• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    BUGER
    BUGER --- ---
    DUBPRINCESS: pekne pekne, po vanocich si asi neco obednam :-]
    DUBPRINCESS
    DUBPRINCESS --- ---
    Wazalendo Kenya - Original rasta wear outta Nairobian slum

    Pokud máte rádi rasta wear, ráda bych Vám představila trička ze sítotiskové dílny Wazalendo Kenya. Jedná se o trička vyrobené v Keni, která se potiskávají v malém (a téměř neznámém) nairobském slumu Citykatl.

    Za celým tímto rasta byznysem stojí jeden z mých bredrens, kterého někdy před více než deseti lety začal jeho skromný šatník poněkud nudit. Ve svých 15ti letech si tehdy vyrobil své první tričko s „potiskem“. Přátelé ho začali oslovovat s prosbou, aby jim na jejich trička také namaloval nějaký obrázek. Erico se postupně více a více seznamoval se sítotiskem a zjistil, že možná může dělat i něco jiného, než prodávat na ulici čat. A tak vznikla slumová dílna, která má v současné době i několik zaměstnanců.

    Pokud Vás zajímá, co v dílně vzniká, můžete nahlédnout do této galerie:
    Picasa Web Albums - Dub Princess - Rasta Wear - ...
    http://picasaweb.google.com/dubempress/RastaWearTShirts?authkey=Gv1sRgCPDFyZSxk9Xx_AE#


    Jedno tričko stojí 450,- Kč, přičemž výrobci je placena férová cena.

    V případě zájmu mi pište do pošty, tričko ráda dopravím po Praze, případně zašlu poštou.

    Pokud byste chtěli vidět, jak taková sítotisková dílna vypadá, můžete nahlédnout sem:
    Picasa Web Albums - Dub Princess - Ericos workshop
    http://picasaweb.google.com/dubempress/EricosWorkshop?authkey=Gv1sRgCOOMnpHHpb3sdQ#

    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    Ras Boanerges - zakladatel Youth Black Faith

    Ras Boanerges, známý také jako Bongo Watto, byl bezpochyby nejvýznamnějším
    a jedním ze nejkontroverznějších rastafariánských starších. Jeho jméno pochází
    z textu Bible, konkrétně Marka 3:17: "...Jakuba Zebedeova, jeho bratra Jana (ty
    dva pojmenoval Boanerges, "Synové hromu")..."

    Ras Boanerges - zakladatel Youth Black Faith
    http://www.onelove.cz/view.php?cisloclanku=2010120001
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    BUGER: neni proc mit vycitky za to, ze jsi na pracaku. Pouze by bylo liche nazyvat to bojem proti Babylonu, tot vse.
    BUGER
    BUGER --- ---
    ja sem treba na pracaku taky, a naprosto bez vycitek, kdyz bych secetl to co by mi pracak mohl vyplatit kdybych tam zustal uplne nejdyl co to de, tak dojdu k tomu ze takovou sumu sem na danich vyplazl za 2 az 3 mesice... a ja tam delal 2roky, takze stat rozhodne neprodela
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    MIGHTYLEMON: jo jo, ja si uvedomil az pozdeji z ceho prameni nas "rozpor" ;)
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    MR3SKA: to je v poradku, jen mme pobavil ten nesoulad mezi"vymanit se z Babylonu" a "pujdu na pracak". Pripomnelo mi to lidi, kteri tvrdej, ze vybiranim toho, co po systemu zbyde v popelnicich, se stavaji na systemu nezavislymi.
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    MIGHTYLEMON: jako jo mas pravdu. kdyz to pujde dobre zacnu pristi rok makat na sebe a sice budu na jednu stranu min "zavislej" na systemu, ale na stranu druhou zase vic. on si clovek nevybere a proste se onem "stretum s institucemi" nevyhne.

    ja ten pracak spis zminil ne kvuli "zavislosti/nezavislosti" na systemu, jako spis z toho duvodu ze delat v nejakym blazinci kdy clovek fakt vstava/chodi do prace uz nasranej a znechucenej nema smysl. Navic i stresy a zbytecny nervy cloveka nici
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    MR3SKA: objem vyinkasovanejch penez na tom myslim nic nemeni, ne? Spis jde o princip.
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    MIGHTYLEMON: no vzhledem k tomu co mi tam dali bych nerek ze sem na nich byl zavislej. ja mel nasetrino. bejval bych tam ani nemusel
    MIGHTYLEMON
    MIGHTYLEMON --- ---
    MR3SKA: no offense, ale bejt na pracaku je nejtezsi zavislost na tom proklamovanym Babylonu, ne?
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    BUGER: jak se rika "vsechno spatny je k necemu dobry".. ted ses rekl bych v klidku a pohode. donutilo te to odejit a udelat neco jinyho ;)
    BUGER
    BUGER --- ---
    jeste bylo taky moc pekny ze tam ti manazeri IT celkem ani moc nedavali, takze kdyz se clovek snazil jako tydyt udelat neco fakt dobre melo stejnej vysledek, jako kdyz to clovek slepil tak nejak zhruba a ve zbytku casu se flakal. Takze je jasny jak tam fungovala vetsina lidi a ze par nadsencu resp. blaznu kteri chteli delat veci poradne to uz nemohlo nijak zvratit. Delal sem jeste k tomu na oddeleni ktere pripravovalo testy kterejma ten program musel projit, takze sem mel reporty vsech chyb nekolikrat denne pred sebou, stejne tak vim jak se testy "smelily" kdyz marketing tlacil ze ta nova verze fakt musi za 2 dny ven, pac maji podepsanou smlouvu s nejakym resellerem ci co... Ale dost, tahle kapitola uz je za mnou.
    BUGER
    BUGER --- ---
    MR3SKA: jj, i kdyz se na to ptal spis BOLDRIK23


    JARAFARI: no ono to zaslo az tak daleko, ze fakt kazdy rano kdy sem mel jit do prace zazvonil budik a ja automaticky valil rovnou zvracet... o weekendu / kdyz bylo volno nikdy, k tomu sem byl v haji i psychicky (coz byl asi nasledek toho bliti), hnusnej na vsechny znamy, ... a to fakt nejde, sem byl u doktora (i kdyz tam chodim uplne minimalne) a ten mi na to napsal neurol - cpat do sebe takovou sracku ktera te uplne oblbne a delat ze nic, to by neslo, to bych vydrzel tak jeste rok a pak rovnou nejaky psychiatricky ustav

    jinak bych nemel problem pracovat, me treba IT / elektronika atd hodne bavi, ale moje prace musi byt lidem k prospechu a ne pomoct zmrdum vydelat na chudacich co s pocitacem neumi tak, ze jim po nalepkou nejuzadnejsiho antiviru prodam sracku o ktere sam vim ze z poloviny nefunguje a obcas uplne rozseka kompl ze je zralej na reinstall
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    MR3SKA: ...za měsíc to bude rok, co jsem se vrátil po 3 letech do práce,kde jsem před tim dělal skoro 5 let a ,když jsem odtamtud odcházel,říkal jsem, že už nikdy........ a jak jsem byl rád,že jsem se vrátil............ mám svůj klid a hlavně jistotu.......i když to neni žádnej zlatej důl....
    Člověk míní,život mění :-))
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    JARAFARI: nenadělaš nic. já už bych teď asi spíš hledal klidnej job za míň peněz spíš než otročinu za "něco málo" víc ;)
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    MR3SKA: Jahužel v dnešní době musíme dělat i to co nechcem..... ,ale to se netýká prací za petetřicet tisíc :D.... hold někteří z nás jahužel, klopí uši k devíti litrům a to je smutné,páč kolikrát makaj víc,než ty co dělaj za těch pětatřicet :-(( .... chjóooo ten Babylon.... víš jak mě ta nespravedlivost světa sere?!?!?!?! :-((
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    BUGER: pokud se nemejlim tak u nás na webu jsou nějaký Selassieho proslovy. Konkrétně jeden jménem "O Vánocích" a ještě nějaký kratší myslim taky.


    JARAFARI: hele já už se taky zařek, že než bejt v nějakym takovym blázinci (i kdyby třeba za dost peněz) tak radši dam vypověď a budu chvilku na pracáku.
    JARAFARI
    JARAFARI --- ---
    BUGER: Dávám ti palec nahoru,za to že i pětatřicet koliků,tě neukecá na to,aby si dělal trotla v takovýhle firmě.... Prachy nejsou všechno i když jsou lákavé..... Dneska je to hodně těžký no...nemakat pro babylon... člověk musí občas i sklopit uši,páč babylon je všude,ale ,když už je to fakt hodně zlý...tak to radši bejt uplně chudej......... bohužel,pak znova narazíš na ten babylon a začně tě válcovat a ty znovu musíš to toho koloběhu a dělat práci ,kterou nechceš..... Držím palce s tou vaší zašívárnou....ať vás to uživí a jste tam spokojený....! ,-)
    BUGER
    BUGER --- ---
    BOLDRIK23: jestli ti de o to prelozit jen to co si sem postnul tak to neni problem, jestli nekde existuji nejake dalsi materialy v CZ fakt nevim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam