• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PALEONTOLOG: ja myslim, ze internetova sdilena lekarka jiz pochopila, ze ta debata o krivejch zadech byla kokotina.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CORNELA: Koudy vás k tomu donutil?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    lol, bizarni diskuse. nechce sem nekdo dat curaka pred a po stoporeni?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LEONKO: znovu napíšu - rok 1992, když má komunikace lékaře s pacientem dost mezer i teď, tak tenkrát se s tebou prostě nebavili a nebylo zvykem se ptát a není to známka, že by byl člověk blbý, nebo se nezajímal
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LEONKO: máš fakt dojem, že s dítětem, navíc v roce 1992 se někdo baví a vysvětluje mu, proč se to či ono dělá?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CORNELA: no, rok 1992, tým profesora Smetany
    jo, krve jsem ztratila dost, krom autotransfuze jsem musela dostat ještě asi litr další krve
    u ostatních holek jsem na rentgenech viděla jiný typ fixace jen jedna "tyčka" podél páteře
    TABBY
    TABBY --- ---
    MOIRAIN: Neteř se léčí s plochými nohami prakticky od narození. Závěr byl, že je problém v kyčlích. Až když jel s dítětem na další vyšetření švagr, který trval na rentgenu plosky nohy, zjistilo se, že dítěti chybí v noze část prstních kůstek. Po devíti letech léčby!
    (Takže se stane i dneska, no.)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CORNELA: Co ti na to mám říct :P, Ujelo to, nebo to zůstalo ujetý. Teď mne dlouhodobě trápí praví SI skloubení, ale většinou je to jen otravný.
    Tenkrát jsem na kontroly chodila co 3 měsíce, což byla v Motolské ambulanci vždycky akce na celý den. Obratle v bedrech začaly rotovat, či co, jak to zjistili, tak jsem snad do pár týdnů měla termín operace
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DZANDIS: málo, bylo to v roce 1992
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    MOIRAIN: kolik ti bylo let v dobe operace?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ANONKA: jako předškolní dítě jsem chodila do polikliniky Budějovická s plochýma nohama, opakovaně, dlouhodobě, oba rodiče jsou ve zdravotnictví, takže fakt poctivě, jednou tam byl jiný doktor a začal na matku řvát "proč jdete s tou skoliozou TAK pozdě..."

    ANABEL_LEE:
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    CORNELA: a někomu píšou až do dospělosti "vadné držení těla" bez jakéhokoliv náznaku snahy o nápravu (žádné cvičení, žádná rehabilitace, korzet...nic..) a pak v těhotenství člověk od kdejakého mudra poslouchal: ženská, vy máte skoliózu, proč jste s tím něco nedělala? GRRRRR Naštěstí jen pár stupňů, žít se dá, ale s věkem se bolesti stupňují a už téměř neustávají... takže ne všechny děcka se hlídají a ne všem se pomáhá
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MOIRAIN: me ten rtg urcite zajima, klidne do posty :)))
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ANNIKA: k tomu aby se vyjádřil nějaký ortoped, v zásadě - každý jsme individuum a komplexní problém, takže někomu - dost jedincům se to udrží cvičením, korzetový režimem a samotným dospíváním, někomu prostě ne
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    MOIRAIN: Tak u těch lehčích to asi jde nějak udržet a progres zastavit, ne? Ségra od základky nonstop korzet, nenosila ani školní tašku na zádech, každý rok tři měsíce lázně. Nevím přesně, kolik to měla, ale vzhledem k opatřením to nebyla úplně kosmetická vada. Udrželo se to jakž takž na uzdě a už roky se to nehnulo. A to cvičení doma vždycky flakala a teď necvici vůbec. Je to trochu vidět, ale žádný brutal a potíže s tím nemá.

    Máti tvrdí, že u ní dokonce nastalo zlepšení, že se doktor chlubil snímky, že to prý není možné... Ale to už může být kategorie rodinných historek o recitaci básničky v pul roce, za to ruku do ohně nedám :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LEONKO: v roce 1992 byla logicky ta instrumentace docela dost jiná, přestože důvod a zamýšlený cíl zákroku byl stejný

    jak to došlo až k takovému stavu? Kdyby to někdo věděl, patrně dostane Nobelovku a kdyby někdo vymyslel cvičení, které progres skoliozy spolehlivě zastaví a zvrátí, tak dostane druhou.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LEONKO: operaci mám za sebou v roce 1992, postavili mne asi 14 dnů po operaci, několik měsíců jsem nesměla sedět, ze začátku ani na tu chvíli na záchodě, více méně normální režim po tom půl roce, 6 let po operaci jsem i závodně tancovala (teda pralesní ligu, ale přece)

    ANABEL_LEE: prý jsem byla na sále přes šest hodin, křivka něco přes 50°

    pokud bude zájem můžu dát asi deset let starý rentgen, starší ani mladší nemám

    TABBY: rehabilitovala jsem intenzivně, cvičila, byla 2x v lázních, na "kdybys pořádně cvičila, nemusela bys na operaci" jsem alergická a začínám vidět rudě
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    MOODYCAT: prim. Sova z gruntu not amused

    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Mám též něco lékařského, z vlastních zdrojů. :)
    1 - snímek oka, do kterého při operaci po prasknutí žilky natekla krev a odmítá se vstřebat (tmavá skvrna), pacient na oko vůbec nevidí.
    2 - oko propíchnuté laserem, aby krev mohla odtékat do sklivce (bílá šipka ukazuje místo propíchnutí)
    3 - krev vytéká do celého oka
    4 - všechno se vstřebalo, pacient vidí.

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CORNELA: Taky ti ten zivot muzu za drzost zkratit :D!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam