• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    HARRY_AXE: ja myslel, že ste na náměstí J.Palacha..
    HARRY_AXE
    HARRY_AXE --- ---
    HUSOKACHNA: Jsem v prváku na politologii FF UK (takže ve stejným baráku, mimochodem :) a mám podobnej pocit.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    Nastoupil sem v říjnu do 1. ročníku politologie a mez. vztahů na FSV UK.

    Mám pocit, že to je ale vcelku na hovno. Přednášky stojí veskrze za starou bellu a seminář je jenom jeden /tedy vyjma metodologického prosemináře ze kterého mám ted jako domácí ukol vypracování profilu parlamentní knihovny/.

    má někdo podobnou zkušenost z této školy? po prvnim semsetru se to zlepší/zhorší? očekával sem (bohužel) spíš školu 'anglického' typu -tedy větší zapojení, interaktivitu, kapacity nejen vědní ale i pedagogické...
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Jinak v dobré náledě jsem objednal i World Terrorism wall map

    Zde: https://www.commentarymagazine.com/wallmap.cfm?afcode=WPR08
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Netuší také někdo, kde by se dala sehnat publikace Peace and Conflict 2008 v prostředí ČR? V nejhorším případě bych objednávku provedl via internet, ale přecejen bych preferoval kamenou produjnu...

    http://www.cidcm.umd.edu/pc/

    Amazon: http://www.amazon.com/Peace-Conflict-2008-Joseph-Hewitt/dp/1594514011/ref=sr_11_1/103-4672092-3604607?ie=UTF8&qid=1189000486&sr=11-1
    HANA
    HANA --- ---
    ahojte, nemate nahodou nekdo k zapujceni/prodeji knihu P. Drulaka "Jak zkoumat politiku" od Portalu? pripadnym nabizejicim predem diky! :)
    VINNEE
    VINNEE --- ---
    Ahoj mam takový dotaz...studuji kulturologii a nějakým nedopatřením jsem se dostala na kurz který se jmenuje Integrační procesy. Mám daleko blíž ke kultuře než k politice (což se v dnešní době už samozřejmě nevylučuje) každopadně jsem dost neštastná jelikož mě trápí s prezentací na téma Integračních procesů v Latinské Americe - jedná se hlavně o Andské společenství. Chtěla jsem se Vás hezky zeptat, zda byste někdo na toto téma neměl již něco zpracované...z čím bych si už jenom pohrála udelala poverpointovou prezentaci, přidala omáčku a bylo by hotovo. Není to žádných z mých hlavních předmětů a strááášně by mi to pomohlo. kdyžtak prosím pošta...dekuji
    IXIAN967
    IXIAN967 --- ---
    Zdravim kolegy politology,

    nemate nekdo od Klause von Beymeho "Parliamentary Democracy. Democratization, Destabilization, Reconsolidation, 1789-1999." (London – New York: Palgrave) v elektronicke podobe? Jsem ochoten vymenit za nejake jine zname i nezname knihy a clanky v pdf, ktere jsem za studium zatim sehnal. Diky, ozvete se mi kdyztak do posty.
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Nic neprodam, ale poptavam lide dobra pir materialu k tematu:

    Ústavní instituce a procesy v ČR
    Moc zákonodárná, výkonná a soudní; legislativní proces; místní a krajská samospráva; právní postavení politických stran.

    Klíma, Karel. 2002. Ústavní právo. Dobrá Voda: Aleš Čeněk, 258-269 a 339-404.

    Klasifikace politických systémů západoevropských zemích a USA.
    Klasifikace politických systémů západoevropských zemích a USA. Analýza fungování systémů prezidentských, parlamentních a poloprezidentských. Typy států: republiky a monarchie; státy unitární a federální. Využití prvků přímé demokracie v Z E. a USA.

    Dvořáková, Vladimíra a kol. 2005. Komparace politických systémů I. 4. přepracované vydání. Praha: VŠE.
    Gallagher, Michael, Laver, Michael a Mair, Peter. 2006. Representative Government in Modern Europe. Institutions, Parties, and Governments. 4. vydání. New York: McGraw-Hill.
    Klokočka, Vladimír a Wagnerová, Eliška. 2004. Ústavy států Evropské unie. 1. díl. 2. vydání. Praha: Linde.
    Klokočka, Vladimír. 1996. Ústavní systémy evropských států. Praha: Linde.
    Říchová, Blanka a kol. 2004. Komparace politických systémů II. 3. vydání. Praha: VŠE.

    To mi chybi ve zpracavanych otazkach. Ne ze by se jednalo o nejake specialni tema, ale v casovem presu nemam moznost precist a spis ani chut sehnat danou litaraturu...

    diky za kazdou sebemensi info
    (sem/posta - jak se chce)
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    prodam statnicove otazky - politologie, mezinarodni vztahy, dejiny politickeho mysleni. plus tam mam nejaka skripta na komparativni polotologii...
    EVKAK
    EVKAK --- ---
    Ahoj! Mám prosbu. Nemáte někdo nějakej pidi referát o Hannah Arendt "The Origins of Totalitarism"? V pondělí mám státnice a je to součástí jedné otázky. Kdyžtak pošta prosím. Ocením vše :/
    WT_MARTIN
    WT_MARTIN --- ---
    Zdravim,

    dle zamereni teto diskuse usuzuji, ze je mozne, ze se zde najde nejaky zajemce... tak tedy - pokud by nekdo mel zajem zucastnit se jednodenniho kurzu Umeni komunikace s medii, vedeneho byvalym mluvcim Vaclava Havla, Ladislavem Spackem, a dlouholetym novinarem a moderatorem, Petrem Studenovskym, v cene 10.000 Kc + DPH, at se mi ozve do posty. Kurz je bezne organizovany pouze na zakazku pro firemni klientelu z oblasti top managementu, nikoliv jako otevreny kurz pro verejnost.

    Pripadni zajemci o ucast - do posty.
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    prodam tyto knihy (mezinarodni vztahy, politologie, filozofie..):

    Havranek, Sobotka, Znoj: Cesky liberalismus; texty a osobnosti. Torst,1995 - 50 Kc (puv. 125)

    Blecha, I.: Filozofie. Nakladatelstvi Olomouc 2002 - 60 Kc (puv. 120)

    Aron, R.: Historie 20. stoleti, Academia 1999 - 300 Kc (puv. 450)

    Weber, M.: Metodologie, sociologie a politika. Oikoymenh 1998 - 200 Kc (puv. 298)

    Drulak, P.: Teorie mezinarodnich vztahu. Portal 2003 - 200 Kc (puv. 269)

    Zakaria, F.: Budoucnost svobody. Academia 2004 - 50 Kc (podtrhane casti textu)

    Dahl, R.: O demokracii. Portal 2001 - 180 Kc (puv. 269)

    Thomas, G.: Plameny draka. Cina v pozadi svetovych dramat. Knizni klub 2002 - 100 Kc

    ONDREJR
    ONDREJR --- ---
    Objevil jsem (snad) zajímavý sborník, když se teď nějak řeší (řešil) ICC a ten kluk v Chartúmu, co ho nemá rád ten kluk z Argentýny, co hrál v tom celkem príma velkorozpočtovém hype emerickém dokumentu, nad nímž se rozplýval nedávno i Igor Blaževič (http://www.youtube.com/watch?v=65lk-1JqxFA ).

    http://www.royalafricansociety.org/documents/Courting_Conflict-Justice_Peace_and_the_ICC_in_Africa.pdf

    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    SANTUS: fajn, beru.. :o)))))
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    CLARICIA: Díky moc, maš u me pivko :)
    CLARICIA
    CLARICIA --- ---
    SANTUS: na MU tam přístup naštěstí máme.. :o))))

    http://claricia.psinec.com/skola/pivotal_role.pdf
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Kdysi nam ustav daval pristup do databaze Blackwell Synergy, ale ted uz je to pouze minulost (prostě a jednoduše login nefunguje) | neměl by někdo k dispozici tuhle publikaci?

    Global Networks
    © 2008 Blackwell Publishing Ltd & Global Networks Partnership

    Konrétně stať: The pivotal role of news agencies in the context of globalization: a historical approach (p 347-366)

    Link: http://www3.interscience.wiley.com/journal/118508641/home
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    SANTUS: Jeste teda kluk musi odelat ty statnice a pak teprv se uvidime :)
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    CLARICIA: možná že jo... tak to bude teda veselé :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam