• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VERUKEBARichard Linklater - jenom pseudointelektualni kecy nebo na nem vazne neco je?
    rozbalit záhlaví
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    Co rikate na Dazed&Confused? Me to prislo super, jde videt, ze se ten jeho "styl" (dejme tomu silne ovlivneni evropskou kinematografii 60.let) formoval uz v jeho pocatcich. Myslim, ze je to film, kterym absolvoval skolu tusim.
    IVANHOE
    IVANHOE --- ---
    VERUKEBA: mna nebavil ani sunrise, prislo mi to dost ... no americky prazdne. Ale to je uhol pohladu, viem, ze kope ludi to prislo zaujimave. ale sunset som vypol po 2 minutach ... :)
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    ale docetla sem dneska scanner darkly a je to super! knizka i film... strasne me to bavilo. hlavne kdyz sem u ty knizky vzpominala na tu skvelou animaci... vrele doporucuju!
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    tak sem prave konecne dokoukala before sunset a hodne me to zklamalo. v before sunrise me bavily ty rohovory a aspon sem o nich premejslela ale v tomhle bylo vsechno uplne mimo misu podle me. nejvic me dostalo to jak mluvila o komunisticky varsave jak kdyby to byl nakej exotickej raj nebo co... z ty holky se stala hysterka a ten typek zas celou dobu jen blbe kouka... no desny

    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    IVANHOE: zni to dobre, tak este pet let :)
    IVANHOE
    IVANHOE --- ---
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    IVANHOE: super dam to na nastenku
    nakonec sem to nasla i v prazsky knihovne tak doufam ze mi to tam nikdo nevyfoukne :))
    IVANHOE
    IVANHOE --- ---
    VERUKEBA: torrenty ignorujem, nie je to celkom bezpecne - radsej taham vsetko cez rs.com ...
    mam tu slovenský preklad: Philip K. Dick - Temný obraz ... ak je záujem, tak som to hodil na rapidshare.com
    http://rapidshare.com/files/96128783/Philip_K._Dick_-_Temn__obraz.zip.html
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    IVANHOE: scanner darkly si taky musim precist. je to prelozeny? nebo se da sehnat origos?

    na slackera je vcelku funkcni torrent http://www.mininova.org/tor/1002744
    IVANHOE
    IVANHOE --- ---
    Od Linklatera som videl toto:
    A Scanner Darkly (2006) -- parada, predtym som cital knihu, ktora je o hodne viac paranoidna a komplexnejsia. film je trosicku inde, ale pacilo sa mi to dost.

    Before Sunset (2004) - neskutocna volovina, nevedel som sa naladit na oboch hlavnych protagonistov, prislo mi to ako typicky povrchne americke kecanie o vsetkom a o nicom ... ale to mohlo byt naladou, mnohym ludom sa prave to paci.

    The School of Rock (2003) - Jack Black je bozi, ale to zasa take americky hystericke.

    Tape (2001) - ach jaj, kecacka o nicom. stoji to vidiet jedine kvoli vykonu Umy Thurman, ale aj tak ...

    Waking Life (2001) - toto je pecka. totalna. taky maly preplach mozgu. :)

    Before Sunrise (1995) - ach, to iste co Before Sunset ...

    ... ale vidim, ze si budem musiet zohnat Slackera a SubUrbia ... :)
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    taky me trochu zaskocila ze se tam objevujou dost znamy lidi v imho nezajimavejch rolich - jako avril lavigne treba. bruce byl taky divnej ale vic to na nej sedelo. no a ethan hawke tam bejt musel te jasny :)))
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    nedavno sem zkoukla fast food nation a uprimne teda nic moc. sice to stavi na dialozich ale tentokrat mi pride ze sou hodne prazdny a povrchni.
    ale to prostredi je mazec - mexicanum ve fabrice to fakt nezavidim!
    a na konci jak je videt ta porazka sem dekovala za to ze maso nejim!
    SEOM
    SEOM --- ---
    KEMAL: vidis, mne zrovna prislo, ze jako film je to teda dost zmateny a nedotazeny....druha pulka uz mi prisla, ze sla vylozene z kopce.necetla jsem ten roman, tak mi prisla spousta veci dost nejasnejch-coz nemusi bejt nutne na skodu, ale v tomhle pripade jsem mela pocit, ze je to na ukor divaka i scenare.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    KEMAL: dik podivam se
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    VERU: v tom případě doporučuji tvé pozornosti klub [ P.K.Dick .:''':. aneb Jsem všehybatel multiversa a musím s tím žít ::. ] , který je věnován autorovi předlohy a veškeré jeho tvorbě obecně; diskuse o Temném Obrazu je tam někde na přelomu dubna a května.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    KEMAL: no vidis ja ani nevim ze to je podle romanu...to sem zevl teda...si musim sehnat :)))
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    VERU: :) což o to mně už se to líbilo ale moje láska bohužel funguje jen v české jazykové verzi a taky by si to ráda dala.

    Mně teda Linklater tímhle filmem fakt dostal, Temný obraz je jako román v mým top 5 a měl jsem ho za absolutně nezfilmovatelný. Ten chlap je kouzelník.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    KEMAL: :))) pak napis jak se ti to libilo
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    SALAM: ja zas kdyz na to koukam tak se soustredim na kazdy slovo. pak se z toho snazim vystourat co tim jako chtel basnik rict...
    ale pohoda, je to fakt dobrej film....
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    takže na doporučení kamaráda jsem googlil o něco šikovněji a myslím že jsem je nakonec našel, takže se omlouvám za debilní dotaz položený níže
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam