• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    Kamarádka vám napsala článek. ;)

    Vipassana - moja cesta k nej - Joga pre Zdravie
    http://www.jogaprezdravie.sk/meditacia/item/78-vipassana-moja-cesta-k-nej
    GEN_IO
    GEN_IO --- ---
    EKONY: Jak říkáš, je to velmi přirozené, a hlavně skutečně efektivní. Tvůj tatík sebral odvahu, kéž by můj sebral taky. potřeboval by to jak sůl! :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    GEN_IO: hele mi osobne, po par letech praktikovani vipassany, prijde, ze snad ani neexistuje prirozenejsiho a efektivnejsiho nastroje, ktery covek muze vyuzit kdykoli a kdekoli, v jakekoli situaci, behem mziku oka

    Zvlastni mi spise prijde smutny fakt, ze jeji vyuka neni soucastni obecne nauky zakladnich skol

    Btw muj tatik je prihlaseny na svuj jiz druhy kurz :-)
    GEN_IO
    GEN_IO --- ---
    EKONY: Ano Ano :) Velmi zvláštní technika, nečekal jsem! Cesta do (bezedných) hlubin študákovy duše.. ech uf ;)
    EKONY
    EKONY --- ---
    Ze prosim link na prihlaseni se na zimni 10-d kurz vipassany, v klasickem vanocne-silvestrovskem terminu 21.12.2013 - 1.1.2014

    Vipassana
    http://courses.dhamma.org/en/schedules/noncenter/cz

    Registrace jsou otevreny jiz par dni, a s ohledem na zkusenosti poslednich nekolika kurzu, kdy byla kapacita kurzu naplnena behem prvnich dvou tydnu, doporucuji opravdovym zajemcum o zarezervovani co mozna nejdrive

    Uzitecne pritomneni !

    TILOPA
    TILOPA --- ---
    MEDITACE A SEXUALITA ASIJSKÝCH KLÁŠTERŮ - Jitka Vodňanská, 30. 9. 2013 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=he30ETfpDN8
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    ja vas po nejake dobe zdravim. kundalini jogu uz sem zavrhl,ale ze zacatku me cesty se mi hodila, tedka jedu klasickou jogu a od toho vipassanu, ktera ve mne odstartovala duchovn rust.....
    chtel sem se optat.mnel sem knizku od goenky umeni zit faktmi pomohla, jen sem ji nekde na ceste nechal nekomu nebo tak neco a nechce se mi ji opet kopovat.nemate ji nekdo ke stazeni...?
    byl bych moc vdecnej.....
    at se vam vsem dari
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    LODBROG: Funguje to jako uvolňovací vizualizace. (stromu, chrámu...) Je toho dost.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ALIQUPISO: Jak to vypadá...?
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    EKONY: "Doing time doing vipassana" jsem neviděla, ale jj praxe asi mluví za vše. Já mám tedy spíš zatím zkušenosti s Wiccanskými meditacemi, jestli se tomu dá vůbec říkat meditace. :-D
    EKONY
    EKONY --- ---
    ALIQUPISO: jj souhlas, jestlis videl(a) i "Doing time doing vipassana" z indickeho vezeni, tak Dhamma B. imho urcite silnejsi pro zapadni publikum.. i kdyz indie taky vali

    Kazdopadne zas musim uvest, ze sebelepsi dokument se ani zdaleka nepriblizi sile vlastni zkusenosti ;-) takze sup na kurz a medit a hlavne aplikovat nabyte v beznem zivote, at se tu fsici zas mame tak nejak fajnejc
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    EKONY: Dhamma brothers = Bratři v Dhammě
    EKONY
    EKONY --- ---
    ALIQUPISO: kterypak?
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    EKONY: To je celkem silný dokument, doporučuji shlédnout.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    EKONY
    EKONY --- ---
    W3R: už se na tom pracuje .) díky za postřeh
    kuchařka už letí poštou
    W3R
    W3R --- ---
    zdravim, mel bych trochu prizemni dotaz. byl jsem na kurzu a na konci jsem se ptal na recepty na jidla, kterymi jsem byl hosten a byl jsem nasmerovan na "oldstudent" sekci webovek, kde maji byt. ale at hledam jak hledam, nenachazim. mohl by me prosim nekdo nasmerovat? (vychazim z toho, ze kucharka je mezinarodne stejna.. nevim jak tomu skutecne je)
    SVA
    SVA --- ---
    DHAMMA BROTHERS
    (USA, 2007, 57 minut)
    CZ titulky

    12. červen 2013, 18:00

    Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta, Katedra politologie a evropských studií. Adresa, Křížkovského 12 770 80 Olomouc

    Je to na cca hodinu s tím, že pro případné zájemce bude posléze možno okusit na vlastní "kůži" cože to ta meditace vlastně je,
    a to poslechem cca 10 minutového povídáním pana Goenky s následnou cca 15 minutovými instrukcemi pro pozorování dechu (vše v AJ, avšak snad bude i překlad do CZ..) , při nichž bude prostor pro vlastní praktikování

    vstup je zdarma, zváni jsou všichni
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    EKONY: aha,nějak mi přišlo že se ptáš. Až ted mi došlo že i otázka je vyňata z knihy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam