• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    MYKO
    MYKO --- ---
    DETAIL: Husitská 23, Praha 3, Žižkov
    DETAIL
    DETAIL --- ---
    MYKO: praha?
    MYKO
    MYKO --- ---
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAILASH: aha, no, kumnye nejsou theravada, ha!
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    YMLADRIS: myslim ze u theravady jsou nizkonakladovy hlavne ucitele :-))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    DARJEEL: spis ta mangala to jede proste nizkonakladove - low level bydleni, jidlo, uciteli se da v podstate jen to co se vybere na Dane (nevim, uvazuju) ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    VEON: jo :)
    VEON
    VEON --- ---
    DARJEEL: nevim, kum-nye byva proste drazi asi proto, ze tam jezdi mene lidi a tudiz se musi zaplatit ucitel z mensiho poctu ucastniku...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    VEON: diky za info. me zaujala i ta cena, ktera je cca dvakrat nizsi nez treba u kum nyi. cim to?
    VEON
    VEON --- ---
    DARJEEL: byl jsem na jednom kurzu asi pred 2 lety s Ashimem Otamou v Jevicku a bylo to fajne. nicmene, asi podruhe bych na meditaci vedenou Ashimem nejel. posledne to vedl nejaky Kanadan a mnoho lidi rikalo, jak to bylo skvele. praktikuje se to podobne jako u Sujivy, meditace v chuzi, v sede a strida se to cely den..
    EKONY
    EKONY --- ---
    KAILASH: tak samosebou jestli vis co delat, to je pak jina ..
    z toho cos napsal mi však pripadlo, ze u Sujivy to je jinak ...
    XBOBIKX
    XBOBIKX --- ---
    KAILASH> ohledne toho jestli lze jet pouze na vikend, tak je potreba se domluvit s organizatorem akce (kontakt muzu poslat do posty). Na predlonsky zased takto prijeli na vikend taky nejaky lidi (cca 3), ale nevim jaky meli vztah k organizatorum akce. Obecne se toto nepovolovalo podle me z duvodu nedostatecnych kapacit (jidlo, ubytovani).
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY: Pouceni nepotrebuji nebot uz je mam. Jde mi o to ciste si sednout a byt v klidu aspon ty dva dny, neb jsem normalne pracujici clovek, ktery nemuze byt na kazdem kurzu tyden a vice :-)

    Obecne souhlasim ,ale prakticky je treba resit veci jinak.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    YMLADRIS: vypadaji jako sympataci :)

    mate s tim nekdo z mistnich zkusenost?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    DARJEEL: buddha mangala dela nejake vipa v cervenci, ale ty ucitele neznam

    http://www.buddha.cz/buddhamangala/kurzy.html

    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ORLOCK: aha :)
    ORLOCK
    ORLOCK --- ---
    DARJEEL: mne je toto vsetko ale jasne honzo:) toto bol copy and paste so stranky vipassany.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    KAILASH: Asi jo - otázka je, zda za ty dva dny svýho buvola zkrotíš a co Ti to dá...
    EKONY
    EKONY --- ---
    KAILASH: v tomto pripade bych zrovna nerozlisoval mezi sujivou a jinyma, ten princip je preci platny kdekoli - tu techniku se neucis tim, ze ti ji nekdo vysvetli a hura uz vis jak na to - k tomu je k dispozici jiz nespocetnych tistenych materialu a staci se zacist, navic se da ten zakladni princip predat v par vetach, ba dokonce i v jedne ..
    to o co na jakemkoli kurzu jde, je to pochopit "telem", zazit to, neto schroustat mozkem ..
    to nejakou chvili trva, a taky trva se tak nejak uvolnit od vseho z ceho clovek prichazi ... todle dohromady dava nejaky cas, ktery cim delsi tim lepsi, cim kratsi, tim horsi, bez ohledu ktery ucitel co uci ...
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    ORLOCK: u Sujivy je to jinak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam