• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    Paraglidista se zřítil a skončil v nemocnici – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/krimi/198558-paraglidista-se-zritil-a-skoncil-v-nemocnici.html
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    ze by vecerni sletik z kozakova na spici?
    http://cam.mikronet.cz/cam1.kozakov/image.jpg
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Sakra zase se dva dny všude lítaj kila a já sedím u práce :////
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Jj vuci startovačne, nebo jakokémukoli bodu kde si to vynuluješ. jestli to bylo za celý den, tak to asi divný není - změna tlaku.. Ale tak to budou kecat všechny tři, kromě teda stadartního..Na tohle je holt GPS lepší, pokud se pohybuješ..
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    ahaa, takze to bere furt vuci pristavacce (kde by sis ho mel vynulovat). co jsem koukal na digifly2, tak to litalo po proletanem dni (blizila se bourka), pres 150m rozdilu oproti zname hodnote, rano nastavene - toz to je takove hodne orientacni.
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    TLUSTEC: Ne ne nemá to podklady, je to jednoduchý. Když si vario zapneš tak se ti vlastně nastaví na aktuální tlak 0m..Případně si to můžeš vynulovat.
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    ufoun: yes, horni limit pri vytaceni mraku :). jinak mne pouziti nenapada.

    btw. pokud mate vario s AGL vyskou, kde berete mapove podklady? z SRTM-NASA elevation map? nebo to ma neco v sobe?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Eh to zní blbě k ničemu :) k něčemu jo...
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    UF0UN: No jak jsem psal dole, tak vlastně moc k ničemu, kromě toho, že smíme v čr do 2900 což je FL 95 podle standartního tlaku, protože je nad převodní vrstvou. Jinak nemáme povinost lítat s přístroji a ve většině případů nevstupujeme do řízených prostorů, max. na průlet (viz přelety nad náměští, ale to je asi jeden z mála případů a bývá často stejně vykomunikován ze země).. Jinak to význam získává třeba při motorovém paraglidingu, kde si myslím, že už na to vykomunikovat si někde průlet k něčemu být může. Protože to už můžu letět kam chci v jakékoli výšce..
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    K čemu při para používáte hladiny podle QNH? Jediné co mě napadá, je hlídání toho, jestli nevstupujete do řízeného prostoru.. [sám (ještě :) nelítám, jen mě to zaujalo]
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Nenechat se sestřelit každopádně, a to nejen kurzíkem (samo německým) :), teď vyváděli na raný takový věci i postarší piloti, že sem se na nějaký blbnutí radši vykašlal.
    Sice jsem na to nekoukal, ale myslím, že by třeba na mé šlo nastavit zobrazení obou výšek. Podle tlaku i podle standartního (1013), takže uvidím oboje. Jinak na variu máš přeci taky alt1, 2, 3 a přepínáš mezi nima podle toho který potřebuješ.. (alt 3 je výška nad zemí)
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    ono normalne bys mel mit sestelovane vario na podle std tlaku, aby ti spravne udavalo letove hladiny - coz gpska sice umi (rozlisuje amb. pressure - aktualni tlak, barometric pressure - podle vysky a teploty prepiocitany zpet na hladinu more) - a to pak muzes zadat do vejskomeru jako kalibraci, a pak bude ukazovat letovou hladinu, ale... je to akosi kostrbate..
    ale, co uz, neresit, hlavni je nenechat se sestrelit nemeckym kurzikem :)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    T_MAX: Varia Brauniger dobrý (mám ho taky), na výběr je toho víc.. Variantu s "+" bych asi uvážil, protože jestli to někdo s lítáním myslí trochu vážně, pořídí si gps a pak je to k ničemu..
    Jinak tady si můžeš něco málo počíst, alespoň pro přehled..: http://www.skyfly.cz/pristroje_list.php3?cesky=1&kategorie=vario

    Flytec taky ok..Digifly vídám taky u pilotů docela často
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Jinak vlastně se i normálně varia prodávají jenom pípací..a vario je si myslím primárně určené je sledování aktuálního vertikálního pohybu..
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    TLUSTEC: Myslím, že ano, je to s nejvetší pravděpodobností kvůli převodní hladině a protože se pohybuješ v prostoru s provozem. Ono u nás to zas tak maxi význam nemá, v našich podmínkách se zas tak často nad 3000 (res. 2900) nepodíváš a odpovídač, nebo vysílačku 99% z nás taky za letu nemá, takže komunikace s letištěm, nabo cokoliv podobného se nekoná. Ale skupina do které spadáme je širší a ve sportovním létání obecně to potřeba je..
    TLUSTEC
    TLUSTEC --- ---
    btw. v predpisech se pise, ze pro lety miomo prostor G je treba vyskomer, ale uz se nespecifikuje, zda baro nebo gps. je legalni litat jen s gps a pipakem?
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    MIXXX: ok, díky moc !!! :) Počkám ještě na nějakej další názor a uvidíme .. počtu něco po fórech a snad budu chytřejší :)
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    T_MAX: Ja osobne jsem mel tento http://www.pegas2000.cz/glide/glide_cz/inst_braun_av.htm s tim, ze to "+" znamena moznost propojit to s PC. Osobne je nejvice otravne na spatnem variu spatne pipani (divny signal a ton). Tenhle ma takove prijatelne, takze je to ok. Kdyz jsem to vybiral, tak me nejvice zajimala cena coz pristroj splnil. Dale to byla asi rozlisovaci schopnost a pameti na lety - oboji je v tomhle pripad etaky v pohode. Tim, jak jsem zkusil v praxi jen jeden pristroj, tezko muzu neco doporucovat, ale nejvice jsem se dozvedel po ruznych forech. Mozna at napisou dalsi lidi v tomhle foru s cim maji zkusenosti. Za me je tenhle Brauniger dobra investice...
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    MIXXX: hoy, tak jsem tu - jde o to, že chcem ve více lidech koupit kamarádovi variometr k narozkám - on začíná glajdovat, doteď jezdil akorát s drakem .. trebalo by mi něco doporučit, poradit, na co si dát bacha atd..... předem děkuju :)
    KUA
    KUA --- ---
    WICKPICK: real deal ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam