• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    DIAGONAL: Tak budu dělat kurz koncem května. Dost teď čtu, ale stejně je mi jasný, že budu potřebovat poradit nejlíp z vícero zdrojů. Nemám moc obrázek o tom.
    Můžem klidně do zpráv ať to tady neplevelíme případně.

    Jak nejlíp časově postupovat s nákupem vybavení? Jak starý?
    Tuším, že by mi mohli něco nabídnout po kurzu, ale nemám páru na co si dát pozor.
    Nějaký konkrétní doporučení po čem se dívat?
    Určitě upřednostňuju bezpečí, mám na to 30-40k a nebudu se zlobit, když s tim vydržim 2(3?) léta. Je to reálný?
    Díky za názory.
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    DOCENT:
    ZIGI: díky:)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    DIAGONAL: za mne tedy asi klidne i na podzim... na jare si pak das pod dozorem instruktoru nejake opacko (at uz vylet za teplem, nebo v ramci "pece o ovecky" na domacich svazich), pripadne k tomu pres zimu nejaka jednoducha svahovacka (viz. treba foto o par prispevku nize), pozemni trenink (pokud budes mit vybaveni)... na jare jako kdyz najdes.
    A kurzy se delaji stale, i behem soucasne situace (v mensim poctu studentu, coz je vlastne dobrej benefit).
    Nicmene bych si to cele jeste dobre rozmyslel... ono pak uz neni cesty zpet a zavislost je to desiva :-D
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    DIAGONAL: Kurzy jedou furt, teda na severu určitě. A je asi jedno kdy ho budeš dělat ...
    DIAGONAL
    DIAGONAL --- ---
    ahoj, má cenu dělat si základní kurz PG na podzim/zari nebo pockat na jaro, ve smyslu nabytí zkušeností a jejich zapomenutí?
    Myslíte, že se letos začátkem léta budou dělat z.kurzy s ohledem na covid situaci?
    díky
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    QUIP: Tak ano, bahno bylo slabsi... ale tak nesmis to cisteni tak prehanet (ja vim :-D), ja to tak trochu posmrdlal a prohlasuji to za hotove... on to Pawlik prezije... maximalne nam zae vynada, jak se k tomu chovame :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: Vitr byl mnohem lepsi, nez bych i ja sam ocekaval. Ovsem to bahno, to bylo o 300% horsi, nez jsem ocekaval a to, ze jsem se v nem krasne vyvalel se sedackou i padakem... to uz me stalo 3 hodiny cisteni a dneska budu cistit druhou stranu kridla ;)
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Dnešní Jeviňka... díky panu Q za organizaci (a že mne vytáh z brlohu)



    4PTO
    4PTO --- ---
    včera aspoň slet na Jovoru



    4PTO
    4PTO --- ---
    par záběrů z letoška
    hanggliding 2020
    http://www.youtube.com/watch?v=wJfOawCQl3s
    MARNAL
    MARNAL --- ---
    Tak ja taky jedno ale uz to je jedno z leta .. par kotrmelcu :-)
    Gerlitzen 2020
    https://vimeo.com/458457285
    QUIP
    QUIP --- ---
    Dlouho je tu mrtvo, tak aspon jedno obycejne video z dnesniho svahovani na Jevinevsi.
    Foukalo tam stabilne cely den, jak kdyby to bylo nekde u more.

    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: Fuuuuuuuuu
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZIGI: diky nacelniku, tenhle vyhled se mi libil nejvic z celeho tydne
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Ještě si dovolím z minulého týdne dva motivační obrázky z Col Rodelly/Marmolády. Autorem obrázků a majitelem šikovných rukou je pan Quip :-)



    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Dnešní Greifenburg (AT)



    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Včerejší Speikboden (IT)





    ASNEK
    ASNEK --- ---
    Hoďte lano, žádal paraglidista z větví. „Sundal“ ho vrtulník, bojuje o život - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...tista-uvizl-na-strome-zachranny-vrtulnik-mi-8.A200707_071842_zahranicni_wass
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    4PTO: Turek, no... :-)

    Dnesni Kronplatz
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: Jestli fakt neměl záložku a nebyl k tomu pripoutanej a letěl tak hned z první, tak takový koule bych ani nechtěl mít :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam