• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOembedded database: sqlite, berkeley db, firebird embedded

    Co jsou to embedded databáze?

    Embedded databáze tvoří přesný opak architektury klient-server. Místo aby využívaly pro přístup k datům vyhrazený databázový server, běží v adresovém prostoru aplikace, která je využívá. Embedded databáze je knihovna, kterou si přilinkujete k aplikaci, a aplikace se tak stává sama svým miniaturním databázovým serverem - přistupuje prostřednictvím knihovny přímo k souborům s daty. Z přímého přístupu k databázovým souborům je vidět, že tyto databáze jsou primárně určeny pro práci v single-user režimu.

    http://www.root.cz/clanky/embedded-databaze-uvod/

    Spřátelené kluby

    [ Database (msql, mysql, interbase, oracle, pgsql,...) ]

    rozbalit záhlaví
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    PHOBOS99: něco jako
    OUTPUT [path]dump.txt
    DUMP tableName

    to ti vytvoří sql dump tabulky a tam to bude v nezkrácené podobě
    jestli tedy chápu kde je problém
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    ahoj, potřeboval bych dostat z sqlite databáze dostat záznam v jednom textovém poli, který je hodně dlouhý. problém je v tom, že přes různé db viewery jsem byl schopný dostat z toho pole jen prvních 32767 znaků
    FIBICH
    FIBICH --- ---
    Ahoj, mám na vás prosbu, mám problém s poškozeným katalogem z Lightroomu, na netu jsem našel že ho lze opravit v SQLite, bohužel s tím vůbec neumím, nenašel by se tu někdo ochotný mi s tím píchnout?
    Děkuju moc
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    pekny serial na linuxoftu o perlu, tentokrat zminena berkeley db http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1560
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    geby> dobra otazka :) ... pres pragma integrity check se da otestovat, ale o zadnem nastroji ktery by dal rozbitou db dohromady nevim
    GEBY
    GEBY --- ---
    kdyz jsme u toho Sqlite, netusite nekdo o nastroji na opravu poskozenych sqlite databazi?
    DEJV
    DEJV --- ---
    nemaete nekdo nejakou utilitu na obnovu smazanych radku v sqlite? Radky po smazani v souboru zustavaji. Google nic nenasel a ja jsem schopny pres mnou napsany parser vytahat akorat textove pole, ale idealne bych potreboval obnovit vsechno. Neresil jste tohle uz nekdo?
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    ... teda ta sqlite ma updaty ze bych z toho vyrost :) ... btw. tusi nekdo jak je na tom berkeley ? ... koukal jsem ze perl i tcl/tk podporu ma, coz mi vcelku staci :)
    AZURIT
    AZURIT --- ---
    WHITESCORPIO: No jestli se to synchronizuje jednou za den, tak by ta transakce jiste stala za to:)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    taky jak casto je potreba syncovat ... neni neobvykly aby server parsoval data z emailove schranky
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    chemix> od toho jsou transakce, popr. zamky ne ? ... jinak nejake obousmerne syncovani nejake tabulky by asi slo tez ... otazkou je jak moc bude db vytizena
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    WHITESCORPIO: to se mi zda fajn kdyz mas jednoho klienta :) a jeden server ...ale co kdyz mas 10 klientu a jeden server... na klientech si kazdej udrzuji nejake informace a pak je jednou za cas posle na server ... to by jeste slo ... ( nahraji se tam nove veci od posledniho ukladani) ale co kdyz nekdo bude neco menit a nekdo jinej to bude menit take :L ... jak resit pak konflikty ?
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    db4objects je taky embedded a je objektova (nativne/no-orm)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    chemix> zatim jsem si vystacil s exportem/importem sql dumpu/csv
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    nn, ale dost mozna brzo budu... takze jakykoli zkusenosti uvitam
    CHEMIX
    CHEMIX --- ---
    resite nekdo embeded databazi na strane klienta a pak synchronizaci se serverem ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam