• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity


    1. Synům Chóre, žalm a píseň. Základ svůj na horách svatých.
    2. Milujeť Hospodin, totiž brány Sionské, nade všecky příbytky Jákobovy.
    3. Přeslavnéť jsou to věci, kteréž se o tobě hlásají, ó město Boží. Sélah.
    4. Připomínati budu Egypt a Babylon před svými známými, ano i Filistinské a Tyrské i Mouřeníny, že se tu každý z nich narodil.
    5. An i o Sionu praveno bude: Ten i onen jest rodem z něho, sám pak Nejvyšší utvrdí jej.
    6. Sečteť Hospodin při popisu národy, a dí, že tento se tu narodil. Sélah.
    7. Tou příčinou zpívají s plésáním o tobě všecky moci života mého.
    (Bible kralická)

    Prosím volně přidávejte veškeré relevantní a zajímavé odkazy na nástěnku
    rozbalit záhlaví
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    ANGIOLETTO: asi úplně nerozumím otázce - ale ve směs se jednalo o příjemné lidi z karibiku - někteří pracovali jako levné prac. síla - úklidy, hlídání, a nejrůznější poslíčci, Ti co uměli číst a psát - nebo měli i vyšší než základní vzdělání, pak po různu asi jako češi, poláci atd no a pak to byli lidé jako bearthen Salomon z Ghambie, který prodával africké hudební nástroje a společně s dalšíma dvěma vedli kurzy hraní na jambee a jiné bubny a nástroje......

    Právě Solomon mě přivedl mezi "elders" já jim tak říkal, ikdyž zase tak staří nebyli - 35-50 let....většina z nich měla status rezidenta, tedy něco jako občan dlouhodobě žíjící v UK......Scházeli jsme se v parcích, nebo při společném vaření u někoho doma...ve směs nepracovali a žili z relativně příjemných dávek (tak jako v ČR i tam se dá sehnat potvrzení, že nejsi schopen ze zdravotních důvodů pracovat více jak 4h denně) a ve volném čase se pohybovali po místní reggae, dancehall scéně.....

    Samozřejmě si někteří přividělávali pěstováním a následým prodejem trávy a někteří si sem tam pomohli jako MC či perkusáci v začínajících ska/reggae kapelkách.....

    Ve směs nakupovali v malých krámcích s ovocem a zeleninou, ale nejedli maso (až na vyjímky se opravdu snažili i ve městě dodržovat I-tal).......

    Někteří to zase až tak neprožívali - jedli maso, používali nadávky, nakupovali i u McDonald :) Nebo dokonce pili alkohol......

    Nutno řict, že UK má nejvíce přistěhovalců a lidí dlouhodobě žíjích z karibiku a některých afr. zemí - takže, reggae/ska kultura je tam na úplně jiné úrovni......

    :)
    ANGIOLETTO
    ANGIOLETTO --- ---
    COULEEN: A jací byli a nebyli rasta v Glasgow?
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    BOLDRIK23: na desateru samozřejmě nic špatného není.....
    a víra Ti nic nepřikazuje.... :)
    To církev (ať katolická či jakákoliv jiná) Ti mnohdy přikazuje nebo Tě jinak tlačí do z mého pohledu nesmyslných činů.....
    Vysvětlení takového chování církve je na snadě - jsou jen dvě věci které Ti umožní manipulovat z lidma - láska a strach - církev využívá lásky k bohu i strachu z něj k tomu, aby se věřící choval dle jejich představ - káže o tom co bůh chce a nechce.....jenže bůh hovoří ke každému z nás přímo - někdo poslouchá, někdo neposlouchá a někdo místo toho poslouchá jiné jak o bohu káže......


    Víra (v Boha) oproštěna církve Tě naopak vede vpřed......a o tom mluvili elders v Glasgow, když jsme sedávali v parcích a debatovali o tom kdo nebo co je Jah.......


    A co se Homofobie, xenofobie, rasismu a jiných sociálních úchylek týče tak nevěřím, že ty pramení z víry - ale, spíše z kázání o víře......


    Jinak, moje nastávající je silně věřící katolička a nedělá nám to problémy - ale, to už jsem zpátky u té míry víry..... ;)
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    COULEEN: až na to křesťanství ti nemůžu odporovat...jen popisuješ starozákonního JHV...Který skrz svého syna přinesl novou smlouvu...

    Co je špatného na desateru a přikázání? ukaž mi víru která v podstatě desatero nepřikazuje?

    Mimochodem nedošlo ti že Homofobie a rasizmus jsou bytostnou součástí nejen rastafariánství?
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    BOLDRIK23: no tak černý mesiáš je pokud se nepletu, jen ikona ze 70tých let pro lidi (afro-američany), kteří žili/žijou na jamajce či v jiných místech a považují se za černé potomky Sion...Ti v princi Ras Tafarai viděli znovu-zrozeného Ježíše Krista.....nejsem ani jedno, proto jsem taky napsal, že nejsem ani pravý rastafarai.....

    Nerozumím tomu co myslíš, vrátit se ke křesťanství - křesťanství je víra v boha, který trestá své ovečky, ikdyž jim dal svobodnou vůli, nutí je k chování dle přikázání - toto je dle mého blábol takže se v křesťanství nenacházím.....

    Jako žid jsem se nenarodil takže Judaismus asi taky ne :)

    Fanoušek reggae jsem, ač i zde nacházím spoustu nedokonalostí - xenofobie, rasismus atd takže ani reggae není tou pravou definicí mojí víry....

    Fakt, že kouřím ganju a zastávám postoj vyjádřen frází Peace, love and unity mě nedefinuje jako hippíka (ani Ghándí nebyl hippík - nebo se pletu?)

    Takže jsem zpět u definice mojí víry a mého boha - já mu říkám Jah protože s dlouhých rozhovorů s rastafarai elders jsem našel jméno pro svou představu o bohu - Jah......

    Nic víc nic míň - děkuji za moudré rady, ale ač možná dobře myšlené jsou pro mě bezcenné....

    :)

    Peace and love :)
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    Potřeboval bych to vysvětlit...co zbývá z rastafariánství když se odstraní Černý mesiáš?

    Jen Babylon a mesiáš? Vrať se ke křesťanství neb tam je Babylon definovaný v podstatě stejně...všechny středověký kroniky začínají Babylonem

    Jen Babylon a nedefinovatelný all mighty Jah pak se nech obřezat máš nejblíž k Judaismu

    Peace love and Unity... a Ganju? Pak jsi hipík!

    Ganja a Reggae? Jsi fanoušek a to je asi nejupřímnější!
    Taky se mezi ně řadím i když s nádechem Judaismu neb mesiáš se ještě nepřišel...doufám není konec světa
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    MR3SKA: :) asi tak no :)

    Tak co udělat nějakou akci, kde by se mohli sejít lidé, kteří mají podobné myšlení a životní fylozofie?

    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    COULEEN: přemýšlel jsem jak to zformulovat a ta první věta se mi moc líbí...
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    COULEEN: Navíc míra víry je u každého člověka jiná (ať se jedná o křesťana, muslima, nebo rastafarai), takže definovat kdo je a kdo není Rasta je dle mého názoru nemožné....

    Věřím v Jah, věřím svým bearthens kdekoliv na světě, věřím hlavně v sebe sama a v to, že mě Jah provází všude kam jdu....

    Peace, love and unity to je základ Rastafarai pro mě........
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    No já mám k Rastafariánstí blízko - ikdyž jeho veličenstvo Haile Salasie I. je z mého pohledu pěkný lump a tak se mi nelíbí ani nosit jeho jméno jako definici toho v co věřím....

    Jah will never give the power to a bold head.......Žil jsem v Rastafarai komunitě v Glasgow - evropští Rastafarai se dle mého od těch na Jamace (resp. od těch které známe z filmů, či historie) dost liší.....v Evropě není venkov, kde by rostlo všeho dostatek a navíc to nikomu nepatřilo, život tady je založen na hodnotách babylonu a Rastafarai se mu chtě-nechtě musí přizpůsobit.......

    Rasta-víra pro bělochy:
    Prvně, nečekáme na návrat do afriky a tedy ani Zion pro nás nemá stejný význam jako pro afro-americké rastafarai.....
    Žijeme uprostřed Babylonu, ne na jeho okraji - nemám tak úplně svobodnou možnost žít v Evropě a nužít v Babylónu no a s tím se spojují i další problémy jako strava, chování, herb etc......
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    MR3SKA: jak se poznají?
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    no ja znam asi jen dva lidi o kterych bych mohl rict ze jsou to rastafariani
    HLEN
    HLEN --- ---
    MR3SKA: no trochu mrtvo tu je ... ale ja sem pravidelne lezu :)

    ja prave nikoho, kdo tim opravdu zije se vsim vsudy, neznam a rad bych poznal ... nedokazu si totiz uplne presne predstavit jak zivot takovyho "evropskyho rastafariana" vypada
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    BUGER: jo, tak to je celkove problem. Co ja mam zkusenost tak lidi, kteri se o rasta zajimaji (ne-li primo tim ziji) nechteji a vetsinou nejsou moc "videt". Ja jsem v podstate spoustu lidi potkal az diky tomu, ze jsem o rasta zacal psat. Najednou jsem zjistil, kolik lidi jsem jen tak "mijel" a pritom jsme si opravdu meli co rict. Muzu rict jen jedno, pockej az rozjedu znova na webu forum a zkus nahodit otazku, jestli je nekdo z Brna a okoli ;) Osobne tam od Vas znam akorat Ivanku aka Lioness a clovicka kteremu rikaji Irie..
    BUGER
    BUGER --- ---
    bohuzel... bych se treba i rad seznamil s nejakyma lidma tady z brna ale nejak ne a ne porad nekoho najit... zhulencu je tu samozrejme mraky, ale ty nehledam..
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    jak tak koukám, není už asi celkově tolik lidí, kteří by se o Rastafariánství zajímali a nebo s ním nějak koketovali. Je tu nějak mrtvo už dlouhou dobu.
    HAAALA
    HAAALA --- ---
    "Do dobrých rukou" přenechám menší štos ofocených materiálů na téma rastafariánství v britské kultuře, londýnská reggae / rasta scéna a subkultura, černošská poesie a kultura v Anglii (vč. čítanky), dub poetry vč. čítanky a soupisu autorů, jakož i dvě audiokazety s dub poetry (autoři B. Zephaniah, E.A. Markham, A. Johnson, D. Dabydeen, J. Kay, J. Agard, F. D’Aguiar, J. Berry). Spis mravních maxim od Rase Keambiroira. Vše v angličtině.

    Prodám knihu „Reggae Bloodlines – In Search of the Music and Culture of Jamaica“, autoři S. Davis a P. Simon, brožovaná, bohatě ilustrovaná, cca 220 stran, č/b. Cena dohodou.

    Praha, víc v poště.
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    Selassieho příběh - díl první

    Dům postavený na žule a silných základech nezdolá silný déšť vyvolávající záplavu,
    a ani vichr nebude schopen jej strhnout. Někteří lidé psali příběh mého života,
    representujíce jako pravdu co ve skutečnosti pochází z neznalosti, omylu, nebo
    závisti; avšak stejně nemohou otřásti pravdou, i když se pokusí aby tomu jiní věřili.

    Selassieho příběh - díl první
    http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2010110001
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    Výlet do knihy života Evertona Blendera

    Vlastním jménem Everton Dennis Williams se narodil v Claredonu, na Jamajce, vyrůstal
    však v nechvalně známé čtvrti Kingston 13. Jeho hudební kariéra započala
    vystoupením na soutěži amatérů v Bohemia Clubu, kde zpíval písně Dennise Browna
    pod jménem Babbaru. Svou show zaujal mnoho lidí a dostal šanci pracovat jako
    zpěvák s Destiny Sound System.

    Výlet do knihy života Evertona Blendera
    http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2010100003

    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    Etiopské písemnictví - díl druhý

    Vzhledem k tomu, že amharština je úředním a národním jazykem a slouží k dorozumívání
    mezi příslušníky různých etiopských národů, používá jí vedle Amharů také mnoho
    příslušníků jiných etiopských národů jakožto druhý jazyk. V každém etiopském městě
    či městečku lze vždy najít někoho, kdo amharsky mluví. Často jsou právě města osídlena
    Amhary, zatímco okolní obyvatelstvo mluví místními jazyky.

    Etiopské písemnictví - díl druhý
    http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2010100002
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    Fakt ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam