• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PORSENAOchrana a obnova kultúrnych pamiatok a archeologických nálezísk a nálezov
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    PIZI: ten predosly nikto nechranil (pamiatkovo), zhodou okolnosti sa zachoval az do dnesnych cias a my sme ho uz chranit nestihli, alebo skor zabudli....
    nooo a ten novy... treba vidiet, asi sa to neda velmi porovnavat.
    PIZI
    PIZI --- ---
    PORSENA: Prece proto aby za dalsich 350 let nekdo zase chranil ten jeho, postaveny na miste puvodniho 350 let stareho.
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    HLOH: dnes idem na sluzobku, tak ti nieco nafotim.
    Ale ma este nieco aj v archive, mozem poslat, ak je zaujem.
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    uz je to ok
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    AENYE: diiiky
    vis, do hnutelnych a mobiliaru sa velmi netento, tak som akosi pozabudol :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    AENYE: A "flandak, kteremu vadi, ze mu pri msi kape na hlavu" ;-D :-D
    AENYE
    AENYE --- ---
    ad anketa chybí restaurátor...
    HLOH
    HLOH --- ---
    Ta fotka kování na nástěnce je moc zajímavá- neměli by jste více fotek těchto kovářských záležitostí(kliky, pantíky, staré kovárny...)?
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    Habánsky dvor v obci Sobotište na Západnom Slovensku, stodola rok výroby 1792, dokumentácia pred asanáciou.
    Vlastne ona sa už čiastočne, teda dosť značne, asanovala sama...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PORSENA: Copak to je? Kdepak to je?
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    pár obrázkov toho, s čím, pracujem.....



    PORSENA
    PORSENA --- ---
    snažím sa, aby to tu vyzeralo trochu menej stroho, tak prosim o chvilku strpenia.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PORSENA: no ani mi nemluv...:-(
    PORSENA
    PORSENA --- ---
    Minule som sa na konferencii rozpraval s kolegom s vychodneho Slovenska, ukazoval mi fotky zruteneho barokoveho kostola, ktory nebol zapísaný ako pamiatka..... skoro ma porazilo, nevedel som si predstavit, ze by mohol niekto zburat funkcny, neposkodeny, zachovaly 350 rocny kostol, len preto, ze chcu mat novuy, ti ludia su fakt jeb**ty....
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PORSENA: Tak tak... u nas to vsechno pada (vic v Cechach nez na Morave). Jj. neo klasicke. Z tehoz "kotliku" jsou tyhle dva, ktere uz jsou relativne cerstve opravene (u toho prvniho chybi jeste interier a varhany, na tom se bude taky delat):


    a tenhle, na ktery jsem si s kolegy delal zalusk, ale nakonec nejspis padne do rukou spekulantum. :-((


    PORSENA
    PORSENA --- ---
    GOBERS: mam taky pocit, ze u vas je takych kostolov viac ako na slovensku.
    Inak slusne neo, troch malde, ale ujde :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZUZKAOU: Na kolik prijde takova fara Heřmánkovice?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    http://www.collegium.cz/
    Úspěšný projekt. Narozdíl od předchozího Tuž se Broumovsko...

    ( v létě jsme jeli na vandr na Broumovsko a jen díky tomu že jsme o Petrovi Bergmanovi debatovali na náměstí v Broumově, tak jsme byli velmi intenzivně zapojeni mezi domorodce.
    Rozporuplné historky o tom, kterak pražáci do Sudet osvětu přinášeli a nějak se s místními nedohodli... na vyžádání.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PORSENA: Rekneme, ze neco mezi tim. Momentalne mam v merku tenhle kostel v Desne v Jizerskych horach, ktery potrebuje opravit:

    PORSENA
    PORSENA --- ---
    GOBERS: zaujem profesionalny, alebo amatersky? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam