• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    POKERFACE
    POKERFACE --- ---
    Ty kopce sou fakt přeplněný člověk nelítá ale vyhejbá se :)seru na to kupuju krosnu :)
    4PTO
    4PTO --- ---
    Proste .. :)) (neni muj vytvor:)

    ANA_KISS
    ANA_KISS --- ---
    WICKPICK: já si teda myslim že ten paraglidista už neměl šanci stihnout jakkoliv zareagovat, protože zrovna dotočil zatáčku a ten rogalista (jak už bylo řečeno níže) letěl v přímém letu, takže měl větší šanci cokoliv udělat. Taky se mi občas stane když točim s rogalistou ve stoupáku, že mi občas ,,zmizí" jak je placatej...
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TOM: spis pridat druhy pohled na vec ;-)
    TOM
    TOM --- ---
    WICKPICK: a snažíš se ji teda vyvrátit nebo jenom doplnit?
    omlouvání paraglidisty že se zrovna soustředil na něco jiného je irelevantní pokud se bavíme o zorných úhlech
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TOM: rozumim tve argumentaci, ale uplne s ni nesouhlasim :-)
    padackar samozrejme mel neustale sledovat svou levou stranu, na kterou tocil, ale z vlastni zkusenosti vim, ze dost casto se clovek podiva pred tim, nez zacne tocit, a pak uz ho mohlo rozptylit neco jineho, mozna se souustredil na aktivni pilotaz, jelikoz to s nim trosku houpalo. mozna si rogala vsiml, ale uz neregistroval, ze jeho rychlost je mnohem vyssi a tudiz by si mel dat pozor. kdo nekdy tocil ve stoupaku s rogalem, vi sam jakej je to frkot. A navic oba leti ve stejne vysce a to je obcas sakra problem to rogalo neprehlidnout, kor kdyz se muze stat ze ti splyne s horizontem.
    proste imho spis mel reagovat rogalista, mel na to mnohem vic casu, byl v primem letu a mel potrebnou rychlost na to provest manevr...
    TOM
    TOM --- ---
    WICKPICK: no v letectví dává zpravidla přednost rychlejší a obratnější (u PG vs HG se to trochu tluče .))
    Pravidla létání – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/...9t%C3%A1n%C3%AD#Vyh.C3.BDb.C3.A1n.C3.AD_se_sr.C3.A1.C5.BEk.C3.A1m_za_letu
    tohle byl ale případ čelní srážky - oba měli uhnout doprava = rychlost vůbec nerozhoduje

    z lidského hlediska si myslím, že má větší podíl viny paraglidista, protože se mu rogalista objevil uprostřed obyklého zorného úhlu, kdežto pro rogalistu byl pg blízko (ne-li v) slepého úhlu
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    tezko rict. vzhledem k tomu ze ten rogalista se vubec nepokusil vyhnout, bych tipoval ze zrovna koukal nekam jinam. padackar, kterej tocil zatacku, si nevsiml rogala, ktere mu zpoza zad krizilo cestu.
    Obecne si myslim ze padackar vzdycky musi dat rogalu prednost, jelikoz je mnohem rychlejsi, ale v tomhle pripade je to imho vina rogalisty, kterej nekoukal kam mel....
    TOM
    TOM --- ---
    4PTO: imho obou protože se možná vzájemně neviděli
    rogalista teda neviděl určitě a paraglidista mohl čumět jinam
    4PTO
    4PTO --- ---
    4PTO: a ci to byla vina? padackar ze mu to tam vytocil nebo rogalo ze ho
    neobletel? ten ale nemohl tusit ze mu to tam padak posle ne?
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    4PTO: Slusny...
    4PTO
    4PTO --- ---
    Kdo s koho, ten toho...
    Paraglider Hanglider Head on Crash - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=AFTQHP7GnIQ
    ANA_KISS
    ANA_KISS --- ---
    QUIP: no já doufám že se tam nějak vyčasí, zatim to nevypadá na plně super polítaní...tak uvidíme
    QUIP
    QUIP --- ---
    ANA_KISS: radeji ne, letos by nas mohli vsude platit "abychom tam nejezdili", protoze kamkoliv jsme chteli jet, tam se udelalo hnusne a nakonec jsme cestu zrusili (letos trikrat)
    ANA_KISS
    ANA_KISS --- ---
    chystáte se na MČR do Slovinska? :)
    TOM
    TOM --- ---
    OTOME: ja pred letem davam vymazat pocitadlo .)
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Mm k dispozici jednu kameru GoPro HERO3 black edition za 7500.-. Nová zabalená.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    OTOME: IMHO to je standardni pristup Garminu. Mam to na 60csx stejne. musis pred vypnutim ukoncit logovani.
    OTOME
    OTOME --- ---
    Ahoj, mám takový problém... mám Garmin GPSmap 62s a poslední dobou se mi nepřeruší aktivní trasa po vypnutí přístroje, takže když ji znovu zapnu o 500km jinde, zapíše se mi to do aktuálního tracklogu. Nějaký nápad, kde se stala chyba?
    KIKIMURA
    KIKIMURA --- ---
    Nechcete někdo GoPro HD Hero 2 s wifi? Cenu bych viděl kolem 6500.-, nebo návrh..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam