• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARDAYHolga
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: nemám holgu.. a vůbec mi BW v holze přijde asi jako odbarvený digi.. lomo by mělo bejt o funky amošce, kterou z BW nidky nedostaneš.. IMHO teda... a vůbec nechápu, proč si kupovat filmy za přes kilo, když jejich vlastnosti stejne s holgou nikdy nedoceníš... pochopim ještě diáky, ale na negativy máš přece celej post proces, abys dosáh čeho chceš... holga je pro srandu lo-fi záležitost, tak proč utrácet těžký love za drahý profi filmy.. asi jako mít doma hi-fi za 100 000 a pouštět si na tom 112kbps MP3...
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    MURHAAYA: HP5+ je můj oblíbenej do holgy :)

    PEJR: já používám většinou HP5+ iforda a nebo když barevnej tak kodak portra. Ale rdá se kouknu na nějaký tvoje fotky z jinýho filmu ;) jsem zvědavej na rozdíl...
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: díky tomu, že nemůžeš přesně nastavit expozici, tak z toho filmu stejně nedostaneš tolik polotónů jako při přesný expozici, takže tonalita 0 bodů a z toho objektivu nevytřískáš ani žádný jemný čáry, takže bych radši koupil dva filmy za cenu jedný delty... když jsem viděl ty fotky tady, tak mi bylo až úzko z toho jaká nijaká blitka z tý delty zbyla..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HP5+ a nebo dobrodruznej fomapan :) (nekdy je snad uz primo z produkce poskrabanej nebo nejak jinak podivnej mi prijde)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    PEJR: No a na jakej jinej bys fotil ? žádnou o moc levnjší 120ku stejně neseženeš ne ?
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: cpát do holgy profi BW film za 120kč? já ti nevim karle...
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    MEESHA: a nemohli ti to jen sprasit u škody ?
    MEESHA
    MEESHA --- ---
    Se divim ze ti z toho neco vylezlo z kroslyho negativu, ja z toho mela uplne pradivny fialovo zeleny negativo-pozitivy. Fakt pekny :)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    MEESHA: kodak-portra-160-vc-(2) + cross a push 2+ . Všechno jsem to napráskal asi za 15 minut a výsledek mě hodně překvapil :) Zatím asi nejlepší co se mi s Holčou povedlo .
    MEESHA
    MEESHA --- ---
    Jo a pekna letni atmo. Btw. co za film?
    MEESHA
    MEESHA --- ---
    Ty kachny jsou super!
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    Tak taky něco z mojí Holči :) Nábřeží je věčná inspirace. http://www.flickr.com/photos/30764058@N05/sets/72157625933559188/





    BINABIK
    BINABIK --- ---
    FLAIRE: jo takhle skenujou u škody snad vždycky :/ Zkusím s dalším filmem UL a uvidí se. díky moc ;)
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    BINABIK: cenovej rozdíl v podstatě skoro žádnej (pokud si dobře pamatuju), nicméně rozdíl určitě v rychlosti a taky v tom, že u škody mi špatně naskenovali celej film - kraje nebyly u skla, barvy lítaly sem tam, bylo to tmavý .. a nešlo s tim nic dělat ani ve fotošopu .. v ul byly z filmu takovýhle fotky na dvou filmech asi dvě a bylo to takový, že sem to prostě ve fotošopu mohla v pohodě upravit .. a plus je v ultralabu milá obsluha, která na mě nekouká jak na idiota, co jim tam nosí hnusný filmy ;)
    jeden příklad od škody, myslím, mluví za vše: http://i51.tinypic.com/ohmnbo.jpg
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    FLAIRE: zajímavej, taky ho někdy zkusím nacpat do Holgy :) Hele asi se zeptám na 100x omílanou otázku tady. Myslíš že skeny v ultralabu jsou lepší než u škody ? Jakej je tam cenovej rozdíl ? koukal jsem na stránky, ale moc se v tom ceníku neorientuju. Díky ! :)
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    BINABIK: Ilford Delta 400 .. skenovali v ultralabu a až na pár výjimek docela dobrý ..
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    FLAIRE: Tý jo to mě hodně baví :) co si použila za film na ty černobílý ?
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    FLAIRE: a ceskyho raje
    FLAIRE
    FLAIRE --- ---
    nejaky prskance ze sumavy .. :)



    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam