• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEADYPráce v kavárně-servíky, barmani, baristi,...
    SEWEN
    SEWEN --- ---
    tomáš teda štěstí na obsluhu
    RETAL
    RETAL --- ---
    Dávám vždy 5-10%, méně jen zcela výjimečně.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ja teda jako tipy nedavam, kdyz me obsluha nezaujme, nebo se nesnazi.. zaokrouhluju na vyssi petikorunu.. kdyz me nekdo nasere tak si necham vratit presne.. ale kdyz je nekdo sympatickej a snazi se, tak tipy litaj vysoko nad 10%.. proste oceneni dobry prace..
    IVNA
    IVNA --- ---
    v cechach se spropitny dava poctive, skoro bych si nedovolila ho nedat. Na druhe strane, kdyz me obsluha nastve, necham si vratit do posledniho padesatniku. V britanii se tringeld skoro nevidi, lidi si pro pivo musi k baru a cekaji na posledni penny a taky vam hned reknou at jim pritocite, kdyz pivo nepretika prez okraj, amici jsou zato jednicky, tipujou s kazdym drinkem a hodne
    TULI
    TULI --- ---
    UNDERWORLD: kdyz kolem nej nekolik hodin litam a jsem mila a oni pak nenechaji korunu, tak si o nich jen pomyslím že jsou asi z jinyho vesmiru ... :)

    ale taky se mi stalo, ze jsem jednou nenechala ani korunu, protoze ta holka byla tak protivna a neprijemna, ze si to fakt nezaslouzila
    SEWEN
    SEWEN --- ---
    přesně tak a ot tý doby co jsem dělal za barem, tak dávám spropitný skoro vždycky, pak už jen záleží jaká ta obsluha je. A stalo se mi jednou, že jsem nedal vůbec. Servírka byla nepříjemná a přinesla děsnýho podmíráka, tenkrát se počítralo ještě na desetníky, tak jsem si to nechal vrátit přesně
    TULIPA
    TULIPA --- ---
    UNDERWORLD: no kdyz prijde na jedno kafe, tak ne. ale pokud kolem nej litas a snazis se plnit vse co ma na ocich tak jo:)
    UNDERWORLD
    UNDERWORLD --- ---
    z druhe strany.... se zeptam obsluhy - vadi vam kdyz vam host nenecha zadny spropitny?
    WOOK
    WOOK --- ---
    RETAL: ja tomu verim, protoze mne se taky zvedly dyska, kdyz jsem nakreslila smile a napsala thank you na uctenku))
    RETAL
    RETAL --- ---
    TULI: Jejda, podívej se přece, na co odkazuju. :)
    Výzkum toho, co zvyšuje velikost spropitného v USA:
    http://people.cornell.edu/pages/wml3/pdf/megatips.pdf
    TULI
    TULI --- ---
    RETAL: neverim ;)
    to máš ze zkušenosti nebo jsi to někde vyčet?
    RETAL
    RETAL --- ---
    TULI: No jo, v průměru o 37%. :-)
    TULI
    TULI --- ---
    RETAL: sluníčko na účtenku ... lol
    REALLK
    REALLK --- ---
    omluva ma,jsem nejak zapomnela odpovedet,napraveno.)
    UNDERWORLD
    UNDERWORLD --- ---
    REALLK:
    jsem ti taky psal do posty ale nejak se mi nedostalo odpovedi
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    REALLK: sem ti psala do pošty....spiš nenikdo....
    ZATRSATR
    ZATRSATR --- ---
    ja tam radsi piju, nez bych pracoval...:)
    REALLK
    REALLK --- ---
    takze nikdo?:)
    REALLK
    REALLK --- ---
    hledame brigadniky do cafe-baru cekarna na karlaku a to na zimu,ale bylo by nutne se zacit zaucovat uz nyni,spise nekoho zkuseneho a co ma rad hooooooodne lidi:)
    MISHUGE
    MISHUGE --- ---
    cau,.. hledam praci v kavarne, v hospode ci baru..nekde v centru.idealni náměstí Míru, Vrsovice, Zizkov..
    cca tri smeny v tydnu.
    Praxi mam v kavarne, hospode.., aj se domluvim...

    jestli nekdo vite,kde shanej...kdyztak do posty,dik..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam