• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    EKONY
    EKONY --- ---
    jojo, nejlepe se uci plavat ve vode :)

    a jak pise MARSHUS, letosni zimni kurz v Žihli byl opět moc povedený, takový klid na duši jsem v této době Vánoc a Nového roku nikdy nezažíval - moc příjemné takhle si to dávat

    Pro ty kteří stále bojují s železnou košilí zvyků, jež je neuvolní v tento zimní čas, připomínám, že právě pro ně (samozřejmě nejen pro ně) by měl (je to víc a víc pravděpodobnější) v létě proběhnout letní 10-denní kurz v Hronově (termín 15.-26.07.2008). Bude pro cca 60 studentů, což není zrovna moc, proto kdo můžete, udělejte si radši prostor v mysli již dnes – vskutku to stojí za to :)

    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    určitě. letos to opět bylo luxusní :)
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    DADKA: DAGHOR: Děkuji za radu. Budu si muset najít čas na kurz-věřím, že to bude nejlepší posun, jak jste psaly...
    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    LITTLEFOX: imho je na zatatku nutne absolvovat minimalne jeden desetidenni kurz, ktery te samotnou techniku nauci, potom se rozhodnes co dal
    DADKA
    DADKA --- ---
    LITTLEFOX: Chod na kurz, tam to pochopis a naucis sa to najrychlejsie a najlepsie...
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Můžete mi prosím někdo poradit, jak začít s vipassanou?
    Něco z vlastní zkušenosti, jak jste začínaly vy a kam to směřovalo, nebo něco podobného.
    Přečetl jsem nějakou teorii a zajímalo by mě jestli mám začít sám, nebo zkusit kurz(do kterého se mi moc nechce), nebo vyhledat spolek....???
    Díky
    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    Byli jste nekdo na Vipassane v Nepalu a muzete doporucit nektere z center? Diky :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    EKONY: s kursem ještě ne, ale žiju tady v tomhle meditačním centru od léta a vipassanu praktikujem, přijde mi zajímavá. na kurs se chystám (co jsem tady tak kurs vipassany jako takový ještě nebyl, proběhly tu nějaký tantrický kursy, bohyně a čarodějky, pět rytmů, permakultury a podobně)
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY: díky. ja nejsem namakany stahovac vseho, tak to moc nepouzivam
    EKONY
    EKONY --- ---
    SELECTOR_IX: máš vlastní zkušenost s tímto typem kurzu ?
    jestli jo tak bych přivítal něco víc než jen suché info ...
    jestli ne pak to nechápu :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    pozvánka na Vipassanu:

    Vládne Vám Vaše mysl nebo Vy vládnete Vaší mysli?
    Klasická buddhova meditace, vhodná pro téměr každý typ mysli, jak si jí předávali mniši z pokolení na pokolení.
    Vipassaná - cesta bdělosti, cesta k osvobození mysli, tvrdý oříšek se sladkým jádrem.. Meditace pokoje, meditace všímavosti. Čankamana meditace v chůzi. Součástí “zásedu” je i Mettá meditace - vysílání láskyplnosti a dobrotivosti.
    Lektor: Vlado Blaščák praktikuje Vipassanu 15let, pověřený učit ctihodným Sujivou.
    Místo konání: Skalka u Doks čp. 22
    Termín: 15.-19. prosince 2007
    20.-24. prosince 2007
    25.-29. prosince 2007
    (3 samostatné ucelené bloky)
    Cena: Cena: 2500,- Kč za jeden 5ti denní blok
    V ceně je zahrnuto: kurzovné, strava 3x denně vegetariánská, ubytování v meditační hale ve vlastních spacácích
    (v případě volných kapacit ve 2 až 4 lůžkových pokojích - příplatek 320,-Kč),
    (sleva za ubytování pro děti do 12let 50%). Při pobytu nad 5dní - sleva 10% za každý den navíc.
    Závazné přihlášky na:
    eris@volny.cz
    Honza / m: +420 777 333 594
    EKONY
    EKONY --- ---
    hmm, tak ten posledni je vyborny link - je tam v peti dilech ke shlednuti cely tendle filmek (Doing time, doing vipassana), a taky tam je projev S.N.Goenky na summitu OSN
    (doporučuju !!)

    http://www.dailymotion.com/related/1235906/video/xq540_inner-peace-for-world-peace_events
    EKONY
    EKONY --- ---
    (cestu) :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    KAILASH: no staci trebas hledat .)
    (torrent) http://www.mininova.org/tor/716987
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY: da se ten film nedke sehnat?
    EKONY
    EKONY --- ---
    Dobrá informace pro ty, kteřím se nehodí termín konání kurzu v Žihli v období přes letošní Vánoce a Silvestr 2007:

    - je zamluvene misto pro letni kurz v Hronove (vychodni Čechy) - ubytovna stredni skoly, nyni se pracuje na smlouve, je jiz zadano take obdobi terminu kurzu 14.-30.7.08

    Vše je zatím předběžné, ale pokud se vše dobře zadaří, tak to bude možná alternativa pro lidi, kteří přes tydle svátky prostě nemohou.
    STINGERS
    STINGERS --- ---
    EKONY: jasan. Po 10dnech abstinence od psani a cteni, muze byt reportik dobry start :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    STINGERS: ha! tak si to radne uzij a makej! :)) pak dyz tak neco pisni, lidi to radi ctou :)
    STINGERS
    STINGERS --- ---
    EKONY: clovicku moc ti dekuju, za vycerpavajici report z prvni vipassany, ktery jsem prave hledal. Za tri dny mi vipassana zacina tady v Indii v DehraDunu. Hodne se tesim, bude to tvrda prace a boj proti egu, ale po precteni tveho reportu uz nejsem tolik nervozni.
    Diks a peace :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam