• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Omlovám se, že to tu tak řeším. Nechtěl jsem tu dělat takovéhle zbytečné pozdvižení.


    YMLADRIS: Jde o to, že jsem si docela dost přál účastnit se v záhlaví uvedeného kurzu teď o vánocích (který jsem tak nějak považoval za nejlepší).
    A tam jsem to poměrně jasně v pravidlech, a rozladilo mě to poměrně velmi.
    Možná zbytečné emoce.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    mi teda pripada funkcni, ze na platnost pravidel resp. jejich uzitecnost si kazdy muze prijit sam. su rebel, takze pravidlo porusim. a vidim co to dela s mou meditaci a co to dela s mou mysli. a pak se svobodne rozhodnu jestli ho chci porusit znovu

    kazdej je zodpovednej sam za sebe, jak vyuzije cas ktery ma

    ale to je muj pristup
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LODBROG: tak jsou ruzni ucitele, kteri poradaji ruzne retreaty vipassany. pokud jdes cestou ze to chces s necim kombinovat, tak jed na retreat kde to kombinovat muzes, ne

    trosicku to zni jako vymluva nebo nesmyslne lpeni na 'pravidlech' ci co
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    LABARCHA: Jo, to je možnost. Breburda je vždy k dohodnutí, že :)


    OVERSEER: Podle pravidel nemůžeš. Přečti si je pořádně.
    "Ani jogging není dovolen."
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PRSADLEEU: je tam hezky, btw. že znáš jevíčko u poličky nepochybuji :)
    LABARCHA
    LABARCHA --- ---
    LODBROG: tak se proste zkus prihlasit, do prihlasky napises jak se veci maji a ucitel rozhodne, jestli se smis zucastnit ci nikoli....
    PRSADLEEU
    PRSADLEEU --- ---
    ale ja znam Jevicko u Policky......neni to tam vesele. je to tam....klidne.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    EKONY: No jo, no. Zkusím najít jiný krz.
    EKONY
    EKONY --- ---
    LODBROG: ten duvod proc se to nedoporucuje michat je zcela jednoduchy - pokud chces poznat ucinky vipassany, tak proste nemuzes u toho delat i jinou ci jine praktiky - to bys pak tezko poznal ktery ucinek je ktereho puvodu. za timto ucelem se chce po studentech, aby na tech 10 dni zanechali vseho, a dali tomu 100%, paac jedina pak je mozne cekat 100% ..

    Az se pak vratis po kurzu domu, je uz pak na tobe, co budes delat, jsi zcela svym panem. Dokonce je mozne, ze by ti ucitel rekl, ze praktikovani obou techto dvou technik neni proti nicemu .. Je zcela bezne ze lidi delaji vipassanu a k tomu i cvici jogu ci jine telesne metody.

    Jak pise Randgol, praktikovani vipassany je i pro krestany, muslimy, zidy, cerne, zelene, male velke, chlupate, beznohe, alkoholiky, fetaky, atd atd, proste vsechny. Nicmene po vsech se chce, aby na tech 10 dni zanechali vsech svych zavislosti, obradu, ritualu, cviku a vseho co denne provadeji, aby dali vsanc projev ucinku vipassany, jinak to proste nejde ...

    A_NICK_MARDER: samosebou, vsechno jde zakomponovat do sebe a uvarit tak velmi lahodnou polevku, ale pokud chces zjistit, jak chutna pouze a jen mrkev, neni zahodno ji jist spolecne s jinymi ingrediencemi, to je preci jasne..
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    LODBROG: v cr je tusim vice vipasanovych kurzu s ruznymi uciteli a ruznymi narizenimi pro retreat,tak mozna se zkusit pozeptat jinde,pokud te to k vipasane tahne,ale zaroven mas slib ohledne sve praxe.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    RANGDROL: Bohužel - úplně kdokoliv ji praktikovat nemůže. Nebo spíš: "úplně kdokoliv" se nemůže zúčastnit kuzru. To je holt mýtus.
    Úplně kdokoliv ji může praktikovat právě a pouze tehdy, pokud se vzdá čehokoliv jiného po dobu kurzu.
    Maximálně se může po ránu trochu fyzicky protáhnout, jestli jsem správně pochopil pravidla na webu.
    RANGDROL
    RANGDROL --- ---
    LODBROG: to je hodne zajimavy koncept;)
    myslim to, ze se vipasana nesmi s nicim michat-podle me nejde o to co se smi,ale k cemu´te vede tvuj vnitrni ucitel.pokud je dejme tomu tvuj zamer dosahnout realizace pro dobro vsech-muzou ti poslouzit ruzne metody.
    vipasana je skvela prave v tom,ze ji muze praktkovat uplne kdokoliv-nevidim rozpor v tom,ze pokud bych byl napr.verici krestan a jel na vipasanovy retreat,ze si rano dam zdravas maria a potom vipasanu.
    samozrejme je otazka jestli funkcnost a zamer meditace z krija by se nekrizil s vipassanou,ale to podle me musi posoudit praktikujici a nejlepe podle osobni zkusenosti.treba by to pro tebe byl vyborny doplek k tve praxi,treba ne.
    dalsi uhel pohledu jeste vidim v tom,co me moje praxe(v tvem pripade napr.krija)nedava,proc touzim po tom delat jinou praxi.jestli touha po vipasane je volanim nenaplnenosti ega a nebo touhou srdce a darem,ktery ti dava do cesty "vesmir",aby ti pomohl na tve ceste.
    jenom muj uhel pohledu,parkrat jsem v zivote resil podobne srandy;)
    A_NICK_MARDER
    A_NICK_MARDER --- ---
    LODBROG: normalne mi te je lito! btw si myslim ze by to do vipassanoveho kurzu, nebo jakehokoliv retreatu slo zakomponovat
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    EKONY: Hm, osnovy.
    Nepochybuji o přínosu vipásány na lidskou mysl, naopak - ale dost mi vadí jeden detail v pravidlech, protože mě nadobro vylučuje z účasti.
    Mám jedno jógové zasvěcení, které vyžaduje, abych každodenně až do konce života prováděl jednu meditaci. Jediná okolnost, která je omluvitelná, je hluboké několikadenní kóma - v takovém případě ji praktikovat nemohu.
    Jenže vipásána se nesmí s ničím míchat, aby nebyly její účinky zkreslené.
    A deset dnů bez mé osobní krije je absolutně nepředstavitelných.


    Takže mě holt vipásána v tomhle životě nečeká.
    EKONY
    EKONY --- ---
    YMLADRIS: jo tak se zaclenenim do osnov zakladniho vzdelani maximalne souhlasim !! takovádle nauka o životě tam nějako chybí ..

    SVA: leto zatim neni stoperocentni, do konce unora by se to melo rozhodnout... ale jak pises, ten cas prijde v pravy cas .)

    KAILASH: s tim nejak nesouhlasim.. prave tady a prave ted jsou me hranice (tedy alias zlato) zde, zitra budou jinde, za rok jinde, za 50 let jinde .. to preci neznamena, ze degraduji sve soucasne (zadne jine neexistuji) hranice na "pouhou" mosaz ... co bych to byl za nevdecnika a vecneho nespokojence ..
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY:
    "Je těžkým pochybením, když někdo považuje zkušenosti prvních stupňů rozjímání za zkušenosti posledních stupňů.
    Takový se podobá člověku, který pokládá mosaz za zlato."

    Gampopa
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    jojo vím kde, tam jsem byl na zazenu, super místo
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PALEONTOLOG: nevim jestli je u policky, normalne v jevicku ;-) (60? km od brna)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ústraní v jevíčku u poličky ?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    taky se pripojim... Dnes skoncila 5 denni Vipassana v jevicku poradana mangala budhou, cca 40 lidi.

    Vipassana je fakt narez.

    Kez se dostane do skolnich osnov na 2. stupen zakladni skoly ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam