• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    LLEENNTTIILLKKA
    LLEENNTTIILLKKA --- ---
    PETER_PAN: Víš ono je to strašně složitý, protože ženský(většina) mají to dítě/děti rády od samého zjištění těhotenství(prvního UTZ, prvních pohybů atd.) a nedokážu si představit, že se rozhoduju, jestli nějaké ze tří nechám odstranit. Já si teda neumím představit ani to zjištění, že jsou 3, i to je dost děsivý. Dítě není bradavice nebo nádor, s kterým se prostě nepářeš.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    PETER_PAN: Hlavně v klidu. ;-) Dovolím si domnívati se, že i kdyby se sem nebo kamkoliv jinam vkládala dnes a denně fotka rodin s postiženými dětmi, že to rozhodně nezpůsobí žádný baby boom postižených dětí. Na druhou stranu, když ženská cítí, že chce přivést na svět své, byť postižené, dítě, tak s ní asi málo co pohne. Tím méně diskuse na nyxu. 

    Taky by byla na zajímavou filosofickou debatu ta "sobeckost". Vůči komu? Vůči těm dětem? Ono je teoreticky nakonec sobecký vůbec si nějaké děti pořizovat - dítě chci Já, vždycky je možnost mít pro dítě lepší zázemí než mám, možná jsem je porodila na začátku kolapsu nebo války.. A to vůbec nezmiňuju sobeckost vůči ostatním lidem na světě - můj potomek znečišťuje svět odpadem, využívá neobnovitelné zdroje energie apod. No, a pak si někde přečtu, že dobrovolně bezdětní lidi jsou sobci. Vzdyť je to celý na hlavu a záleží jen na úhlu pohledu.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    TAMARIX: To ze jsou verici neni polehcujici okolnost. To jim nedava nejake specialni pravo se chovat timhle sobeckym zpusobem. Hlavne v dnesni dobe, kdy i IVF, nebo selekce jeste v 1. trimestru. Dopice, to ze nejaka banda typu "Hnutí Pro život ČR" misto poradenstvi a pomoci siri tohle stredoveke tmarstvi, ktere vede k NEzivotu v dobe kdy evidence based-medicine umi tohle : [ MALATI @ PŘED A PO ] , preci neni duvod to obhajovat, nebo to ukazovat jako "taky cestu".
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    oprava
    Outback 2008 vs 2018
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    87HIGHFLYER: Třeba, že některé porodí dítě s vědomím, že dítě bude postižené a jiné expertky chodí opakovaně na potrat, případně šoupnou zdravé dítě do babyboxu.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TAMARIX: ee...co je ten extrém z druhý strany? Chtit mít normální dítě?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    CORNELA: Objektivně máš pravdu, ale neznáme situaci rodiny, té paní apod. Třeba jsou věřící, případně paní nedokázala domyslet následky (i třeba díky tomu onemocnění) a nebyl nikdo kdo by jí to rozmluvil. Navíc jestli má sama tuhle nemoc a funguje s tím od narození, tak jí to nemusí připadat až tak šílený, protože nic jinýho nepoznala. Ono těžko soudit. A vždycky holt budou extrémy na obě srany.
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    Třeba prostě konečně chtěla splynout s davem. Tak si ho vytvořila. Nepřestávejte snít!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CORNELA: na etické otázky jsou tu jiné kluby.
    Tu fotku jsem sem dala proto, že ilustruje možnosti dnešní plastické chirurgie.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    1769


    1840


    1870


    1890


    1906


    1923


    1941


    1975


    2004
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAKE_UP: to jsou tihle: https://au.lifestyle.yahoo.com/...k-after-her-family-were-turned-into-an-internet-meme-39774654.html
    (ano, přiznávám, že jsem si to hledala kvůli fotce z ústavu. ale stejně, fakt neuvěřitelné, co plastická chirurgie ve své nejsofistikovanější verzi dokáže)
    JAKE_UP
    JAKE_UP --- ---
    TRISSIE: To jsou ta, co mají za tátu Russella Crowea?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    někdy před těmi plastickými chirurgy člověk fakt musí smeknout...

    (trojčata trpící Crouzonovým syndromem, na fotce před je nejvíce postižená dívka po narození)



    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nevim, jestli je to pravda, ale vtipny :)

    LUCIEN
    LUCIEN --- ---

    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Tvoje bába je tlustá.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    RANDOM_NIGHT: Protože jsi tlustá.
    DROOPI
    DROOPI --- ---
    VON_GILOTINE: ....a btw ty vypadas jak, ze prudis do moji postavy, ktera s tematem nema nic spolecneho ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam