• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADETKAStavebně-historický průzkum
    ADETKA
    ADETKA --- ---
    já bych se připojila ráda, jen mám jako prioritu že mi v zimě nesmí sněžit do baráku....
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    FALLIE: tak to nevypada,ze by se k nam nekdo pripojil, skoda...
    MOREMUZ
    MOREMUZ --- ---
    skabrada ma taky prednasky v pardubkach na magisterskym studiu. vidim, ze nejen ja si jeho prednasky uzivam
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    vsichni milovnici SHP:
    Domluvili jsme se s Ryklem na terenni vyklad SHP v Odolene vode (stredoveka tvrz), sraz v Kobylisich pred katastralnim uradem v pondeli 22.10. v 15:35 na zastavce 370 (nast. 0)
    IFKA
    IFKA --- ---
    tak to nevím, co si vybrat, podle textu to má být jeden z typů základů stavby- zbylé dva typy jsou dům postavený na desce a dům postavený na vyhloubeném sklepení..
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    káblová ryha, šachta, kanál, inštalačný kanál, kolektor inžinierskych sietí, alebo len kolektor.
    Stačí si vybrat :)
    IFKA
    IFKA --- ---
    Nevím,jestli jsem tu správně, ale zkusím:
    Ahoj, potřebovala bych odbornou radu ohledně stavitelské terminologie.
    Zkusím to slovo popsat a doufám, že ho někdo znáte:) Takže:
    úzká škvíra ve spodu budovy (asi pod podlahou), která slouží na pokádání rsp. vedení kabelů, trubek apod.
    Doufám, že jsem to vysvětlila ne moc popleteně.. a že někdo to slovo znáte:) Díky.
    JANITH
    JANITH --- ---
    skabrada ma ty prednasky na Katolicky teologicky fakulte, Thakurova 3, P6 (hned vedle stavarny) je to ve stredu od 16:20.. http://is.cuni.cz/studium/rozvrh/ir_udalost_rozvrh_ucitel_seznam.php?stev_fak=11260&verze=20071&ucitel=02183
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    tak beru zpet, ted jsem si to overil, Rykl je fakt docentem, ani se nepochlubil
    ADETKA
    ADETKA --- ---
    ADETKA: Tak poslední info: Michael Rykl je docentem od 1.7. 2007 vzhledem k tomu že na FA může být člověk docentem, ale nemusí být doktorem. (Má to co dělat se specifickými obory
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    JANITH: Škabrada je dobrej, jeho Historicky stavby na FA patrily k tem lepsim predmetum, skoda, ze prsel na PSA
    JANITH
    JANITH --- ---
    u nas ve skole - na KTF UK - ted mame prednasky Konstrukce historickych staveb, vede to prof. Skabrada. zatim byla jen prvni hodina, ale vypada to zajimave...
    ADETKA
    ADETKA --- ---
    ech to bylo
    FALLIE:
    ADETKA
    ADETKA --- ---
    PROMETHEA: Echt měla jsem dojem že docenturu má nekdy od jara, dělal obojí dohromady. Btw. na rektorátě na nástěnce visí uznané habilitační práce a Rykl je mezi nima. Tož si myslím, že docentem je.
    Hauserová (snad) má teď zase i prváky.
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    občas bývají zajímavý přednášky či semináře na Centru mediavelistických studií, možno se tam setkat i s historiky a archeology
    http://cms.flu.cas.cz/index.php
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    FALLIE: tyjo, to si umim predstavit!!
    praveze jsem k ni taky chodila na DA 2 a bylo to bajecny...jedinej predmet u kteryho jsem poslouchala vyklad s otevrenou pusou :D
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    CATHERINE: jo, jsem tam doktorand a michal Rykl opravdu docent neni :-) neni ani PhD, i kdyz vedomosti ma na profesuru. Potkal jsem u Rykla nejakou studentku, ktera prave rozjizdi tu podporu zdola.
    modul me zajima takjakotak, i kdyz asi z druhy strany, abych vedel, cim budu studenty týrat :-D

    PROMETHEA: Hauserová na skole je, ale uci akorat doktorandy a myslim, ze ji nechali jeden krouzek DA2, to je všechno :-( Coz je velka skoda, ja jsem u ni kdysi davno na to DA2 chodil a bylo to skvele a loni, kdyz nas mela jako ty doktorandy, bylo to jeste lepsi (4 lidi v kruhu, to je sen :-D)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    hej, hauserova je na skole a dokonce bude otvirat (mozna) novy obor?
    to je super! naposled jsem s ni mluvila asi pred dvema lety a to vypadalo, ze bude muset odejit....tak nakonec zustala..to je fajne..potesi!:)
    FALLIE
    FALLIE --- ---
    no, zrovna pred tydnem jsem o tom modulu s Ryklem mluvil (neni docent, chudak uz 7 let si nenasel cas, aby dopsal vubec postgraduál, jak ho ti studenti mučí :-)), jako všechno, vzniká to v klokotajícím chaosu, ale snad se na tom usilovně pracuje, aby se to předhodilo vedení...

    Pro letošek je takovy hodne mini seminář SHPcka pro doktorandy na FA CVUT vedeny prave Ryklem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam