• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    KEYA
    KEYA --- ---
    MEDVED007: A od koho máte bukové postele, jestli se mohu zeptat?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    tak konečně se i čeští výrobci nábytku probrali z opojení jehličnany a začali vyrábět z jiných dřev ! před cca 5 lety jsme dcerám koupili ( po dlouhém hledání a pátrání) postele z bukového masivu s tím, že k tomu časem dokoupíme nábytek ve stejném materiálu....letos na to došlo a když už to vypadalo, že si budeme muset kvůli materiálu (ne rozměrech) nechat všechno dělat od truhláře na míru, tak jsem objevila, že domestav už konečně taky z buku dělá !!! halelujá.....nakonec se z toho dá složit v podstatě to co chceme....akorát jednu komodu budeme kupovat od výrobce těch postelí....ten zase pro změnu nedělá vůbec věci jako psací stoly a tak.....

    prý domestav přešel na buk v posledním půlroce na přání zákazníků....asi každého nebaví mít smrkový stůl, na kterém je okamžitě vidět každý vryp bo je to hrozně měkké dřevo....o struktuře a změnách barvy v čase ani nemluvím....to je ale věc osobního vkusu
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    to mi přijde hrozný :)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jeste jsem uvazovala koupit ji tohle http://www.amazon.de/dp/B00A3T9LZI/ref=dra_a_cs_mr_hn_it_P3033_100?tag=dradisplay0b-21
    na hracky a davat knizky proste k nam do knihovny...co vam prijde na pristi rekneme 3 roky praktictejsi - Michelle budou 2 roky...
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    HARIBOKACHNA: v tom pripade myslim, ze je to ok. Asi dulezitejsi mit kam dat veci, nez mit sice hodne prostoru, ale vsude cosi, co neni kam uklidit. 2 skrine mi neprijdou moc :)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ZARZAROSA: Mame velky obyvak tam si vetsinou i hraje a ma tam i stolecek na malovani a dostava treba 2 boxy na hrani a pak tam ty hracky uklizi zase dat boxy do policek mi nevadi, ale nechci mit ty boxy v obyvaku na zemi - ted ma celkem 4 plne boxy a 4 male uzke policky s knizkami - ty policky patri k prebalovaku, ktery se bude stehovat k mininku do pokoje.
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    HARIBOKACHNA: jako já si to představila, ale nijak zvlášť moc mi to asi nepřijde. záleží, jstli má už 2m postel, jestli tam bude mít i stolek a židličku, jestli má někde jinde místo na hraní a hračky. ale i tak. Zdá se mi lepší mít úložný prostor, kde nebude všechno narvaný i proto, že si pak do toho dítě může klidně dávat samo věci. Do skříně, kam to člověk sám rve, těžko může chtít, aby si časem třeba uklízelo samo. A expedit mi sám o sobě nepřijde tak masivní, jsou to v podstatě otevřený poličky. Jestli to ale chceš na knihovnu, tak počítej s tím, že to je na 2 řady knížek - je to dost hluboký. Možná vyměnit expedit za nějakou nízkou a mělkou poličku, která by navíc nezabírala tolik místa...?
    Co spíš mne k tomu napadá, jestli by tam nemelo smysl dát něco, co je vysoké akorát tak pro dítě, kam si bude pokládat věci (kalíšek s pastelkama, autíčko, postýlku pro panenky...) což by třeba mohla být ta knihovna.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ahoj budu ted zarizovat maly detsky pokoj pouze 11 m2 ( 4,4x2,5). potrebuju tam poridit satni skrin a uloziste hracek a knihovnu. Myslela jsem, ze bych koupila 2x satni skrin stuva ( 60x50x192 cm) a 1x expedit (79x149 cm)...ale mam pocit, ze je to moc na tak maly pokoj... napada vas prosim nejaka alternativa? chci aby tam melo dite take trochu prostor:) rada bych vse koupila online u ikei. bojim se, ze ten ulozny prostor v jedne skrini stuva neni dostatecny pro dite co ma opravdu hodne obleceni a chci tam take ukladat jeji lozni pradlo a rucniky. a dale si nejsem jista jestli expedit neni moc masivni kus nabytku do tak maleho prostoru?
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    KOCKUT23: je videt, ze jste si makli, ale ta barevnost je teda dechberouci. Osobne bych v tom zacala mit mzitky pred ocima, jak v roli rodice, tak v roli ditete (mimino nemuze ani svobodne prchnout!).
    KOCKUT23
    KOCKUT23 --- ---
    zatím hračkárna pro dceru a spaní pro mě
    [ KOCKUT23 @ PŘED A PO ]
    za dva měsíce přibude nábytek pro dceru a budoucího syna
    MERTLI
    MERTLI --- ---
    Tak nakonec jsem sehnala na Aukru asi po pul roce hledani detskou starou postylku, ktera se v tuhle chvili opravuje. O 10 cm se zkrati bocnice, aby do ni sedel rost a matrace z Ikea a nemusela se resit matrace na zakazku. Po obrouseni a zatmeleni se natre zakladovym lakem a pak nabarvi na bilo. Uz se nemuzu dockat!



    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ZEMINO: taky jsem si to říkala :-) ale kupodivu si nikdo nestěžovat....mohli ho klidně cestou domů hodit do popelnice, mě to je buřt :-)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    MEDVED007: Jéé,to museli mít rodiče radost,když dítě ze školky přineslo domů dalšího plyšáka :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SRETSIS: tak to já jsem naopak vyhazovač obecný...minimálně jednou ročně děláme v herně velké třídění...obvykle po vánocích...nedělám to tajně, děti jsou u toho a třídí se mnou. část hraček dáváme do školky, část do družiny, část prodám v bazaru a jen absolutní minimum vyhazuju...naše holky prakticky hračky neničí a pokud je něco zničené, tak to je obvykle nějaký šunt co nic nevydrží....
    letos jsem děti navezla, že konečně KONEČNĚ souhlasily, že se zbavíme většiny plyšáků....byly toho tři obří pytle na odpadky...plyšáky jsem vyprala, holky je fénovaly a česaly a mladší dcera je na konci ledna na své narozeniny vzala do školky, kde si každé dítě mohlo libovolného vybrat a vzít domů, zbytek mají ve školce....
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SRETSIS: Jak říkám, od praktického pohledu se neumím odprostit odkdy jsem si v nějakém záchvatu koupila "dízájnovou" pomůcku do kuchyně, jenž se ukázala být vhodná tak na ozdobu - užívat to prostě nešlo. Asi jako ze stejného blogu to struhadlo ve tvaru ježka - na fotce milé a hezké, v praxi pro zlost.
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    SANTAL: Santal, já nevím, co se stane. Naživo jsem to neviděla a tím pádem ani nezkoušela. Ani nevím, jestli je to k prodeji. Znám jen jméno designéra, který to navrhnul, a dal na svůj blog. Dávám to pro inspiraci, protože je to z mého pohledu krásné a zábavné, a připomíná mi to Trnkovou zahradu. Mám z podobných obrázků radost a pokládání praktických dotazů mi vzhledem k tomu, jak malá je pravděpodobnost, že něco podobného budu mít doma, připadá jako ztráta času.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SRETSIS: A co přesně se stane, pokud dítě vyleze nahoru - a ještě konkrétně na ocas? (Mé vylezly vždy všude, kde to šlo).
    Plus tedy jak utírat prach v těch spárách nahoře? (Jo, jsem hnusně praktická, no...)
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Krásný nápad:)


    Design pro dobrou náladu | Inspirace od Bonami
    http://inspirace.bonami.cz/design-pro-dobrou-naladu/
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    ILLUZE: No, mám pocit, že tu převláda praktický pohled na věc, do kterého vystavené pidi hračky a dekorace moc nepatří.)

    Já nechci vyhazovat vůbec nic, protože díky své o 13 let mladší sestře vidím, s jakým úspěchem se její hračky dnes u Domi potýkají. Navíc doufám, že nebude jedináček:) Jen je občas potřeba jich část ubrat a někam schovat. Na jedno dítě jich máme strašně moc a musím přiznat, že i z dob, kdy jsem se v jejich nákupu moc neomezovala.( Prostě jsme si často dělaly radost. Dost zbytečnou:/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SRETSIS: Proč šílet?
    Dětský pokoj bereme čistě jako území dětí - pokud se tam nepřizabíjíme o hračky nebo oblečení dětí, kde mají co uložené, neřeším...
    Muže občas chytne uklízecí amok, dítě zavěšené na noze a kvílející, že "tatínkuuuu, to néééé, to potřebujuuuu!!!" (tzn. ten kus orvaného barevného papíru) ho rychle z podobných akcí proberou...
    a já pak potajnu nějaké rozbité hračky (s ohledem na to, zda přece jen nejsou oblíbené - ano, máme takhle jednu panenku bez ručičky už čtvrtým rokem - ale byla první a přece i po světě chodí děti, kterým nějaké nožičky či ručičky chybí) vytřídím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam