• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: McKenna to podporuje jeste svymi zazitky s houbami, ze mu to sdelily on y a tak... ale to ja nemohu :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: dík! to zní jako koheretní sdělení. vypadá to zajímavě. budu o tom tedy přemýšlet :)
    že by přiletěli na metoeru spory psychoaktivních hub se jeví jako zajímavé...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: jo to jsem pochopil taky. a nesouhlasim s nim ta otazka mi prijde vpoho. a puvodne jsem na tohle nereagoval, ale to uz jsme si asi vyjasnili...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: houby maji z organismu vetsich nez vir ci bakterie asi nejvetsi potencial pro mezihvezdne cestovani, takovy spor je maly a odolny, nevadi mu vesmirne zareni (coz seminku uz asi ano)... houba je hodne dole na potravinovem retezci (roste na vykalech), je skromna, nenarocna, neagresivni, prospesna...

    nerikam ze si myslim, zejsou z jine planety/ soustavy, rikam ze to povazuji za mozne. mozn az s nimi nekdy vic pokecam budu vedet vic :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: a jo. me prislo ze bitu reagoval na vetu "nova anketa" vetou "tyhle otazky mi neprijdou podstatny". ser na to.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: a proč myslíš že jsou houby z jiné planety?? nebo jen lysoně? a mochomurka-muscaria ne?? tu žrali šamani-slované už před několika tisíci lety. nejak si nevzpomínám jak tam McKenna argumentuje proč jsou houby UFOni....
    ...mě přijdou jako součást GAIA....
    a vodkud by pak byla šalvěj divotvorná, peyotl, meskalin, ayuhasca ... jiný solární systém :)

    ....každopádně je zajímavá myšlenka, že téměř na každém kontinentu (a v každé době??) jsou nějaké takové "chemické klíče" k (zvýšeným) změněným stavům vědomí a různé kultury na ně při zkoumání biosu jež je obklopuje narazí. jedni papají liánu, jedni moč těch co požili muchomůrku, další kouří ganju ...ale všichni (při dobrém settingu) "putují" do obdobných oblastí, které, zdá se, máme latentně v sobě.

    teď čtu zajímavou knihu "Mysl v jeskyni" (http://www.academia.cz/cs/kniha/mysl-v-jeskyni) kde jakýsi doktor popisuje pravěké jeskyní umění a srovnáváho z poznatky o změněných stavech vědémí ap. je to krásná předstva těch lovců před 20 000 lety jak v uplné tmě dole v hoře jen s lojovou svíčkou kreslí krásného bizona jaksi v letu...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: o druzichvim, sem vice na severu, tak tu mame jeste treba Lys. Moravskou :) .. ale celkove jich je moooc (http://biotox.cz/enpsyro/pj3ppsiall.html)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: nikde neraguji na anketni otazku ci jeji smysl... na miste vidim otazku na lysone protoze mi prijde ze patri k McKennovi a tedy do toho klubu. s konstatovanim bi-tu- "no tak tyhle věci mě vůbec ale nepřijdou podstatný" se neztotoznuji a tento jeho (jako vetsinou nemistny) vykrik neocenuji...

    me houby neposunuly, protoze me posunulo spise LSD... asi jsem jich proste nikdy nesezral dost..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: voni ty houby mají také rozdílnou ntenzitu, že. já teď sem v Brně, tady jich jsou mraky, a až po několika zkušenostech s nimi sem se dověděl, že tu roste několik druhů (bohemica, kopinatá ap.) a že mají různou intenzitu.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: ano!
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: tyjo tak na akci jsem houby nedaval a asi ani nedam... psychedelika konzumuji temer zasadne sam ci v male skupince... ale sem docela rezistentni, obvykle potrebuji o neco vetsi davku na stav podobny (silou) spolucestovatelum...

    tvuj pohled se mi jevi jaksi vice odpovidajici tomu co zazivam i ja nez to jak to popisoval McKenna... ale nad tim uvazuju dal, tvuj pohled ten McKennuv nevylucuje, nebo rovnou jako moznost obsahuje- vesmir objevuje sebe sama i ve vedomi houby a tato s nami, kdyz ji snime, komunikuje... a nic nerika ze je z teto planety...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: myslel sem tu narážku na to, že mě houby nikam spirituálně neposunuly, jako vzdání pocty klasickým metodám jako je joga, koncentrace (šine) a zazen. jinak houby respektuji (z lat. respicirio - ochota podívat se znovu :) stejně jako jinou psychedelii.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    a nejak sem nerozumnel proc ti prijde otázka "umite myslenkou ovlivnit realitu" z pohledu "McKenna" videl houby jako vesmitni agents" namístě? jak to spolu souvisí. pomineme-li že vše souvisí se vším :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MORPHLER: jojo, ja souhlasim četl jsem pravdivé halucinace a tam to McKenna dost bravitě popisoval. ale myslím že to s tou adorací trochu přehnal. pro mně to jsou spíše (jak říká castaneda) pomocníci, spojenci. ale taky tě mohou ovládnout a následně vycucnout (abúzus psychedelik není uplně harmonická záležitost a dělá to vítr v hlavě :)

    ale rozhodně souhlasím s tím "rozhovorem s nimi". to mě přijde jako velmi perspektivní a kontextuální postoj. pokora. brát je jako partnera v sebeobjevování. zaženu-li to do radikálna (radix - kořen), ke kořeni, Vesmír objevuje sám sebe pomocí vědomí, jež "obývá" člověka a "houba" je katalyzátor jenž urychluje rozpoznání vše-propojenosti a celistvosti jevů, zároveň tak jejich prchavosti (efemérnost) a nestálosti a samozřejmě - pomíjivosti. ale to imho platí jenn při tom dobrém settingu. když se "naláduješ" lysoněma někde v klubu či baru tak povedeš hovor maximálně s barmanem nebo s záchodovou mísou.
    ...každému co jeho jest!
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MORPHLER: hh strata casu :)-.. samozrejme ztrata
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: McKenna to videl jinak, vesmirni agents, houby jako mimozemstani a zhoubovani se jako rozhovor s nimi...
    ... z tohoto pohledu mi prijde otazka od _B2SPIRIT_ namiste, ackoli jinak je cteni jeho kecu obvykle zbytecna strata casu (jako treba toto-
    _B2SPIRIT_)

    ... osobne lysone moc nemusim, aby name ucinkovaly tak aby mi to k necemu bylo, musim jich sezrat prilis mnoho, coz zase nema rado me zazivani... navic poradny zazitek mi jeste nedaly (i pri davkach kdy jini se stejnou davkou uz byli uplne jinde) ... takze uprodnostnuji jina psychedelika se snadnejsi konzumaci
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    _B2SPIRIT_: neotravuj puso.... a presun se z pasni v druhe osobe do prvni, bud te lasky, milovany bííítůůůůů
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    a teď větička co mi ráno padla do oka - Lama A.Govinda:
    "Ve světle zrcadlu podobné moudrosti jsou věci zbaveny své zdánlivé izolovanosti, aniž by byli zničeny, protože tvořivý princip vědomí, který je na počátku každé materiální formy, je rozpoznán jako aktivní složka vesmírného "přechovávajícího vědomí" (alaja vijnana), na jehož povrchu se formy vzdouvají a zase rozplývají jako vlny na povrchu oceánu."
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Berte všechno co přichází jako výzvu. osvojte si zodpovědnost stát tváří v tvář nekonečnu...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    _B2SPIRIT_: a kdyby od ted byl život jen smích a radost, tak bych se dost divil, protože tyhle fenomény jsou vždy v dualitě. jako když se otočíš na druhý bok, když je postel moc tvrdá.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam