• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    BIXO
    BIXO --- ---
    jeste se nekdy uvadi myslim konfliktni linie coz se mi libi z tech ceskych terminu mozna nejvic
    NETCAT
    NETCAT --- ---
    THORGRIM: původně jsem "cleavage" znala jako výstřih, když jsem to poprvé viděla v politologickém textu, tak mi to přišlo docela vtipný... B. Říchová a M. Novák uvádí výraz "štěpné linie" nebo "štěpení", ale třeba P. Barša píše o "rozdělení"... tak si vyber... ;)
    Asi bych psala "cleavage" a k tomu si vybrala jeden překlad a psala to podle toho jak by se mi to hodilo do věty, s nějakou poznámkou pod čarou.
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    TSCHIKO: u nás na fildě sem nikdy jiný výraz než "cleavage" neslyšela. Kdo používá ten překlad?
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    THORGRIM: oficiálně je to štěpení
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    VENDULKA: přesně to jsem chtěl slyšet:)
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    THORGRIM: no u nás to nikdo nepřekládá, myslím že se to normálně používá bez překladu
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    Hele překládáte nějak cleavage, nebo to necháváte v originále? Přijde mi lepší to nechat v originále, ale radši se zeptám:)
    MAACA_K
    MAACA_K --- ---
    Ahoj,

    kolega nutně shání výpisky z knihy Budoucnost svobody od Fareed Zacharia. Nemáte někdo? Kdyžtak prosím (moje) pošta, diky.
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    HUSOKACHNA: jestli toho baara nekde sezenes, dej vedet, taky bych si ho rada koupila, ale nikde ho uz nemaj...tejne jako kapitoly z dejin mv..
    NETCAT
    NETCAT --- ---
    HUSOKACHNA: jestli chces, ozvi se do posty mam elektronickou verzi knihy Mezinarodni vztahy - Mezinárodní politika od doc. PhDr. Ján LIĎÁK, CSc, ovšem je to slovensky, ale rozhodně je to o dost útlejší než Krejčí, jo a v Mezinárodních perspektivách politických regionů od Bořivoje Hnízda si nic nenašla?
    ABS
    ABS --- ---
    Nevite ke sehnat PDF Karl Raimund Popper, Otevřená společnost a její nepřátelé? treba i v Aj ale lepe v Cj
    BATERKA
    BATERKA --- ---
    Ahoj, velmi nutně potřebuji sehnat J. W. Gough, The Social Contract (Oxford, 1963) Nevěděl byste někdo kde? Díky.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    BIXO: THORGRIM: TSCHIKO: diky. sezenu si toho Baara (už jsem si stejně jednou chtěl koupit) a podivam se na Hnizda. jeste sem si neco nasel na netu.
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    HUSOKACHNA: Baar: Narody na prahu 21. stoleti? Ted si ale nejsem jista jestli tam ta stredni Evropa je...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    BIXO: tyjo Dančák? To se mi úplně nezdá, ale ono se o tom celkem psalo ve spojení s tím jak se rozšiřovalo NATO a pak EU
    BIXO
    BIXO --- ---
    no mozna romancov, michael: region evropa - evropa regionu + evropa narodnich statu ci politickych regionu?

    ale oboje sou to asi jeho nejaky diplomovy prace, takze se budou hur shanet

    no a jeste se divam hnizdo, borivoj: mezinarodni perspektivy politickych regionu

    a jeste mozna napsal neco dančák..
    BIXO
    BIXO --- ---
    HUSOKACHNA: bych rekl ze zas tolik ceskych textu ke geopolitice neni (asi ne moc v knizkach, v casopisech to bude urcite lepsi). jinak vim ze v uvodu do studia politicke vedy od cabady je kapitola venovana geopolitice, ale myslim ze celkem nic moc tam neresi.. jinak geopolitikou se hodne zabyva romancov, myslim ze nejspis napsal i neco ke geopolitice stredni evropy, ale nejspis zase jen nejaky clanky
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    THORGRIM: v Mezinárodní politice toho moc konkrétního nenapsal, už jsem se díval. potřebuju to na zpracování maturitní otázky, celou knihu se mi tudíž číst nechce. ale díky
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    THORGRIM: jo a v jeho Mezinárodní politice jsou rozebraný nejdůležitější geopolitický teorie, tak tam by se možná taky něco dalo najít, ale spíš o tom pochybuju
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    HUSOKACHNA: geopolitika je pavěda:)

    Jinak Krejčí o tom napsal celou knížku http://www.almanachlabyrint.cz/knihy/15234/geopolitika-stredoevropskeho-prostoru/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam