• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: zarážející? no..asi jak pro koho :-) Mně to přijde ok, ale je to proto, že si myslím to samé a chápu, že to někoho třeba zarazí.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KATRIN: já o tom nepochybuji (i když jsem slyšel, že jsou dvě významné teorie o původu člověka a jen jedna ho klade do Afriky), ale prostě mi to příjde jako hodně zarážející názor...
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: jo..víra je víra..nicméně, vážně jsme všichni z Afriky..
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    BOLDRIK23: no o tom žádná a je to moc pěkný, ale myslim, že naše kulturní kořeny jsou úplně jinde....
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    wenoush: o tom mám dokonce písničku. Jasně že kořeny nás všech jsou v africe a je to dokázaný natolik, že rozborem dna se zjistilo že jen z jedný ženy:))))
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    WENOUSH: :D tak zas bych to nebral az takhle do extremu :)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    prožil jsem dost otřesný zážitek, potkal sjem kluka oděného v afrických barvach, s vyšitou davidovou hvězdou na košili, chvíli jsme se bavili o reggae a tak a když jsem začali řešit nějaký poselství reggae a rastafariánství, nestačil jsem koukat, co dokáže reggae s člověkem udělat, protože mi vykládal o tom, jak jsme všichni z Afriky, odtuď lidstvo vzešlo a tam má svoje kořeny, když jsem namítl že mám kořeny úplně jinde a i kdyby, existuje věc zvaná vývoj, namítl, že to není úplně žádoucí a že člověk musí mít svoje kořeny, s čímž jsem sice souhlasil, ale to už bychom se mohli rovnou vrátit do oceánu, protože jsou tam počátky života....tak nevim, nevim...
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KH_B: předně nechápu, proč sem vůbec připíváš? abys nám dokázal jak seš chytrej a strašně nad věcí? možná radši nepejtvej energií a jdi si povídat s tvými dobrými kamarády rasty...
    NASA
    NASA --- ---
    KRSNA: no, on to tu psal uz na zacatku, ze je to zbytecny klub a ted jen konstatuje, ze se nemylil a ja s nim souhlasim...
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    KRSNA: :)
    KH_B: tak proc tu jsi a prispivas sem?povidej s kolika jamajcanama,rastamanama sis povidal?? :D:D
    KRSNA
    KRSNA --- ---
    KH_B: ještě žes to tady tímhle chytrým příspěvkem oživil, teď celá ta diskuze dostala ouplně jinej rozměr..si znova přečti cos napsal, najdi si výklad slova trapas a pozdravuj toho svýho rastu..
    KH_B
    KH_B --- ---
    "odborna" diskuze???????? :DDDD
    KH_B
    KH_B --- ---
    koukam ze tahle diskuze je stejne o hovne jako dyz byla zalozena

    btw pekne debilni anketa ;]]]

    .....mozna az poprvy v zivote potkate/pokecate si s nakym jamajcanem, rastou, tak pochopite, co tu ted predvadite za trapas :]]]
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    BINABIK: no, rozhodně bych asi jen v obrysech nenastínil encyklopedické heslo, ono hodně rastů zdůrazňuje, že rastafariánství je víc než jen selassie a ganja, každý rastaman si žije po svém v souladu se svým svědomím a do toho patří více či méně i-tal livity, one love, selassie atd., ale každý to má nastavené jinak, kupříkladu selassieho bere mnoho rastamanů jako symbol, jiní jako proroka a další jako mesiáše, ale sami říkají, že to není to nejdůležitější...konec konců, nemá smysl definovat rastafariánství (rastafarianism) when rasta overcome all izzim skizzim ;-)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    WENOUSH: A jak bys třeba vysvětlil co to je rastafariánství někomu kdo neví vůbec o co jde. Tak aby pochopil základní pojmy a principy?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    BINABIK: sám pojem ani ne, spíš, jak si ho kdo vykládá... tuhle jsem si vzpomněl na koncert Capletona a jak celej sál řval Jah! Rastafari! já jsem samozřejmě řval taky, protože v tu chvíli to prostě jinak nešlo ;-) každopádně si myslim, že jsou lidi, kteří se na to koukaj jako na pokryectví a jsou taky lidi, který to řvou i jinde a vůbec vo tom nepřemejšlej...
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    Podivný výsledky...ono v našich končinách je pojem rastafariánství sám o sobě dost podivnej:)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    uzavřel jsem anketu, už tam visela dlouho

    Nejdůležitější částí "message" reggae textů je pro mě...
    hlasovalo lidí: 16
    povolený počet hlasů na osobu: 1
    pruměrný počet hlasů na osobu: 1

    one love
    1 (6.25%)

    one blood
    0 (0%)

    i-tal
    0 (0%)

    selassie
    0 (0%)

    ganja smokin'
    3 (18.7%)

    fire
    1 (6.25%)

    o "message" se nestarám
    0 (0%)

    respect - peace,love and unity
    7 (43.7%)

    asi ty kosmologický/mythologický metafory ...Zion, babylon, king of king...mana(takže zase ganja)
    2 (12.5%)

    battyman fi get boom :)
    1 (6.25%)

    haile I king sellasie..Jah...rastafarai.
    1 (6.25%)

    to předopslední je doufám vtip...
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    a taky bude Don Carlos:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam