• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIDAJoomla - open source CMS muze byt sexy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Tak pokud je ziskas muzes si funkcnost po updatu overit na localhostu
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE: Můžu se zeptat toho, kdo přístup má.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Tak bez pristupu toho moc nevymyslis
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE: Ale můžu se zeptat, pokud bys byl tak hodný a otázku naformuloval. Dík.
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE: Ne, jen do CMS Joomly.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Mas pristupy na ftp a do databazi? Kde je to hostovane?
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE: Kdybys mi napsal, jak to zjistím, tak to zjistím. Pěkně prosím.
    Ovšem nakonec bych ideálně chtěl konverzi do WP.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jinak samotny flu.cas ani nejede na joomle zda se, takze to jen podporuje teorii ze jde o dva samostatne weby
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jinak pokud bych neznal prostredi, safe mi prijde rozhodnuti udelat si zalohy pres ftp a zalohu databaze, rozchodit si to na lokalhostu a zkusit upgradovat tady jestli to projde-bez rizika ztraty dat. A budes vedet na cem jsi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Predpokladam ze to budou dva samostatne weby s vlastnima databazema a vlastnim rs. Nebovis ze je to na sebe napojene nejak?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Mate ty zalohy?
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE: Dívám se na správce plug-inů, ale nepoznám, které jsou potřeba na naší stránce a které jsou jen aktivní pro celou doménu flu.cas.cz...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Z toho poznam samozrejme kvrdlajz :-)
    UBIK
    UBIK --- ---
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    UBIK: Pokud mate zalohu, na webu nejsou nejaky spesl unikatni pluginy, tak je to jen klikacka..
    UBIK
    UBIK --- ---
    Zdravím, poníženě zde žádám o radu. V práci spravuju obsah webu, který jede na Joomla! 2.5.28. Bohužel programátor nám již před časem odešel a my se rychle dostáváme k bodu, kdy budeme potřebovat úpravy, které já nezvládnu. Proto velmi sháním někoho, kdo by se webu ujal pro programátorské stránce + ideálně upgradoval na aktuální verzi Joomla! Pro mě osobně by bylo úplně nejlepší překonvertovat na WordPress, ve kterém se vyzná více lidí (vč. mě).
    Prosím nevíte, kde bych měl hledat? Potřebujeme spolehlivost a platíme podle dohody.
    Předem díky za reakci.
    S2FI
    S2FI --- ---
    jj, jeste doporucuju delat pravidelne zalohy i mimo aktualizaci CMS. Je tam cron, ktery se o to postara a pak uz jen zalezi na tom, jaky mas hosting (limity pro max_execution_time, memory_limit apod.), jestli ti ten cron napr. z hostingu vzdy spolehlive projde, pripadne se to da resit u velkych webu pres WGET, ktery budes spoustet napr. pres planovac uloh na nejakem PC/serveru atp. Obcas je potreba si pohrat s konfiguraci ty Akeeby, zejmena doporucuju deleni souboru zaloh na nejake mensi kousky, napr. 512MB, ktery by nemel byt problem presouvat na externi FTP, u vetsich souboru ti muze kvuli max_execution_time ten presun zkapat
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    S2FI: jo asi u toho zkoncim. Tech webu je u nas v praci uz vic a nejaka automatizace uz je na case. Snad tech 60€ rocne se nekde najde.
    S2FI
    S2FI --- ---
    CUTOR: ano, pouzivam PRO verzi, systemovy plugin Backup on update a upload zaloh na externi FTP. Myslim, ze tim nic nezkazis
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    Zdar
    co používáte zálohy webů vcetne DB? Akeebu? nejaky hezky bat script ?
    poskytovatel samozrejme nejake backupy ma ale mam radeji svoji zalohu pred ugradema joomly.

    Zvazuji profi verzi akeeba a migrovat to nekam na ftp/dropbox....

    Dik za napady
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam