• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Měli jste někdo loni z Permasemínek rajčata Vejce ptáka ohniváka? A můžete o nich něco napsat?
    XL1
    XL1 --- ---
    A celkově ted mam docela hodně řízků-meruňky, třešně, broskve,kaki. Tak kdo má zájem A UMÍ si to sám naroubovat tak věnuju
    XL1
    XL1 --- ---
    MALA_MISIA: MINIKIWI : muzu venovat řízky na zakořenění/ potřebuje to 25 stupnů, jinak nepustí kořínky/
    MALA_MISIA
    MALA_MISIA --- ---
    Hoj, nemate nekdo neco z tohoto a nepodelil byste se?
    minikiwi
    klanopraška
    hlízola
    akebie
    plamenky
    XL1
    XL1 --- ---
    Takže totéž bych chtěl, ale ne třešeň ale višeň...měl jsem kdysi kontakt na databanku kde vám poslali rouby starých a krajových odrůd..nemyslim Peška...jiná banka ale nemuzu to najít...
    XL1
    XL1 --- ---
    XL1
    XL1 --- ---
    Jasny . Uz mam tresne klasiku ruzny odstiny cerveny a ruzovy.Bilou tresen mam taky. Pak odstíny žlutý také. I černý který jsou opravdu černý. Takže shánim ted višeň která je fakt bílá.
    POMYJAN
    POMYJAN --- ---
    ...někdy se ostružinám říká černé maliny, špendlíku bělice. Je to oříšek.
    EADENN
    EADENN --- ---
    XL1: je to jen anecdotal, ale můj děda zahradník nazýval různé odrůdy ovoce takovými zevšeobecňujícími názvy a znám to teda o třešních - byly černé a bílé, černé byly prakticky všechny tmavě červené a tmavší, bílé byly od světlého odstínu červené až po žlutou ty ostatní.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    XL1: Třeba by o ní mohl něco vědět pan Pešek (stareodrudy.org) Neříkám, že ji má, ale mohl by něco vědět.......
    XL1
    XL1 --- ---
    ARMADA: fajn. ale myslim normální stromovou višeň...ne tu mini keřovou, to je nepravá višeň
    XL1
    XL1 --- ---
    Ve staré kuchařské knize jsem narazil na recepty kde se používá BÍLÁ VIŠEŇ ...má jí tu někdo resp info o ní ?
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: znam z jinych diskusi par lidi, co je pestujou a pry pri vyberu dobre lokality jsou bezproblemove a i dozravaji. Ja to zkusil jednou, koupil jsem semena (neloupane orechy urcene k zasazeni) v Turecku, ale postupne mi vsechny zasly (i kdyz prvni zimu prezily). Ale udelal jsem par chyb o kterych ted vim. Pak uz jsem neopakoval, to je vzdycky nejvetsi boj urcit si, co proste pestovat nebudu/nemuzu/nestoji to u me za namahu. Jinak bych mel vsechno :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Pěstujete někdo pistácie? Teď jsem se dočetla, že je to mrazuvzdorné, ale zjevně se dají koupit buď semenáčky, nebo starší stromky s určeným pohlavím, ale asi za tisícovku...což když uvážím svou pěstitelskou úspěšnost už je docela hodně. Tak mě tak jako zajímá jestli je to aspoň perspektivní rostlina :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Vyměnim zakořeněné i čerstvé rizky fíkovníku-různé druhy -sháním hlavně žlutoplodé odrůdfy

    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    XL1: mám, dám
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    budu (nejspíš) objednávat semínka divokých rajčat, tak mě napadlo, jestli se nedá víc pražáků dohromady na nějakou větší objednávku
    předání někde u piva s případnou výměnou zkušeností a tipů ;)

    (aneb jak spojit příjemné s užitečným a socializovat se)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XL1: fotku oříšků nemám, ale tady u mojí kanceláře, v podstatě na ulici je klon, který plodí velké plné chutné ořechy a poměrně brzo, chodí si na ně lidi z okolí. můžu ti dát adresu a bod, kde keř je.
    XL1
    XL1 --- ---
    Letos chci konečně přeroubovat Lísku, nemáte někdo klon nějakými VELIKÝMI oříšky pls ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam