• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETGRIDUSwww.facebook.com - komunitní server
    rozbalit záhlaví
    PELICULIAR
    PELICULIAR --- ---
    Ahoj, víte někdo jak vypnout dvoufázové ověření? To stojí za tím, že už nějaký ten rok nemůžu používat FB messenger v Pidginu (instant messenger pro Linux) na svém stolním PC.

    Dále mám problém s tím, že to po mě před nedávnem chtělo nějaké ověření identity, nahrál jsem mu tam přední stranu občanky (zadní to nechtělo) a proběhlo to na první pohled v pořádku. Nicméně mám spuštěný jakýsi "Facebook Protect", který nevím jak vypnout a taky mi to nastavilo jako ověřenou "působnost" spojené státy americké, asi protože jsem používal anglickou lokalizaci ve FB účtu. Ta působnost nejde nikde změnit a současně s tím ověřením identity mi přestalo fungovat Marketplace - nevidím prodejce a (dosavadní) chaty jsou prázdné / nedostupné. Nedávno jsem něco kupoval a tomu člověku nemám jak odepsat.

    Poradil by mi někdo jak to dát do pořádku?
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Zeptám se ještě tady. Tuší někdo, proč Facebook a Instagram prasí některé znaky na obrázkových postech které obsahují text? Ukázky viz níže, na malém výřezu je to Z (dělal to na obou výskytech písmene Z na původním obrázku), na velkém výřezu je to na podtržení pod jménem Aleš Honus. Vždycky je to kus znaku, který je vodorovný.

    Mám potvrzené, že na původních screenshotech to nebylo a udělal to až Facebook.

    Napadá mě nějaký tracking, ale rád bych věděl konkrétně a moje google-fu zklamalo.



    CUKI
    CUKI --- ---
    Ví někdo jak zpřístupnit na FB chat ve skupině? Nezobrazuje se mi tam ta možnost a nenašel jsem v nastavení nic, co by to mohlo změnit.

    FB nepoužívám nemám s tím zkušenosti, ale potřebuju to kvůli jediné skupině se kterou musím komunikovat v rámci několika skupinových chatů, které ale nevidím... :-(
    WRATA
    WRATA --- ---
    EVILMIND: Nekdo z EU se v tom zacina stourat ze ten script kterej detekuje adblock dost mozna porusuje GDPR ;)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    HADIAK: zvolil jsem free s reklamama, a instantne to zacalo detekovat adblock... :-) Vtipny. Zatím pomáhá refresh, dělá to tak na každej 10-15x klik jen, ale po zkušenosti s Youtube z nedavne doby cekam brzkou eskalaci.

    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    HADIAK: Já tam zůstanu s reklamama, ale jak dlouho vydržím, to nevím, ten feed plný věcí, který mě nezajímaj.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    $9.99/month za facebook bez reklam :) no neber to! kto im tam zostane? asi to bol dlhodoby plan; preplnit ho otravnymi reklamamy a teraz na to ponuknut medicinu :) goodjob meta!
    ALI
    ALI --- ---
    KLARUSS: jo, resil jsem s holkou. spis se s tim profilem/strankou rozluc.
    KLARUSS
    KLARUSS --- ---
    Ahoj, setkali jste se někdo s tím, že se vám někdo/něco naboural na FB profil a ztratili jste k němu přístup? Dá se dělat něco víc než kontaktovat FB přes stránku https://www.facebook.com/hacked ? Je to víc jak 2 týdny, co jsem to hlásila a žádná reakce.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ENT: Někdo doporučoval fb purity, ale já nemám zkušenost.
    ENT
    ENT --- ---
    Daj se nejak skryt nevyzadane prispevky typu navrhy pro vas a sponzorovano? Obvykle to jsou hromady nesmyslu o ktery nestojim. Chci videt jen moje sledovane uzivatele/skupiny.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SHEALA: nějakou haluzí se mi to podařilo vyřešit, nedokážu reprodukovat, jak
    JARDA128
    JARDA128 --- ---
    Ahoj kdybyste si nekdo chtel psat pres fb/messenger tak napiste do posty.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    mám potíže se svým FB učtem (soukromým)
    Dneska mi FB oznámil, že mám potenciál oslovit mnoho lidí, at tak že Pokud chcu účet odemknout, mám zapnout Facebook Protect.
    Potvrdím to. Objeví se obrazovka s oznámením: "Vítejte v programu Facebook Protect
    Váš účet má potenciál oslovit hodně lidí, takže u něj požadujeme vyšší zabezpečení. Tenhle bezpečnostní program jsme vyvinuli pro účty, jako je ten váš.
    Další informace
    U vašeho přihlášení už jsme aktivovali některé pokročilé způsoby zabezpečení.
    Dál s vámi projdeme podrobnosti o programu Facebook Protect a pomůžeme vám dokončit jeho aktivaci."

    Klidnu na další

    Objeví se obrazovka:
    Facebook Protect Benefits Screen
    Pokročilé zabezpečení, které běží nepřetržitě
    Vyšší zabezpečení přihlášení, ať se do vašeho účtu nedostane nikdo cizí. Další informace
    Pravidelné aktualizace zabezpečení a proaktivní výzvy, když spustíme nějakou novou funkci. Další informace
    Před dokončením aktivace Facebook Protect provedeme rychlou kontrolu vašeho účtu, která odhalí bezpečnostní rizika.

    Klidnu na další.

    Objeví se obrazovka:
    U vašeho profilu jsme provedli kontrolu bezpečnostních rizik
    Našli jsme jeden problém, který je třeba vyřešit před aktivací programu Facebook Protect.
    Zapněte dvoufázové ověření
    U Facebook Protect ho vyžadujeme, protože díky němu můžeme zaručit maximální ochranu vašeho přihlášení.
    Vaše heslo je v pořádku
    V nastavení účtu si můžete heslo kdykoli změnit:

    Kliknu na Vyřešit

    Zapněte si dvoufázové ověření
    Dvoufázové ověření je jedno z nejúčinnějších bezpečnostních opatření programu Facebook Protect.
    Zabezpečení vašeho účtu pomocí dvoufázového ověření pomáhá váš účet chránit před neoprávněným přístupem, a to i v případě, že někdo získá vaše heslo.

    Klinu na Aktivovat.

    Dostanu výber zpusobu zabezpeční. Vyberu jakýkoliv z nich.

    Chce to po mě zadat heslo.

    Ale já už si heslo nepamatuju, tak ho chcu změnit.

    V PC vůbec změnit nejde.
    Na mobilu to pokračuje možnostmi odeslat na mail autentizační kod.

    TEn zadám do příslušné kolonky a změním heslo.
    At zvolím jakékoliv heslo, tak dostanu oznámení, že je heslo špatně.

    Na PC heslo změnit nejde vůbec.

    Vědel by někdo co s tím? Zeptala bych se na FB, ale ... :)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Mate zkusenost s blokaci uctu? Pozadala jsem o kontrolu a pisou, ze obvykle to trva pres jeden den. Uz to budou tri a zatim nic. A ruzne slysim, ze to muzou byt i tydny a lepsi si udelat novy ucet.

    K tomu je pak dalsi otazka - jsem admin ve vicero skupinach a bohuzel jsem jediny admin, vstup je na schvaleni. Je sance se ke skupinam dostat aby mohly fungovat dal?
    Diky!
    WRATA
    WRATA --- ---
    DUNICAN: "Your future posts" plati jenom na posty ktere generujes na svoji zed, ne na komentare k cizim postum. Jsem si temer jist ze vypnout zobrazovani komentaru nelze. Leda na nic nereagovat.
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Ahoj, mám na FB nastaveno "Who can see your future posts?" na Only me, ale přesto se mojí ženě ukázalo, když jsem okomentoval nějaký příspěvek. Nevíte, kde můžu nastavit, aby se žádná moje aktivita nezobrazovala ve feedu mých přátel?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    E2E4: tak nabuduce aspon usetrili za telefonat a rovno si napisali, nie? :)


    tak zaklad je, nepovolovat prehladavanie kontaktov v telefone.
    COURT
    COURT --- ---
    E2E4: :D tvl, nojo !
    E2E4
    E2E4 --- ---
    COURT: může bejt hůř.

    byl velkej problém v USA u sex workers - přes telefonní kontakt se nabízely klientům prostitutek jejich profily a naopak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam