• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    KOZZ
    KOZZ --- ---
    bylo by to fajn...)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    Hele neměl byste někdo prosím přístup přes ingentaconnect.com nebo jakkoli jinak k časopisu International Peacekeeping?


    KOZZ: teď z hlavy o nějakých zásadních moc, ale můžu se zeptat povolanějších;)
    KOZZ
    KOZZ --- ---
    cau,nevedel by nekdo z vas o nejakejch kvalitnich clancich i jinejch materialech o vyvoji nacionalismu v postkomunistickych zemich? dik
    KONNY
    KONNY --- ---
    THORGRIM: ty jo, teď to sháním, paráda, díky...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    tak třeba to ještě někdo nemáte, je to celá knížka;)

    Barša, P. - Baršová, A. (2005): Přistěhovalectví a liberální stát. Imigrační a integrační politiky v USA, západní Evropě a Česku

    http://www.iir.cz/upload/Publikace/Pristehovalectvi.pdf
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    HUSOKACHNA: No nevím, mám pocit, že jsem to někde zachytil jako jednu z možností vývoje. Co si matně vybavuji, tak to ale za moc pravděpodobné nepovažovali.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    Zatím jsem nikde neslyšel, nečetl nebo neviděl (měl sjem možnost sledovat: CT, novinky.cz, aktualne.cz, RESPEKT, CRo...) zásadní poznámku k ruským prezidentským volbám: Ruský prezident nesmí být zvolen více jak dvakrát za sebou, avšak počet jeho volebních období není omezen. Je tudíž velmi pravděpodobné, že po krátkém panování Medvěděva se dočkáme opět znovu pana Putina...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    Prekonal jsem svou lenost a svou deravou pamet a natlacil jsem vazne prispevky na nastenku...
    KRYZSTOFF
    KRYZSTOFF --- ---
    nejake online knihy jsou tady: http://www.hoover.org/publications/books
    ONDREJR
    ONDREJR --- ---
    Hmmm... kdybych se v "tom" jen vyznal... Ať už je "to" cokoli... :-D
    Taky je otázkou zda zásadnější věcí myslíš základní knihu, nebo na(d) stavějící. Cosi jsem Ti napsal osobně, tady ještě pro všechny dodám třeba
    -Rotberg, R. I. (2004) When States Fail: Causes and Consequences. Princeton: Princeton University Press (to je z toho základního)
    -Lake, D. A. and Rothchild, D. (1996) “Containing Fear: The Origins and Management of Ethnic Conflict”, International Security, vol. 21, no. 2, 41-75. (to už je z té nadstavby vyjadřující názor - zde konflikt jako "rational choice")
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ONDREJR: může být, jsem si to jen prohlížel v noci na Amazonu a je to zrovna oblast, která mě celkem zajímá... btw. co bys teda doporučil v téhle oblasti jako nějakou zásadnější věc?
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    THORGRIM: mam zajem, kdyztak do posty...
    ONDREJR
    ONDREJR --- ---
    Ad Thorgrim: No, byl jsem opět bohužel příliš eufemistický. Skenovat to určitě nebudu. Není čas. Každopádně, i kdyžs z Brna, můžem se nějak eventuelně domluvit.
    Nejsem si ale jist, jestli víš, co od toho čekáš. On sám říkal, že to napsal pro lid a politiky (popis jeho zkušeností se snahou přesvědčit sedm bodů G, popřípadě Blairovu administrativu samu, byl dost frustrující) ve snaze dostat "mesidž", neboli něco pro něj vyvstalého z jeho výzkůmů, do světa. Navíc se mi to vlastně ani moc nelíbí. Argumentace trošku divná, řekl bych.
    Jinak:
    -Chauvet, L. And Collier, P. (2004) ‘Development Effectiveness in Fragile States: Spillovers and Turnarounds’, Oxford: Centre for the Study of African Economies, http://www.oecd.org/dataoecd/32/59/34255628.pdf
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ONDREJR: Vím, že je na Jstoru, ale když jsem cosi hledal, tak jsem ho našel i veřejně přístupný. Ten Bottom Billion by mě celkem zajímal, takže kdybys to mohl naskenovat, tak by to bylo supr;)
    Understanding Civil War mám naskenovaný zase já, ale dostal se ke mně kapku komplikovanější cestou a tak bych se musel zeptat skenující osoby jestli to můžu dál šířit:(
    ONDREJR
    ONDREJR --- ---
    Ad Thorgrim 2:
    Jen dodatek - tenhle paper je na JSTORu. Nicméně Collier teďkon vydal "popularistickou" knihu The Bottom Billion, kterou bych mohl naskenovat, kdybych nebyl zaneprázděn pozorováním stropu. Krom toho se NKP "pochlapila" a má jím editovaný sborník "Understanding civil war - Africa".
    Abych ale jen nekibicoval - http://www.stefanwolff.com/working-papers/CPS.pdf .
    P. S.: Nevíte někdo z UK, proč už je v rámci Proquestu (via bi.cuni.cz) přístup jen k datábázi diplomek/dizertaček a ne k celému obrosvkému zbytku?
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    THORGRIM + THORGRIM: feeeer pekny... hodim na nastenku... zadny mazani se tu moc konet nebude, bo tenhle klub zas tak zivej neni...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    No a když už jsem v tom, tak sem hodím i toto, kdyžtak mě smažte

    Paul Collier, Anke Hoeffler: Greed and Grievance in Civil War

    We investigate the causes of civil war, using a new data set of wars during 1960-99.
    We test a `greed’ theory focusing on the ability to finance rebellion, against a
    `grievance’ theory focusing on ethnic and religious divisions, political repression and
    inequality. We find that greed considerably outperforms grievance. Consistent with
    the greed theory, both dependence upon primary commodity exports and a large
    diaspora substantially increase the risk of conflict. Inconsistent with the grievance
    theory, greater ethnic and religious diversity reduce the risk of conflict. The results are
    robust to correction for outliers, alternative variable definition, and variations in
    estimation method.

    http://www.csae.ox.ac.uk/workingpapers/pdfs/2002-01text.pdf

    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    Globalization, Armed Conflicts and Security

    Sborník zabývající se novou podobou konfliktů po skončení Studený války. Není to nic moc zas tolik extra, ale některý kapitoly jsou tam zajímavý. Bych sem nakopíroval aspoň obsah, ale bohužel je to zaheslovaný:o/

    http://www.difesa.it/backoffice/upload/allegati/2006/%7B4C0FA51A-A446-4A8F-BE7F-EC4CCDB27BCB%7D.pdf#page=255
    ONDREJR
    ONDREJR --- ---
    Ad Kryzstoff - no jestli nebude výuka anglicky-mluveného předmětu Mexičanem v Brně nakonec přece jen spadat do kategorie "Brno"... :-D
    Nicméně věřím, že i to zahraničí nemusí být až tak jednolité. Třeba "Political Science" na University of Mogadishu prý třeba Kennedyho škole vládnutí po temeno zrovna nesahá.
    Bereme-li ovšem ze zahraničí jen ústavy, kde má smysl studovat, pak je asi řečeno vše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam