• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STQbackstage fotky/videa z našich i cizích focení, fotografové při práci
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    takze stq bude do vogue fotit vykloubeny priruckove nasviceny scifi lestenky, richardson nejakej pseudopunk se systemovym bleskem ala "weegee foti fashion" mixnutej mozna s novou polskou vlnou dokumentarni fotky .), nekdo treti bude cvakat cernobily jakozeumeni, a vsichni budou spokojeni (pokud budou na trhu lide "pripraveni" na to bastit lestenky, pseudopunk a cernobily umeni).
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    a lidi blbi jsou. nekdo neco protlaci (protoze tim lidi zmasiruje) a lide to pak radi nejakej cas bastej, nez dojde na cas zmeny. a takovejch veci je vzdycky v jeden cas vic (protoze kazdej radsi basti neco jinyho).
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    STQ:
    1) o remeslu jsem nemluvil, remeslo se muze a nemusi naucit kazdej.
    2) chces mi rict, celej ten byznys neni o tom trefit se do aktualnich trendu/vkusu, podeprit treba nejaky hadry /hudbu vizualnim stylem co se k tomu hodi (neurvaly, uhlazeny, luxusni, precizni) a to presne tak, aby to lahodilo oku CILOVE SKUPINY?
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    STQ: promin, blbost. naopak z toho Richardsona je imho videt, ze zvlada techniku velmi dobre, ale abstrahuje od toho...
    to mas tak , Picassa taky nemuzes narknout ze neumi malovat, on si tou fazi realismu a remeslne onanie prosel ale sel o krok dal, resp. hloub. - to je ta faze o ktere ty mluvis jako ze mistr.
    Pro jednoduchost analogicky priklad: kdyz ses zacatecnik, musis otrocky resit kompozici, jinak to stoji za hovno, kdyz uz to prejde do krve, dojde ti smysl, ziskas ten vhled, pak muzes od kompozicnuch pravidel abstrahovat, porusovat je, ale funguje to proste jinak nez kdyz ty pravidla jen neznas... kdokoliv pouceny (nebo laik s vkusem) to pozna
    zdanliva remesla nekvalita je podobnej priklad, napr v dokumentu se obrazova nekvalita pouziva zamerne k dodani autenticnosti (res. zdani autenticnosti), v rekalmni, modni fotce svym zpusobem taky, je to neco jako alternativa k lestenkam, u kterych podvedomi jednoznacne hlasi, ze realita (pravda) je jinde.
    jinak presne jak rikas - oni ti lidi nejsou blby, prekvapive... cili proc je jen zrovna v pripade Richardsona za blby povazujes? On neni vyjimka, neni to pankac, kterej se nahodou prosadil, ten clovek moc dobre vi, jak se prodat a jak delat business, jeho honorare jsou dukaz, pres kterej nejede vlak, tak nebud blbej a neskoc mu na to ;-)
    ZACK
    ZACK --- ---
    STQ: ok, chapu, omlouvam se.
    STQ
    STQ --- ---
    ZACK: ale vubec, jenze jak jinak chces reagovat na 'protoze je to vsechno komercni byznys, kde nejde _vubec_nikdy_ o kvalitu' kdyz jsi komercni fotograf? si preci nenecham kopat do babovicek :) a argumentovat (tak aby to melo smysl) muzu jen z pozice toho kde zrovna jsem, co jsem zazil/zazivam a co vim o svete ve kterym se pohybuju z vlastni zkusenosti, takze to delam - ze te to sere je mi lito.
    ZACK
    ZACK --- ---
    STQ: vyborny. Napis jeste neco o Parizi, o tom velkem svete fashion fotografie. Obcas si to po sobe precti, fakt jsi kouzelnej :) Ted jsi mel docela prijemny obdobi, kdy se s tebou dalo normlane mluvit, ale uz to zas zacina byt "nuly, je to takhle a ja to vim, proze sem vole v Parizi, chapete, v Parizi... jo a uz jsem rikal, ze jsem v Parizi?" :)

    a nebo me smaz... mi jen prijde lito, ze vzycky cas od casu takhle totalne zblbnes :)
    STQ
    STQ --- ---
    ZACK: spatnej den?
    ZACK
    ZACK --- ---
    STQ: hlavne aby ses z ty Parize neposral. Medik prvnim rocnikem vypravi na autobusove zastavce, jake je to byti neurochirurgem...
    STQ
    STQ --- ---
    KOTWA: tak to je samozrejme nesmysl, nekvalitni vec (z remeslnyho hlediska, fotografie je remeslo az do nejaky urovne, za kterou uz muzes nebo nemusis bejt mistr, ale zaklad musis zvladnout vzdycky, pokud chces fotit nejakou komerci) neprodas. lidi nejsou blby...prekvapive...
    nemuzes soudit podle toho co leti v cechach...treba v parizi v agenturach te s fotkama proste vyhodej, kdyz videj ze neumis svitit, nemas cit pro pozy a styling nebo nedokazes ze slecen dostat to co oni potrebujou...stejne tak v casakach...tady to proste poznaj...
    terry richardson je vyjimka, stejne jako byl vyjimka warhol, ale ta jen potvrzuje pravidlo...
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    STQ: ale tak to neni jen s nim... pro plno i kulturne vzdelanejch lidi delaj sracky ti "jakozeprecizni" modni fotografove, ale protoze je to vsechno komercni byznys, kde nejde _vubec_nikdy_ o kvalitu (ktera je navic subjektivni), ale o prodejnost, tak se to proste neresi... takze presne tak bych neresil richardsona... slavni fashion fotografove jsou stejne spatni i stejne dobri jako fashion fotografove amateri, jen se dokazali (/chteli a uspeli) prosadit/prodat. imho samozrejme.
    STQ
    STQ --- ---
    NYX: fakt vyborna zalezitost
    DONGIE
    DONGIE --- ---
    LAS: speaking of punk... :)
    DONGIE
    DONGIE --- ---
    STQ: asi se shodnem, ze se to muze prodavat a libit spouste lidi, ale moc fotografickyho umu za tim rozhodne neni.
    howgh.
    next~
    STQ
    STQ --- ---
    DONGIE: o tom ze vi co dela a ze se umi prodat tu nikdo nepochybuje, ja ho jen neuznavavam jako modniho fotografa a vzdycky kdyz vidim jeho fotky ve vogue tak si rikam jak se tam mohlo takovy peklo dostat a preskakuju je, ale to je vcelku nepodstatny, publikum si najde, hlad asi nema...neni dal moc co resit...:)
    DONGIE
    DONGIE --- ---
    pochybuju, ze pouziva obyc. on-camera flash, protoze si to neumi jinak nasvitit, nebo protoze je linej narvat tam 3 studiovy blesky.
    popravde receno, kdyz tady v Chicagu sleduju 18-ti lety decka, jak se oblikaj, a co mezi nima frci, vubec se nedivim, ze se jeho fotky prodavaj.
    urcite je venku dost velka skupina teens a mladych, ktery jeho fotky oslovej, protoze se dost lisej od vetsiny super cistejch studiovejch fotek. tak to s trendama bylo je a bude.
    kdyz se vysledek jeho foceni dobre prodava, chlapik asi vi, co dela...
    DANNIEL
    DANNIEL --- ---
    dekuji ti nacelniku ze si se mne zastal ;-)

    (ocividne mu to ale funguje i v ramci branze, takze mimon to asi nebude)
    STQ
    STQ --- ---
    cyve jaka simulace? vzdyt tam ma nasazenej systemovej blesk :)))
    ale chapu ze vy jste presne ta skupina na kterou to funguje...:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam