• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARDAYHolga
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GANESHA:
    1) vlozis film, na pretaceni je tam kolecko. 120 film ma na sobe cisilka (vetsinou pro 6x4.5 a 6x6 nekdy i dalsi), holga ma vzadu na zadech cerveny okynko pro sledovani filmu a krz to budes sledovat ty cisilka. nevim jak je to s tim nastavenim u holgy, ale prostre na 6x6 je to okynko vic v prostred, protoze ty cisla jsou pro 6x6 v prostred.

    2. skoda nebo fotografia praha
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    jak jsem rikal, jsem amater a holgu mam jen tyden, opravdu bych potreboval par rad:
    1. jak pretacet film na dalsi fotku, jen podle intuice, nebo je na to nejake pravidlo?
    2. kde v praze nechat vyvolat 120ku a davaji ho na CD?
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    myslim, že víc zábavy si užiješ, když na to koukneš na jůtubu a zkusíš sám. dobrá rada pro začátky - nezapomeň to dělat ve tmě, toč kolečkem pomalu a ostražitě, sundavej krytku
    kdybych neudělal tři výš zmíněný chyby, tak to bylo v pohodě, ale menší zábava :)
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    lidi, koupil jsem si holgu a jsem uplnej amater, nevim jak previjet 120kovej film, nevim, o kolik ho previnout koleckem na dalsi fotku...pls
    J_NNY
    J_NNY --- ---
    AHASVER: dobre to je jak to je
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    hm, dyť já vim, že to nebyl dobrej film. to jen když už na to přišla řeč... navíc je to můj jubilejní desátej film :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AHASVER: v tomhle pocasi to za to asi nestoji
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    tak jsem se odhodlal a skenuju barvy... ale ty mě moc neba, protože nebylo světlo a já za půl hodinky nacvakal jeden film, jak mi ta barva chyběla

    pristav//double

    popelnice

    pristav//byty
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AHASVER: jee, tam to znam :)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ZACK: no, já (na černobílej film) neumim fotit, vždycky přemejšlim v barvách, proto je to taková výjimka a proto jsem ho vyfotil za hodinu, abych mohl vyměnit
    ale barvy už tam nedošmrdlám :-/
    ZACK
    ZACK --- ---
    by me to docela zajimalo v barve
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    jsem po dlouhý době nafotil film... a po hodně dlouhý době černobílej

    procházka v holešovicích a pokusy s dvojexpozicí

    marketa//dox

    marketa//dvere//okno

    komunardu

    nábřeží+strom
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TEEPEEX: oprava: scanovanie (filmov) na print (i.e. nie na web)
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    SN0WCRASH:

    na printy je snad uplne vsechno vole
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    SN0WCRASH: me uz rupnul te kinofilmovej ramecek... pravda tead, pomoh tomu kocour
    RAVIL_SATON
    RAVIL_SATON --- ---
    A mate nekdo zkusenost s Minolta Dimage Multi Film? (Není to Multi Pro, rok vyroby cca 2000, u stredoformatu skenuje s max. rozlisenim 1128 nebo kolik..) Mam sanci to docela levne koupit...
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    DANNIEL: 4490 tu mam tiez, podla mna na printy to moc nie je. A taktiez nedavam velku zivotnost tomu ramiku na filmy :)
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    canon sem mel, uz ani nevim cislo, ale neco lowendovyho a pohoda na webov ucely
    ted mam epson 4490 no a nevim no... jako ma to bejt lepsi, ale je to takovy divny... no ale na web porad dobry
    RAVIL_SATON
    RAVIL_SATON --- ---
    Cau. Mam jednu otazecku - cim skenujete stredoformaty z Holgy aj. Ja mam na skener tak do 7 tisic max. Takze premyslim o Epsonu V500 nebo CanoScanu 8800. Co radíte? Nějaký jiný tipy?

    Už mám pár filmů z Holgy vyvolanejch a líbí se mi to dost.
    KVITKO
    KVITKO --- ---
    ,D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam