• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    BEBERA: také máme tři roky v dětských pokojích a žádná známka únavy a to je dětem dnes necelých sedm a 4,5...
    EDERA
    EDERA --- ---
    BEBERA: Máme dva roky Ikea Expedit bílý 2x4 na výšku a na tom ještě 2x2. V tom zasouvací boxy na panenky a deskové hry, dvířka, šuplíky... Pořád je to jak nové. Ale je pravda, že jsme to holkám zařizovali, když jim bylo šest a nešplhají po tom.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Mám jeden postřeh pro rodiče, kteří se teprve chystají vybavit malým dětem pokojíček. NENÍ vhodné používat Ikea dřevotřísko-nábytek, zejména bílý. Bohužel jsme se poučili až na vlastní chybě. Chtěla jsem pro děti nízké otevřené regály a ulakomila jsem se nakoupit nábytek z masivu, když za rok odjíždíme na několik let pryč. Ikea expedit (Kalax?) nám přišel ideální - na větší hračky otevřené poličky, pěkně oddělené pro každou hračku/skupinu hraček zvlášť, na duplo, vláčky a kuličkovou dráhu zasouvací boxy, vysoké tak akorát, regály 2x4 naležato přiměřené výšky, když na to děti lezou, neublíží si. Navíc jsem původně myslela, že to je laminovaná dřevotříska, což není. Po pár měsících používání je nábytek celý odrbaný, všude jsou škrábance a díry a vzhledem k tomu, že povrch je bílý, vyloženě to bije do očí :(
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Francouzská grafička Sandrine Guigou odešla z práce a založila značku pro děti Lilipinso - dekorace a doplňky do pokojíčků, na kterých spolupracuje s ilustrátory z celého světa. Jsou fakt šikovní.





    http://www.mujdummujsquat.cz/2015/09/lilipinso-art-for-kids.html
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    LENNI: diky... nakonec jsem sehnala za pomerne dobre penize lehce zvysenou postel pro starsi, pod tim je domecek/ulozny prostor, mladsi pujde do nizke postele po ni a casem se koupi normalni vyvysena a pod ni se da kolmo ta nizka.. no je to boj, ale snad se to nakonec vejde a budou vsichni spokojeni :) (odkaz ukladam, dik!)
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Tohle mě teď dostalo... na oslavu jako krámek se zrmrzkou, jinak do pokojíčku jako polička na knížky, divadlo a tak.)
    LENNI
    LENNI --- ---
    HABRENKA: My jsme loni pořizovali tady http://www.postele-palandy.cz/posuvne-palandy.html a musím říct, že jsme spokojeni. Nakonec jsem neobjednávala tu nízkou, protože mi to připadalo moc nízký, ale máme tuhle http://www.postele-palandy.cz/palandy-denisa.php , žebřík k tomu máme rovný, aby to moc nepřekáželo. A až děti nebudou chtít palandu, tak jim to rozložíme na 2 postele.
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Dostali jsme jako dárek dva plakáty do pokojíčku, tak je tu zkoušíme nadekorovat. Třetí fotka je teda z balkónu, trošku se tam připletla.)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    ANNNA: vicemene takhle, ale s tim, ze spodni postel neni spojena s horni, ale to by mohlo jit domluvit, diky moc! hlavne maji moznost mensiho rozmeru, coz v mem pripade vypada dost spasne :), vcera jsem si nakreslila detsky pokoj, nadsena, jak to jde a ... krive zdi a chybi mi doslo par centimetru, aby se vesla postel, kam chci... doted byl favorit toto http://www.hpnabytek.cz/palandy/bukovy-masiv/102b-lucas-horni-spani-buk, diky za zkusenost a tip, prubnu :)!
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    HABRENKA: Já si taky nejsem stoprocentně jistá, že rozumím tomu, jak to myslíš, ale třeba tohle jde rozložit na dvě samostatná lůžka (případně by ti asi udělali i hranoly pod druhou starnu postele, pokud bys měla zájem), s výrobcem máme velmi dobré zkušenosti, můžeš je zkusit zkontaktovat s konkrétním požadavkem: http://www.palandy.cz/cs/postele/palandy-z-masivu/rohova-palanda-juda.html
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    TRISSIE: asi jo... treba jeste nekde neco vypadne, nebo typ na truhlare... obecne mam ted silenou bytovou krizi, je potreba vsechno predelat, reorganizovat a nejsem vubec schopna :-(, at uz loznici/detsky pokoj, tak obyvak...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HABRENKA: jo tak... no tak to budeš potřebovat pevné nervy, nebo dobrého truhláře :-(
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    TRISSIE: my si nerozumime :)... ja umim hledat, i jit do obchodu i za truhlarem... ale proste nic moc, nebo malo informaci... ptam se na zkusenosti, kdo ma a jak resil, zatim jsem se potkala bud se smeckem nebo designem na miru za penize, ktere mne uz ani nerozbrecely...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HABRENKA: tak nehledej palandy, ale právě zvýšené postele.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    TRISSIE: jojo, tak neco... znama ma cosi podobneho, lec tak strasne smeckove, ze bych se bala... prvni varianta je vysoka ca 150cm, takze tam treba ja v pohode dosahnu ke spicimu diteti a da se to zvysit o takovy hranol (to ma spousta posteli a funguje, plsu vzdycky muzes prisroubovat konstrukci ke zdi), ale nejak nemuzu zatim nic moc poradneho sehnat.. az najdu, postnu :-), zatim jen sonduju, jak to kdo resi...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HABRENKA: takže vlastně chceš zvýšenou postel, pod kterou můžeš zasunout jinou, separátní postel?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    TRISSIE: ne. google jsem projela, v par obchodech s nabytkem byla, ale vetsinou maji jen vysokou, nebo palandu, co jde zvysit nebo rohovou, ktera ale stoji takhle na sobe a nemas to jako samostatnou postel pod zvysenou... plus jeste vetsinou docela blby zebrik, ze to pro mensi dite jeste neni uplne koser. no budu hledat, rikala jsem si, ze by tu nekdo mohl mit zkusenost, uz se mi mladsi dite nevejde do postylky :D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jinak teda zrovna u palandy si to zvyšování moc nedovedu představit - musela by se rozšroubovat a dát tam vyšší nosný prvek, ale opakované šroubování do dřeva u něčeho tak namáhaného ve mně nevzbuzuje úplně důvěru, přeci jen ta pevnost už nebude stejná.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    co vy a zkusenosti - patrove postele? mam zjevne naivni predstavu, dve samostatne postele, jedna vyssi, co pujde jeste zvysit casem a druha vicemene normalni kolmo pod ni... a zatim se mi pozadavek nedari moc nikde splnit...
    EDERA
    EDERA --- ---
    MEDVED007: Blondýna je po mně, takže není tvořilka. Ta tak maximálně vyšívat nebo háčkovat, a to nejradši v křesle u televize jak důchodkyně.:-) Bruneta má občas záchvat vyrábění "projektů" z krabic a roliček od toaleťáku a na to je skleněnej IKEA stůl zlatej, protože z něj to lepidlo a barvy celkem snadno dostanu. A pokud jde o kvalitu - stolky i židle jsou dva roky staré a není na nich žádná závada, žádný šrám, nic se neviklá...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: ja mám kluky, ti toho zase tak moc nevytvořili ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam