• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    LIBENAK
    LIBENAK --- ---
    Měl bych dotaz na váhu pilota a výběr křídla. U padáku, který se mi líbí je uvedeno L: 90 -120 kg. Já vážím kolem 86 kg. Je v pořádku zvažovat váběr takového křídla nebo bych měl zvažovat o třídu menší křídlo (M) a jaký vliv to bude mít na moje lítání? Předpokládám, že se sedačkou a dalším vybavením nějaké kilogramy přidám. Čistě selsky bych předpokládal, že mi to bude lépe stoupat, ale o to hůř se budu prosazovat proti větru, když budu na dolní hranici?
    JAKON
    JAKON --- ---
    zdravim, nechystáte se někdo zítra nebo dnes večer na ranou nebo případně na nějaký jiný kopec v okolí Prahy? začínám po delší době znovu lítat a ocenil bych rady zkušenějších letců dyštak do pošty dík
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    MARNAL: klobouček!
    MARNAL
    MARNAL --- ---
    Trochu acro z minuleho vikendu z rakouska - odpoledne bylo i XC ale na to je nuda koukat :-)
    Emilie 20
    https://vimeo.com/125061156

    ADOSS
    ADOSS --- ---
    nemate nejaky tipy na starotovacku na zitrejsi zapadni vitr kolem prahy?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Pondeli bylo ve znameni spousty nouzovych pristani na prilehlych loukach a taky sem tam nejaka ta zalozka od zavodniku. Ale jinak to bylo to klasicke jarni vyzivne Bassano. (vyzivne i tou dobrou pizzou)
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    4PTO: Čt + Pá super, So ráno deklý (to jsme utekli do Dolomit, tak nevim jak to potom vypadalo), neděle odpoledne od východu hůlava či co to bylo za bordel, Po super, trošku divočejší po té frontě. (Jak to okomentoval místní borec po přistání: Bordelo kompleto)
    MARNAL
    MARNAL --- ---
    ZIGI: my jsme to to taky zrusili .
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: jj jíní známí psali 110km dnes
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    4PTO: 4PTO: No je hezky, ale fici dost zapad (30+ kmh odhahem). Ale da se to. Za 3 minuty k pamatniku, zpatky 3/4 hodky :) Zitra uvidime. Pomalu se ted zatahuje. Taky se tu nekde mota asi 140 zavodniku, ale neprekazime jim :-
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: Co pocasi? Kamosi to z obav zrusili.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    MARNAL: Tak co? Jste tu? My ano :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARNAL: Mame takovou pulku planu, tak snad i druha pulka planu vyjde a budem tam :)
    MARNAL
    MARNAL --- ---
    Nejedete nahodou nekdo do Bassana pres velikonoce ? ja tam snad budu jestli bude dobry pocasi.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    ja bohuzel musim chodit do prace, ac bych moc rad uz letos konecne vytahl plachtu na vzduch...
    4PTO
    4PTO --- ---
    Kdo zítra na Ranou? mně se tam mezi vama nechce motat a odpo, kdy můžu, to má stejně slábnout, ale přijedu pozdravit kámoše, budete někdo?
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: No i pracujijici kluci rogalisti me nemeli radi :) byl tam jeden blazen padackar, toho to sfouklo jak mouchu. Pro nas idelaka na blbnuti. Pristaval jsem o pul sedme vecer skoro pri mesicku.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    4PTO: to je dosti nepekna provokace pro ty z nas, co sedi v praci a ockem sleduji meteosondy a rikaji si ze "dneska by to slo" :-(
    v sobotu/nedeli se uvidi... zalezi jak vyjde rosnickam vestba
    4PTO
    4PTO --- ---
    Dnes krasnych 12ms na Jevince! Docela levitace i na trubkach :))) co vy? Kde litate? Sobota nekde neco?
    4PTO
    4PTO --- ---
    tyvole :D
    TANDEM PARAGLIDING INDIAN STYLE directors cut sd
    https://www.youtube.com/watch?v=7SlDITwSt4s&t=542
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam