• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANDRE3000JAPANESE+DESIGN+ART+ARCHITECTURE
    rozbalit záhlaví
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---


    Slow uses charred wood to clad "hut-like" home in Japan
    https://www.dezeen.com/2024/02/05/slow-yamaguchicho-house-japan/
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---


    archiweb.cz - Dům v Ayameike
    https://www.archiweb.cz/b/dum-v-ayameike
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Yoshino Nursery School and Kindergarten / Tezuka Architects | ArchDaily
    https://www.archdaily.com/...ergarten-tezuka-architects?ad_source=search&ad_medium=search_result_all
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---


    Suzuko Yamada encloses reconfigurable Tokyo home in scaffolding
    https://www.dezeen.com/2020/08/27/suzuko-yamada-daita2019-japanese-house-scaffolding/
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    House of Brightness / Nakajima Koyo | ArchDaily
    https://www.archdaily.com/940300/house-of-brightness-nakajima-koyo

    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Yoshichika Takagi adds translucent facade to gabled house in Hokkaido
    https://www.dezeen.com/2020/03/03/deformed-roofs-furano-yoshichika-takagi-hokkaido-japan-house/




    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Takeru Shoji Architects builds tent-shaped Hara House in Japanese village
    https://www.dezeen.com/2019/12/30/takeru-shoji-architects-tent-shaped-hara-house-japan/



    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Fumihiko Sano Studio creates Dandelion Chocolate cafe in Kyoto
    https://www.dezeen.com/2019/09/22/dandelion-chocolate-cafe-interiors-kyoto/

    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Jérémie Souteyrat photographs 20 contemporary Japanese houses and their owners
    https://www.dezeen.com/...e-souteyrat-photographs-20-contemporary-japanese-houses-architects-owners/

    ANDRE3000
    ANDRE3000 --- ---
    Residence - Nishinoyama House - Film | Monocle
    https://monocle.com/film/design/residence-nishinoyama-house/
    ANDRE3000
    ANDRE3000 --- ---
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    Kolegův foto-tumblr ze studijí v japonsku, zaměřený převážně na architekturu:
    Parallel World
    http://janvranovsky.tumblr.com/
    ANDRE3000
    ANDRE3000 --- ---
    MASO
    MASO --- ---
    JA83「House NA」藤本壮介建築設計事務所 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=YQa9qVdrefM
    MAGGINA
    MAGGINA --- ---
    Could This Be Japan's Smallest Ever Apartment? | So Bad So Good
    http://sobadsogood.com/2013/09/30/noritaka-minami-nakagin-capsule-tower-1972-photography/
    PETRA_INSOMNIAC
    PETRA_INSOMNIAC --- ---
    MIMA_A: bohužel nemám tušení, .. :/ o nikom nevím.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    PETRA_INSOMNIAC: nepojede nekdo po prednasce do prahy autem?
    PETRA_INSOMNIAC
    PETRA_INSOMNIAC --- ---
    PETRA_INSOMNIAC: http://www.c-budejovice.cz/cz/turistika-a-volny-cas/ducb/vystavy/stranky/takeshi-hosaka-architects-ku-u-so-u.aspx

    V rámci architektonických výstav představuje českobudějovický Dům umění, jako letošní první projekt, autora z Japonska – Takeshi Hosaka.

    Japonsko je zemí s velice bohatým kulturním dědictvím a historií, jež se také velice silně projevuje v architektuře. Nejedná se však pouze o architekturu z pohledu daleké historie, ať už v podobě obyčejných lidových domů, vyznačujících se především jednoduchostí, strohostí či dokonalým řemeslným zpracováním, ale rovněž se jedná o architekturu moderní, která vešla ve známost zvláště v šedesátých létech.

    Japonsko se tehdy stalo centrem světové architektury. Začaly zde v této době vznikat realizace tzv. metabolistů, jejichž hlavními představiteli byli Kiyonori Kikutake a Kisho Kurokawa. Důležitou roli hráli však i autoři klasičtější, jako například Kenzo Tange.

    Není snadné v pár větách představit třeba jen krátce vývoj moderní japonské architektury, není však také možné v této souvislosti nezmínit alespoň další nástupce zmiňovaných tvůrců. Od Fumihiko Maki, Arata Isozaki, Tadao Ando, Terunobu Fujimori, až po Toyo Ito, atelier SANAA, Kengo Kuma a nejrespektovanější mladé autory Sou Fujimoto, Junya Ishigami, Bow – Wow Atelier nebo právě Takeshi Hosaka.

    Současná japonská architektura nenese pouze historické stopy, kdy z důvodů stálého sužování nebezpečím zemětřesení byly de facto vylučovány stavby z kamene a cihel, kdy stavitelství, snoubící se s vrozeným citem pro začlenění do přírody a používání přírodních netransformovaných materiálů, dává vyniknout unikátnímu stylu, spojujícím estetiku s pohodlím, tradici s moderností. Potkáváme se také s architekturou stojící na odvaze a používání nejnovějších technologií, tvarovém novátorství a neobvyklých konstrukčních řešení.

    V tvorbě Takeshi Hosaka máme možnost vystopovat řadu rysů, které odhalí nejen respekt k tradici, kdy mezi exteriérem a interiérem je jen velmi volně definovaná hranice, rozmanitost pravoúhlých ploch je řazena harmonicky za sebou a kdy posuvné stěny otevírají pohled do zahrady. Setkáme se však rovněž s prvky typickými pro dnešní dobu, využívajících současných technologií s patrným citem k souhře přírodních forem s formami geometrickými. V neposlední řadě je nutné zmínit i další velice důležitý a frekventovaný fenomén, což je transparentnost a práce se světlem. Světlo je nejen symbol země vycházejícího slunce, ale také v souvislosti vztahu světla a stínu typický prvek tradičních i moderních staveb, což se v poměrně velké míře týká i práce Takeshi Hosaka.

    Takeshi Hosaka / 1975 / absolvoval v roce 2001 studium architektury na Yokohama National University, kde od loňského roku také sám pedagogicky působí.
    Již v roce 1999 založil svoji první kancelář Speed Studio, v roce 2004 působil na Kokushikan Universty a v roce 2010 na Hosei University. Od roku 2004 vede vlastní kancelář Takeshi Hosaka Architects v Yokohama.

    Na naše poměry je pozoruhodné, kolik realizací má Hosaka studio již za sebou a kolik významných mezinárodních ocenění za tyto stavby získalo.
    Jedná se jak o soukromé domy, kancelářské budovy, tak třeba i školky, školy či restaurace. Do jisté míry se věnují také interiérovému designu, především návrhům stolů a židlí.

    Z nejznámějších realizací Takeshi Hosaka lze připomenout například Chigasaki House, Acrylic House, Love House, Garden House, školy v Tokyama a v Hongodai , stejně jako nesmírně populární stavbu restaurace Hoto Fudo v Yamanashi, Daylight House v Yokohama, ve kterém obyvatelé žijí v přirozeném osvětlení z nebe, neboť světlo přichází do domu „pouze“ 29 střešními světlíky nebo dům pro sluchově hendikepované osoby Room Room v Tokyu - dvoupodlažní stavba uprostřed chaotické obytné zástavby slouží neslyšícímu manželskému páru se dvěma malými chlapci, což je důležitý detail pro pochopení celého projektu. Rozmístění řady malých čtvercových oken (200x200mm) v různých výškách (i v podlahách a stropech) slouží k lepšímu dorozumívání mezi rodiči a dětmi, kteří mezi sebou komunikují prostřednictvím znakové řeči. Mohou tak spolu mluvit i přes zdi či stropy.

    Českobudějovická výstava je první autorova evropská aktivita. Hosaka se zde představuje projektem, který nazval podle koncepce „Ku u so u“ / fantazie /.
    Jedná se o specifickou instalaci, kterou lze vnímat jako krajinu uvnitř jeho mysli.
    Divák má možnost se procházet mezi skicami přibližující autorovu představivost či se může posadit do jedné z jeho skládacích židlí a plně prožít svět fantazie „Ku u so u“.

    Takeshi Hosaka k tomuto projektu dodává:
    „Když vytvářím architektonický návrh, vždy si dělám skici, ze kterých se ovšem 99 % nepovede. Ve zbývajícím 1 % však objevuji úžasné věci. 99 % mých „Ku u so u“ jsou mé nezdařené pokusy, ale i tak jsem se rozhodl, že tyto skici nechám volně se vznášet. Jedná se o jistý otevřený náhled do mé reality architekta. Architektura je skutečností, neměli bychom ji však nazývat jen skutečností, neboť vytváří i něco, co skutečnost přesahuje. Snaží se o něco, co vyvolává „ Ku u so u“ / fantazii /. Bere to, co se zrodilo do imaginárního světa a přemisťuje to do hmatatelného světa architektury. Rád bych, aby všichni zažili onen mini svět mezi skutečností a architektonickým návrhem – svět fantazie.“

    V rámci výstavy proběhne ve dnech 7. – 10. 4. pod vedením Takeshi Hosaka workshop s vybranými studenty fakulty architektury v Liberci, jehož výsledkem by měla být stavba – objekt pro prostory hlavního budějovického náměstí.


    Generálním partnerem celého projektu je společnost Sika Group.

    PROGRAM K VÝSTAVĚ TAKESHI HOSAKA

    Zdravíme vás z Domu umění ČB a posíláme informace o programu k první výstavě /v Evropě/ japonského architekta Takeshi Hosaka

    středa 3.4. od 15:30 hod. tiskovka s Takeshi s českým překladem !!!!!!!!

    od 7.4. bude probíhat workshop se studenty architektury pod vedením Takeshi Hosaka a japonského mistra na práci se dřevem - tesaře Kajiwara, kdy vznikne objekt - dům...??? pro českobudějovické náměstí, který zde bude instalován ve středu 10.4. v dopoledních hodinách

    středa 10.4. od 16:00 hod. NÁVRHY NOVÉ KUNSTHALLE výstava ideových návrhů, studentů architektury z Liberce a Brna ( Magistrát, vchod č. 3 - 1. a 2. poschodí )

    středa 10.4. od 19:00 hod. přednáška Takeshi Hosaka v galerii DU s překladem do ČJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    sobota 13.4. od 19.30 hod. SUSANNA GARTMAYER (AT) + GEORGE CREMASCHI (US) + PETR VRBA (CZ)
    koncert v DU společně s Ostinato festival v rámci výstavy

    čtvrtek 18.4. od 18:00 hod. přednáška Marek Přikryl

    sobota 27.4. od 19:30 hod. JUDY DUNAWAY (US) & PHAERENTZ (CZ) & ANTEZ (FR)
    v rámci výstavy koncert ve spojení s Ostinato Festival


    TAKESHI HOSAKA architects
    http://www.hosakatakeshi.com/english/works-projects_en/Czech_en.html
    www.ducb.cz

    GENERÁLNÍ PARTNER PROJEKTU SIKA GROUP /www.sika.com/


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam