• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SEDIQVzdělávání dospělých - training and trainers - experiences
    SEDIQ
    SEDIQ --- ---
    HAWRAN: to vypada dobre, sakrys, skoda, ze nejsem v CR :( budes mit vlastni stranky?
    SEDIQ
    SEDIQ --- ---
    ZUZKAOU: cauky, mam, ale v anglictine jestli Ti to pomuze
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    startuju v brně Toastmasters club a vypada to, ze to je pro vzdelavani dospelych dost zajimava zalezitost. www.toastmasters.org
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Měl byste někdo, prosím, nějaké obsáhlejší (více než 2 strany) elektronické materiály k řešení konfliktů?

    Zcela dobrovolnicky školím jiné dobrovolníky a nějak mi nevychází čas vytvářet vlastní skripta.

    mohu vyměnit za materiály na týmovou spolupráci/vedení reflexí/skupinovou dynamiku nebo tak něco.
    MAJAK69
    MAJAK69 --- ---
    SMK: :)))
    MAJAK69
    MAJAK69 --- ---
    SIAN:
    díky moc moc moc, už nějakou dobu ty termíny používám a najednou mi připadlo, že si různí lidi představují různé věci. Tak já si to někam přišpendlím a kdybych tuto definici chtěla použít, jako zdroj mám uvést co? pedagogický slovník? neco bližšího? díky.
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    no ja treba mam strasne rad skoleni softskills, protoze se pokazde o sobe dozvim neco noveho a postupne objevuju sam sebe. to mi na tech skolenich prijde jako nejzajimavejsi vec. ze to nedelam kuli nejakym "vedomostem" ale kuli uhlu pohledu na sebe, na praci a na mezilidske vztahy. takovahle skoleni mi proste davaji hodne a proto na ne i rad a casto chodim :)
    SEDIQ
    SEDIQ --- ---
    ALL: Pokud nekdo mate nejaky zazitek z treninku, prosim podelte se s nami o nej, zejmena pokud jste zazili situaci s trainee a nevedeli jak reagovat, zkusime to dat dohromady.
    SEDIQ
    SEDIQ --- ---
    HAWRAN: Ahoj, ucim soft skills i hard skills, co by konkretne potreboval?
    MADRONA
    MADRONA --- ---
    Je tu někdo, kdo by uměl učit soft skills v angličtině? Pokud ano, ozvěte se mi prosím do pošty, díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HAWRAN: Jeden ze základních poznatků - učitelé na školení nejsou asociální debilove, jen je potřeba je jednoznačně uklidnit, že jim nikdo nebude říkat že jsou hysterické učitelky. A je velmi potřeba si dát pozor, aby čirou náhodou neměli pocit, že je poučujete. Ale zase je potřeba sdělovat informace, protože když je to jen jejich práce, tak zase jste nic neřekli.

    Jo a pokud vám není víc jak čtyřicet a dvacet let jste neučili, tak se furt budou tvářit podezřívavě.
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    co takhle se podelit o zkusenosti treneru, kteri vzdelavaji dospele v oblastech mekkych dovednosti ?
    SMK
    SMK --- ---
    jedna z definic vzdelavani dospelych je znasilnovani dospeleho cloveka az ke znalostem
    MAJAK69
    MAJAK69 --- ---
    Ahoj, mohla bych pléno požádat o definici pojmů vzdělávání dospělých, další vzdělávání, zájmové vzdělávání a celoživotní učení? Díky moc
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HAWRAN: Rozhodující je flypčárt!

    Už jsem níže přiložený článek věšela do zážitkové pedagogiky, ale tady se taky neztratí...

    52_p_v_parta.pdf (423195 B)
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    book!
    vzdelavani dospelych je hlavne docela dobrej byznys :) vidim to na prikladech skolitelu, ktere jsem potkal na sve ceste po firemnich kurzech. uvazuju o tom, ze az budu starsi, moudrejsi a zkusenejsi pan (tzn jeste za hodne dlouho), ze bych tyto kurzy taky vedl. Je to zajimava prace s lidmi.

    Rozhodujici jsou icebreakery :)
    SEDIQ
    SEDIQ --- ---
    LIMEA: Vyborne, diky moc. Davam na nastenku.
    LIMEA
    LIMEA --- ---
    Stálo by to za to časem určitě vytvořit nástěnku třeba s nějakýma užitečnýma odkazama tady třeba http://www.andromedia.cz/ najdete tam užitečný andragogický slovník.
    BAHNO
    BAHNO --- ---
    Sypejte to sem :0) Vzdelavani dospelych je castecne moje prace, ale jsem totalni samouk. Je nekde na netu vyzivny misto, kde by mohl clovek najit nejaky zakladni poucky?
    BAHNO
    BAHNO --- ---
    Book :0)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam