• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARDAYHolga
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    ZACK: byly to tehdy bud ORWO, a nebo FOMAPAN ... nic jineho bolsevik neprodaval
    ZACK
    ZACK --- ---
    Rusaci vsechno delaj velky a monumentalni.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    DANNIEL: akorat jsem nepochopil, proc vetsina vyrobcu filmu tiskne ty cisilka jednotlivych snimku ta kurevsky prtavy, kolikrat jsem "pretocil" a zpatky uz to neslo ... Za mych mladych let byla pred kazdym cislem velka ukazujici ruka a cislo poradne velkym fontem...
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    aha, tak už vim k čemu to okýnko bylo! :)) já měl dvě takový kulatý a mezi nima se přesouvala taková páková špachtlička... nikdy jsem na to nekoukal - proto mi asi vyšlo vždycky tak málo fotek
    tyjo. achjo, škoda, že ten foťák už nemám
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    AHASVER: vzadu mas okenko, kterym je videt zadni papirova strana filmu, na ty jsou dve rady cisel, jedna pro 6*4,5, druha pro 6*6, staci spravne precvaknout okenko (ma dve polohy, v kazde je videt jina ciselna rada)
    legenda rika, ze na zadni strane filmu je i treti rada cisel pro format 6*7
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    AHASVER: poslouchat "cvakot" je dost nepresny ukazatel, protoze se pro previjeni postupne zvetsuje prumer navinu ... okynko to jisti :)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    a nemáte náhodou nějakej tip, kolik cvakátek vycvakat, aby se přetočilo jedno políčko?
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    to zas ne... to by bylo v priapde, ze by se pretaceni nepravidelne prokluzovalo a vzadu nebylo okenko s cislem... pro moznost viceexpozic (vcetne castecnych) i spravneho pertoceni volim radsi tvurci demokracii.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    DANNIEL: ... podle mne to uz neni demokracie, ale zcela naprosta anarchie!
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    to je krása, pane jane, takový možnosti volby si ani nezasloužim ;)
    dík
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    AHASVER: previjeni filmu na holze je naprosto demokraticke
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    tak zas další lamerskej dotaz
    má převíjení filmu nějakou pojistku, abych přetočil jenom jedno políčko?

    jinak se už těšim na těch zničenejch filmů, než se naučim nasazovat film, naposled jsem to zkoušel v osmi
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    holga cmy je uplne stejna jako jiny holgy, akorat je barevna... ale as to jedno, stejne kazda foti trochu jinak
    MERNYT
    MERNYT --- ---
    nemel by tady nekdo par fotografickych ukazek z holgy cmy?
    mam v planu si ji koupit, ale rad bych videl jake to dela fotky...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HAVRAN_PIRKO: ten "original peppermint filter" by mohl byt zajimavy, ale nic co by nezvladla pruhledna folie a lihovka :)
    HAVRAN_PIRKO
    HAVRAN_PIRKO --- ---
    a prodam cernej bakelitacek, chcete nekdo??????
    HAVRAN_PIRKO
    HAVRAN_PIRKO --- ---
    kdybyste tam nekd neco objednaval dejte mi prosim vedet, svezla bych sve veci s vasima, nebo dam echo ja:-)
    sem se fakt zamilovala.........moooooooooc
    HAVRAN_PIRKO
    HAVRAN_PIRKO --- ---
    MURHAAYA: taky dobry:-) ale uz ne tak uchylny:-)
    HAVRAN_PIRKO
    HAVRAN_PIRKO --- ---
    ZACK: vedle ruzove kamery edice Spice girls je toto jedina Holga, co ma cenu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam