• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    hmm... premejslim, ze bych nekdy taky zkusil kurz... muj sef v praci mi rikal, ze by rad vyzkousel kite, ze driv lital na para, ale ze toho spravnyho vetru na paraglide je v cechach jen par dni v roce... co je na tom pravdy ?
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    GOBERS: Kdyz chces funglovku tak pocitej 10.000 kurz a formality; vybaveni 60.000 a vice.

    Me to vyslo s kurzem, pouzitym padakem, novou sedackou a zalozakem na 48.500,-
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZIGI: Tomas taky letal v sandalech ;) Ale on i Dalibor jsou na tom "trosku" lepe, nez my, takze si to mohou urcite dovolit.

    Jinak vzhledem k absolvovani kurzu taky v Beskydske skole naprosto souhlasim. Urcite mista ubytovani by sice zaslouzili trosku vice pece (hodne mirne receno), ale jako nalada a pohoda naprosto super ;) Skoda jen, ze je to takovej kus, rad bych si Javorovy ve spolecnosti tak v pohode lidi uzil jeste nekolikrat. Jinak par fotek z naseho kurzu najdes treba tady.

    GOBERS: Skok z letadla je neco uplne jineho. Ano, jsi ve vzduchu, ale tohle neni ani tak o rychlosti apod. jako o pocitu praveho letu. Kdyz chytnes stoupak, tak je to uplne super. Mas vic casu (klidne i hodiny), prohlizet si prirodu zhora. Je to proste mnohem vetsi pohoda a mene adrenalinu nez seskok - na druhou stranu to trva dele a clovek ma moznost si v tom vzduchu vic "hrat". Urcite stoji za zminku start kdy je proste uzasny jak bezis a najednou letis a vzdalujes se od kopce... Oproti seskoku kdy jsem nemohl (jako tandemovy pasazer) nic ovlivnit, tady jsi vlastnim panem.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ANGELA: Myslim, ze rika 9000... Takze tusim, ze to budou stopy - to by odpovidalo asi 2743 metrum.

    Kridlo mam Sky Atis S 2005, ktere by melo mit nalitano okolo 50 hodin. Hranicni zivotnost je hodne odhadem 200 letovych hodin s tim, ze hodne zalezi jak se o kridlo clovek stara. Na technicke na zacatku roku byly vymeneny nejake snury, takze tohle by taky melo byt ok. Vysel me na 23.000,- (novy stoji pres 40.000,-).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MIXXX: Dá se odolávat, když je člověk líný obětovat zbytek aktivit a makat na to, aby si v 18 vydělal na křídlo a cesty.

    Teď už to jen tak pocukává... Ale ten pocit, že se člověk rozběhne a najednou letí...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    No to je pekne... to je pekne... velmi jste me navnadili!! Zatim jsem skakal jen z letadla, ale tohle vypada bajecne...
    Na kolik tak vychazi PG vybaveni?
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    super..konecne klubik o PG :-)
    takze se tez podelim o sve oblibene video...urcite vsichni znate (zejmena absoloventi BŠL) - http://www.youtube.com/watch?v=GhpRZM9l4yg (Parateam - pur st. hill)

    jo, ad vhodna obuv... da se litat ve vsem, ze... kolega Kollega (Radim) celou dobu, co my jsme se trapili v pohorkach lital v zabkach :-)... a slo mu to mnohem lip nez nam (ale zakopnout bych v nich nechtel...nekolikrat jsem ocenil pevny kotnik...ona ta sjezdovka na Javorovym prece jen smerem dolu byla samej sutr :-)... ale na prvni offiko tandem s pivnim sudem se obul :-) - http://www.elspeedo.cz/?page=3515&lang=cze


    KOHY: po osobni zkusenosti doporucuji samozrejme Dalibora Carbola (BŠL - http://www.elspeedo.cz, pripadne Alto - http://www.altopara.cz/) ...je to "sice" v Beskydech, a je to super :-)
    KOHY
    KOHY --- ---
    Po lítání už pokukuju nějakou dobu. A mám čimdál větší pocit že mě to čeká. Docela se mi líbila škola MISTRAL Paragliding. Má někdo reference? :+)
    ANGELA
    ANGELA --- ---
    MIXXX: kolik tam říká 5 tisíc?

    MIXXX: na kolik přijde třeba použitej? a má to nějakou dobu "použitelnosti"? jako kdy už radši nebrat?
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    ZUZKAOU: Tyjo netusil jsem, ze se da odolavat ;)
    Jsem rad, ze se tu nasla dalsi duse, ktere se to "plachteni" libi :-)

    Ja se po kurzu taky desne rozhodoval jestli koupit nebo nekoupit a nakonec to dopadlo tak, ze mam doma kridlo z druhe ruky (v super stavu). Proste ten pocit kdy clovek stoupa, vidi krasnou krajinu a tise pozoruje to hemzeni pod sebou je neodolatelny :-) Navic kdyz si predstavim letani napr. v Alpach, tak mi beha mraz po zadech a to se proste nedalo odmitnout...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    aaach. Třeba za obrázek v záhlaví.
    Book - i když bych neměla. Kdysi jsem si darovala kurz létání k osmnáctinám a pak musel naznat, že čas a peníze nejsou.

    Jenže jsem abstinující, ne vyléčená... Sakra.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    SISCO: obal na zalozak... (klasicky se teda obal na zalozak nekde ztrati protoze nebyva nikam pripevnen, ale v tomhle pripade ho asi mel nejakym mechanismem uchyceny, aby ho potom nekde nehledal po lese nebo nemusel kupovat novy)

    info o te holcine mas v klubu [ para vole limpik SKYDIVE letadla, mosty, padáky,UAaa - SKAKEJTE ZA MODRA !! ] konkretne potom zde: [ CHERIFFKA @ para vole limpik SKYDIVE letadla, mosty, padáky,UAaa - SKAKEJTE ZA MODRA !! ]
    SISCO
    SISCO --- ---
    A co ten pytel co se tam mota mezi hlavni a zaloznim? Ja myslel ze je to ten zalozni prave neotevrenej..
    Btw. jsem tu novej, tak nevim jestli ste o tom nemluvili ale co ta 16leta holka v sobotu v Karlovej Varech co se ji neotevre padak udelala spatne mate nejake info??
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    SHEFIK: jj, ten otvira pri 1:29 a komplet otevreny vypada ze je v 1:33. Potom se ten pad pohybuje rychlosti 4,5-6m/s. Jeste ho brzdil ten hlavni, takze ta dopadova rychlost mohla byt tak max 15 km/h coz je relativne v pohode. Ale vymotavej ty snury z tech stromu, zejo ;)
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    MIXXX: mazec... to mel zalozni padak ?
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    RODWY: nojo, je to husty, typek byl dost vysoko, ale IMHO spatne reagoval... Polovina padu je klasicka spirala a tam bych cekal, ze dostat se z ni neni tak slozite - musel zazmatkovat.
    RODWY
    RODWY --- ---
    MIXXX: ty voe trochu adros!jsem vydel video jak si tipek padne do vrchliku a pada k zemy!to zkusim najit!
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    SISCO: vrtule nevadi, ale osobne by se mi s ni tahat nechtelo...

    Dam sem taky jedno video, ale to neni takova pohoda :-)
    http://www.youtube.com/watch?v=rs2QvsDibPI
    SISCO
    SISCO --- ---
    http://www.youtube.com/watch?v=f232YgUUleM docela pekne videjko od Davida Privratskeho :-) sice s vrtuli :-) ale Lefkada je krassna.. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam