• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    MORPHLER: hh strata casu :)-.. samozrejme ztrata
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    SCHWEPZ: McKenna to videl jinak, vesmirni agents, houby jako mimozemstani a zhoubovani se jako rozhovor s nimi...
    ... z tohoto pohledu mi prijde otazka od _B2SPIRIT_ namiste, ackoli jinak je cteni jeho kecu obvykle zbytecna strata casu (jako treba toto-
    _B2SPIRIT_)

    ... osobne lysone moc nemusim, aby name ucinkovaly tak aby mi to k necemu bylo, musim jich sezrat prilis mnoho, coz zase nema rado me zazivani... navic poradny zazitek mi jeste nedaly (i pri davkach kdy jini se stejnou davkou uz byli uplne jinde) ... takze uprodnostnuji jina psychedelika se snadnejsi konzumaci
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    _B2SPIRIT_: neotravuj puso.... a presun se z pasni v druhe osobe do prvni, bud te lasky, milovany bííítůůůůů
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    a teď větička co mi ráno padla do oka - Lama A.Govinda:
    "Ve světle zrcadlu podobné moudrosti jsou věci zbaveny své zdánlivé izolovanosti, aniž by byli zničeny, protože tvořivý princip vědomí, který je na počátku každé materiální formy, je rozpoznán jako aktivní složka vesmírného "přechovávajícího vědomí" (alaja vijnana), na jehož povrchu se formy vzdouvají a zase rozplývají jako vlny na povrchu oceánu."
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Berte všechno co přichází jako výzvu. osvojte si zodpovědnost stát tváří v tvář nekonečnu...
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    _B2SPIRIT_: a kdyby od ted byl život jen smích a radost, tak bych se dost divil, protože tyhle fenomény jsou vždy v dualitě. jako když se otočíš na druhý bok, když je postel moc tvrdá.)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Cely vesmir je jedna mysl
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    dneska sem slyšel krásnou větu:
    "štěstí člověka není v tom, že se věci dějí tak jak chce, ale v tom, že člověk najde zalíbení v tom co nechtěl"
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    _B2SPIRIT_: měl jsem je parkrát před mnoha lety a nijaký spirituální progress sem nezaznamenal. ale potvrdilo se mi že psychoaktivní substance jsou jen chemický klíč a že velmi záleží na tzv. settingu, tedy "vyladění". také volba vhodného místa požití hraje roli. já jedině v lese. les mě léčí a plní.
    a máš pravdu ta otázka je irelevantní, ale zábavná.)
    a co baštíš ty? bažanty? lanýže? hlemýždě? výhonky modřínů?
    ono jídlo je také psychoaktivní...některé více některé méně. a hladovění je také psychoaktivní.)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    NOVÁ a DIVNÁ ANKETA
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KORNY: jj souhlas. stejne si kazdy nejak dotvorime svuj system, tak proc nezacit od piky a udelat to poradne...
    KORNY
    KORNY --- ---
    MORPHLER: neni zač, člověk potřebuje nějaký systém, a když mu ten vnější neni moc sympatický, tak se hold musí hledat jinde :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KORNY: treba jsi zmenil realitu, ktera se mohla stat :)
    overit a zkusit urcite ma cenu, zaznamenaval bych to taky kdyz uz to kutis denne, vsak uvidis jestli z toho pak na tebe neco skoci :)
    dik za nahled do tveho systemu.
    KORNY
    KORNY --- ---
    MORPHLER: ne to neřikej, vytáhl jsem si i ženy :) k těm sem, ale včera žádnej puntík přidat nemohl...zajímavé, změnil jsem tim realitu, která se měla stát?

    no protože bych rád ověřil, zda se opravdu po 64 dnech určité jevy opakují...

    jinak nevěřim, že se v příštích dvou měsících nezkalim :)

    1. bud nebudu řešit 64denní cyklus a budu jen losovat a možná to všechno pude jak po másle
    2. nebo, budu všechno bedlivě zaznamenávat, lámat si s tim hlavu, ale možná fakt najdu nějakou údálost, činnost, nebo vlastnost, která se projevuje jednou za 64 dní ve zvýšené intenzitě .)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KORNY: zajimave.. ja bych cekal ze si zakalis, ze mu na to kyvnes.. kdyz sis to vytahl... trebas o neco (duleziteho co se melo na klabe stat) prisel :)
    proc cekas ze dasli cyklus se musi opakovat stejne aby to bylo uznatelne? neni kouzlo prave v obmenach?
    KORNY
    KORNY --- ---
    MORPHLER: nejdříve náhodně řádek, pak náhodně slovo z něj..

    samozřejmě pokud si vytáhnu vaření, tak hned neběžim vařit.... ale spíš si všímám jakékoliv spojitosti s vařenim...

    třeba včera jsem si jako jednu z věci vytáhl kalbu... v pondělí fakt nekalim tak sem tomu ani nevěnoval moc pozornost... ale večer kámoš, že bychom mohli koupit lahev a pořádně se ožrat... ale nenechal jsem se zvyklat, i když sem si to třeba vytáhl. Každopádně sem si ke kalbě udělal puntík. pokud si za 64 dní vylosuju zase kalbu, nebo si jí nevylosuju, ale rovnou se ožeru, tak to budu považovat za první úspěch :)


    I proto si budu tahat až večer, abych mohl vylosovaná slova porovnávat s tim co se už stalo. Bude to tak určitě objektivnější.

    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KORNY: jasne, pracovni verze... :)
    vybiras cely ten radek, nebo vicestupnove (nejdrive nahodne radek, pak nahodne slovo z nej) nebo primo jen slovo?

    kdyz se chytnu prikladu s varenim- kdyz si vytahnes vareni, tak jako se donutis jit varit? takhle to asi nebude, takze si myslim, ze tohle asi nechapu- co pro tebe vlastne pak prakticky znamena kdyz si vytahnes nejake z tech slov?

    vice vyznamu slova bych bral jako prinos, ne jako omezeni. alespon mas trochu volnost interpretace daneho slova
    KORNY
    KORNY --- ---
    MORPHLER: no zatim je to jedna velká improvizace...8 řádků po osmi slovech, každej řádek představuje jeden větší celek kterej se skládá z více činností - zábava : četba, malování, hry, tv ... ... ... ... i když to vlastně neni podstatný.

    jinak s těma vlastnostma to nemusím brát třeba jako změnu, ale třeba jako nevyhnutelný praktikování oné vlastnosti.

    jak sem je spojil? spontánně :) mam tam třeba i vaření...nejde o to, že budu vařit libový jídla jednou za 64 dní - ale třeba jenom o to, že se tomu prostě nevyhnu a když najdu ten správnej den, tak každej 64.den budu jistojistě vařit i když nebudu mít na jídlo.

    každopádně, každý slovo může mít i víc významů...což na přehlednosti nepřidává... pak tam budu muset někdy přidat i negativní vlastnosti a činnosti ale zatim se k tomu nemam. další problém - nevim jestli losovat ráno nebo večer....no prostě tak za pět let nejdřv v tom budu možná o něco moudřejší :D

    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    KORNY: 64 vlastností, věcí, činností...
    ja i-ting povazuju za uceni o zmene, o procesech, cinostech, jejich jakousi klasifiikaci a inventarizaci. jestli jsi to zaroven spojil s vlastnostmi (na ktere bych se ja asi dival spise pres jine uceni, treba tarot, numerologii ci periodickou tabulku) mohla by z toho vylezt zajmava teorie... i kdyby mela byt uplne osobni, nechces ji jeste trochu priblizit? vic nez uplne konkretne by me zajimalo jak jsi spijil ty jevy v cyse (zmeny) s jevy bezcasymi (vlastnostmi).
    JHA
    JHA --- ---
    mno, btw - von ten i-ťing má s měsíčníma cyklama taky dost možná nějakou souvislost (jako ostatně všechno se vším)... např. takový synodický měsíc (od úplňku ku úplňku) trvá 29.5 dní (+/- a nějaký drobný), a třináct tědlech měsíců činí (skoro přesně celejch) 384 dní - což je (shodou okolností) zrovínka těch 64 (hexagramů i-ťingu) × 6 (čar hexagramu)... ;*)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam