bíla :)
    tak ať to dobře vymyslíš ke spokojenosti všech
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    _AMBRA_: vyblité snad nee :-D na mě je to tvoje nejak moc rozjuchane, prece jenom, v tom pokojiku bude od tech 7mi minimalne dalsich sedm let bydlet sam, tak aby vybaveni odpovidalo potrebam soucasnosti, ale malba a nabytek se nemusely menit ;-)
    zrovna resim stul a zidli, o to "rostouci " s ditetem je cenove tak ve vysi meho mesicniho platu :-/ a postel bych chtela vyvysenou, aby pod tim byl prostor na hrani, ale kea je desne draha a jinde jsem to nevidela :-/
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    KAWALSKI: lehce barevné ? tak aby to nedopadlo jako lehce "vyblité" :))
    syté barvy jsou imo fajn (pokud to není vyloženě přehnané), pokud syn chce černou, sytou barvou mu uděláš větší radost, než šmoulově (vyblitě) modrou...

    nevím, jestli to bude zrovna tvé gusto, ale tohle je moje inspirace do budoucna (zatím je prckův pokojíček bílý s různobarevnýma šmouhama od všeho možného co kde najde) ale až mu budou tak 3-4 roky, chtěla bych nějaké podobné barvy, jako má v pokojíčku synovec



    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SWATKA: černou malymu decku? ceou stenu? ja it neivm, on je dost depresivni, do nedavna maloval jen cernou a hnedou, nechci ho v otm podporovat :-/
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    pokoj je 3x5m, jedno velke okno situovane na zapad a jedno velke na sever, ale v pokoji je permanentne horko ( v lete sem porad sviti slunicko, v zime zas je pretopeno ) a svetlo az do pozdnich hodin, navic jsme ten typ lidi, co dlouho spi a pozde chodi spat. nas pokoj je hned vedle s oknem na zapad a jih a je mnohem studenejsi, nechapu proc. synova predstava jsou černé stěny s obrazkama batmana :-/ takze to asi vyresim jednou ci dvema barevnyma stenama a dvema bilyma s obrazkama batmana... vsude ctu, ze studena barva je vhodna pro deti a ze je uklidnuje, tak nevim...rozhodne nechci syte barvy, jen takove lehce barevne ;-)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    LUBAR: přwsn+ jsem to chtěla psát - jde hlavně o to kolik oken v pokoji je a jakým směrem je orientovaný, já osobně moc modrou ráda nemám - je opravdu dost studená.


    KAWALSKI: také je variantou krom různobarevných stěn a stropu třeba jedna výraznější http://img.ella.centrum.cz/photos/2010/02/01/21-218169-barvy-v-interieru.jpg

    kde je pracovní stůl a zbytek v jednom odstínu.

    jak velký ten pokoj je?
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    KAWALSKI:
    KAWALSKI: k tomu, co píšou přede mnou, bych jen dodala, že strašně důležitá při tom je orientace pokoje na světové strany a jeho světlost jako taková... mám vlastní zkušenost, že sytá modrá pokoj šíleně ztmaví, takže se může dát jen někam, kam fakt jde hodně světla, nebo jako u nás, kde je to jen pokoj na spaní... přes den na celodenní pobyt bych to nechtěla.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KAWALSKI: u nás je horní patro ( tj. dětskej pokoj a ložnice) v kombinaci světle zelené a bílé (3 stěny + strop zelené, jedna stěna bílá) a vyhovuje to jak nám tak dítěti :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    KAWALSKI: máme pokoj zelený a modrý (viz fotky níže v této diskusi) a zdá se mi to být velice příjemná kombinace.
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    KAWALSKI: jsem pro zelenou - ta uklidnuje, sice stejne jako modrá, ale není tak chladná...nebo nakombinovat tyhle dve barvy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam