• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Já myslím, že byl děsně velkej risk začít úmyslně zakládat oheň, jen proto, aby se u něj lidi zahřáli a opekli si jídlo. Když člověk viděl, co to dokázalo udělat s lesem, ty jo. A navíc je zdravý jíst syrový jídlo a pobývat v zimě, je na to hodně studií. Nikdy v životě bych svoje dítě neposadila k ohni, ne ne. Ten čmoud, co z toho je, určitě to způsobuje rakovinu.

    Sluneční brýle v 10. století:


    Sluneční brýle dnes:
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    LEONKO: Jak jako blízkou? Kdyby chudáci deváté dítě nechtěli za zlatku zapůjčit, v sirotčincích je dost dětí, o které nikdo nestojí.
    MATT
    MATT --- ---
    LEONKO: nemyslim si, že by v tý době byli děti nějak extra ceněný..
    SITH
    SITH --- ---
    Dobové foto průběhu pravých neštovic u neočkovaného a u očkovaného pacienta. Obrázek není dvakrát příjemný, proto spoiler

    Historickým krokem byl objev britského vesnického lékaře Edwarda Jennera z Berkeley v hrabství Gloucestershire. Povšiml si, že lidé, kteří přicházeli často do styku s dobytkem a nakazili se kravskými neštovicemi, téměř nikdy neonemocněli neštovicemi pravými. 14. května 1796 se rozhodl učinit pokus a záměrně naočkoval osmiletému Jamesi Phippsovi hnis z vřídku způsobeného kravskými neštovicemi. Chlapec onemocněl kravskými neštovicemi, ale za šest týdnů se uzdravil. Jenner ho poté infikoval dávkou pravých neštovic; podle předpokladu u chlapce nemoc nepropukla. Tento pokus je považován za první skutečnou vakcinaci.

    Jenner poté použil tuto metodu ještě mnohokrát a v roce 1798 o svých výsledcích publikoval článek, ve kterém nazval svoji metodu vakcinací (z latinského slova vacca, česky kráva) a rovněž zavedl pro původce nákazy termín virus.

    Pravé neštovice – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Prav%C3%A9_ne%C5%A1tovice

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADIKEITE: mi osobne srouby dycky udelaji radost a jeste bych to cely poslepoval, aby to nevrzalo.
    ADIKEITE
    ADIKEITE --- ---
    GECKO: S přímočarkou pracuju já, protože se mi s ní dobře dělá a nebojím se. Holt holka se nezapře :) Vazníky jsou spojený metrickýma šroubama, který nepraskaj. Bednění jsme pak přibíjeli hřebíkama. O tom, co je správně, a co ne, se daj vést dlouhý diskuze, který teda taky manžel ved s několika lidma, než se rozhod pro tuhle variantu. Co člověk, to názor :) Pod tím je stará chata, do který už teklo.
    GECKO
    GECKO --- ---
    ADIKEITE: Šukačkou??? TVL, to musela bejt děsná práce a přitom stačí si vzít přiměřený vercajk... vazníky se dneska obvylke dělají pomocí desek s hroty (ale to chce lis) ale jinak tohle se běžně sbíjelo hřebíkama... svrtávat a šroubovat je taky docela dost práce a nákladů...

    Co je pod tím?
    ADIKEITE
    ADIKEITE --- ---
    Tak já mám jedno takový nepřesný před a po, který je spíš mezi a mezi, ale snad nevadí :) Teď jsme ve stavu, kdy je na střeše bednění a na něm folie, takže to cca 1 až dva měsíce takhle bude, než položíme střechu. Vazníky jsme dělali s manželem, samotný pokládání a práce na střeše byla skupinová akce, kdy pomohli kamarádí (všem díky, i když to tu nečtou :) ).
    https://photos.app.goo.gl/HVhS2RM1NrLke7FE7
    https://photos.app.goo.gl/ggzEgt4SP5e7YkjG8
    V3S
    V3S --- ---
    mark hamill

    star wars (1977)


    knightfall (2019)
    MILIS
    MILIS --- ---
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    RAGNAROK: Možná to první. To druhý je Tuna Satana :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    PREDSEDA:
    Tura Satana
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    RAGNAROK: To je Dáda?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LSDMASACRE: Super, můžeš to nalejt do koupele!
    DROOPI
    DROOPI --- ---
    TOREIP: to ne, ale podle tech napisu mi prijde ze si hral na bileho skinheda proti cernejm .
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    Heidi opet super! :)

    TOREIP
    TOREIP --- ---
    DROOPI: Rasismus podle tebe funguje jen z jedny strany?
    DROOPI
    DROOPI --- ---
    TABBY: tvl jak muze bejt skinhead rasista, kdyz je sam cernej ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam