• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHBohumil Hrabal
    NICTUKU
    NICTUKU --- ---
    TSOH: ja uz hodne dlouho alkohol nepiju, ale jeste tak pred 5i lety byla U Rudolfina snd nejlepsi Plzen v Pze ...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: ty jo to mohlo bejt dobry... vedet to tak driv.. :)
    NEMODLIN: tak sem minule testnul hospu U Rudolfina a abych se priznal tak U tygra lepe je nejen co do piva... ale je fakt ze stamgast zadnej nejsem...
    _____________________________________
    zeptam se jeste na jednu vec > pred jiz delsi dobou jsem nekde cetl, ze Hrabala v pokrocilem veku privrzenci minuleho rezimu odvedli na podepsani neceho co by za normalniho stavu nikdy nepodepsal... nevite nekdo o tom neco - co to bylo a tak ? ... smutna to story to jo...
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Z programu rozhlasu: Praha, 22:05 Obrazy, ze kterých žiji
    Bohumil Hrabal a texty, které mapují jeho cestu životem. Četba autobiografických textů slavného spisovatele. Dramaturg Pavel Kácha. Účinkují Josef Somr a Vladimír Čech.
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: fleischlabel je rakouskej nebo švýcarskej výraz pro karbanátek ;o)
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    NEMODLIN: popisuje oběd: Jedli jsme flajšláble, erteple a šnycle. Co jsou erteple a šnycle je evidentní, ale flajšláble neznám :)
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    MICHAEL_ALEXA: dej kontext, větu....
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    ZRADA: Již ji mám! Děkuji. Je to super, přezvláštně prapodivné, popravdě jsem to nečekal...
    Narazil jsem však na problém, nevíte někdo, co to jsou Flajšláble?
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    TSOH: U Rudolfina hádej :o) na křižovatce mezi umprumkou a fildou, Hroch u Malostranskýho náměstí.....
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: další na solar ... :)
    __
    si uvedomuji ze sem dlouho nezaslechl o zadne vystave fotek ze zivota Hrabala... aby se neco nepropaslo...
    --
    jo jeste > to musim doporucit - pekne misto v Libni - zahradkarska kolonie Kotlaska... sem tam byl predevcirem prvne a trochu se tam zastavil cas... atmosfericke misto a kousk odtud bejvalej Automat svet...

    NEMODLIN: ty hospy ani neznam > muzes nasmerovat ? sem asi trochu usnul na vavrinech s tim Zlatym tygrem...
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    Nejhezčí knížka Automat svět, první vydání s ilustacema od Jiřího Koláře, nejsilnější román Obsluhoval jsem anglického krále, nejsilnější kniha kratších textů Inzerát na dům, ve kterém nechci bydlet, nejlepší adaptace Ostře sledované vlaky a Skřivánci na niti, nejblbější adaptace Příliš hlučná samota a Obsluhoval jsem anglického krále. Kersko Hájenka je skvělá, nejlepší lahoda z Plzně bohužel U Rudolfina nebo U Hrocha :o)))
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    MICHAEL_ALEXA: Zde se dá Schizofrenické evangelium taky najít celkem bez problémů - a to z Brna nejsem :o)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    TSOH: To nic není... Co teprve tohle?

    Jinak za laciný peníz jsou teď všude k mání Postřižiny - dvd. V sobotu jsme se na ně s mou dobrou ženuškou podívali a jen mě to ponouklo k tomu, abych si je zase osvěžil v knižní podobě... Kdy, to ovšem nevím...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ZRADA: a sakra... to toho mam jeste precist.. :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    TSOH: Já to mám s těmi starými (staršími) knížkami těžké. Jsem fixován na nejnovější vydání od Mladé fronty. Já vím, jsem fetišista... Ale mám dočteného Něžného barbara (ač jsem úplně nepochopil ten projev na konci) a rozečtené Svatby v domě...
    TSOH
    TSOH --- ---
    Domaci ukoly z pilnosti
    _________________________________________
    U batolete první vzdor, u tříletého konfliktní situace, tak pootočením roste pláčem člověk k smíchu, aby nakonec zase vzdorem vstoupil do poslední hodinky směrem do konfliktní situace které se říká smrt.
    ____________________________________________
    Jsme zvířátka zahnaná do kouta, to je naše jediná jistota, do metafyzického kouta, utloukají naše mladé myšlenky, podstata mateřství je chránit své mladé. Tuleni zahnáni do kouta se k sobě tulí. Krásné jméno:Tulina
    _____________________________________________
    Cokoliv jsem napsal, jako by napsal někdo jiný. Dokonce mám z toho hrůzu a už to nikdy nemohu číst. Přede mnou se otevírají nové možnosti nových obrazů, nových dobrodružství. Jsem těhotný otec.
    -----------------
    tuhle knihu fakt doporučuju... je plná podobnýho...
    TSOH
    TSOH --- ---
    jen tak mezi reci > nemate nekdo nejake info jaky je zamer s dnes jiz pomerne chatrajicim Automatem Svet v Libni ?
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    (MICHAEL_ALEXA: No jo, ale aspoň víš, co máš hledat...)
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    Jsem z Brna a tam jsem to nesplašil :(
    TSOH
    TSOH --- ---
    MICHAEL_ALEXA: pokud by sis knihu chtel koupit tak si nejsem zcela jist zda to v posledni dobe nejak vyslo... ale jestli po te povidce nejak dost prahneš a nemuzes ji sehnat tak se da urcite domluvit...
    ZRADA: dobrej napad ! :)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    MICHAEL_ALEXA: Zkus to třeba v knihovně...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam