• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Prosím o poučení. Jaký smysl má takové jezírko (resp. louže) bez přítoku čerstvé vody a následného odtoku? Pochopil bych, kdyby vedle tekl potok a s vodohospodáři si člověk domluvil povolení pro vytvoření nového ramena a rybníčku, ale takhle mi to přijde jen jako zbytečná líheň komárů.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NEI: Tak "tuny" jsou samozrejme nadsazka, ale radove desitky kilo pstruha duhovyho by sly chovat - potocak je samozrejme mimo hru. Hloubku to ma, filtrace by se musela trochu posilit a upravit tak, aby nepromichavala tolik teplotni zvrstveni, ale v zasade by to mozny bylo. Ale ne, rozhodne to neni cilem mit z toho nadrz na intenzivni chov ryb - i kdyz kdyby bylo nejhur, je to zajimava varianta chlivku. Louzicka ma 100m^3.
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    SITH: podobné srovnani jsme si fotil letos ve fr. :)

    SITH
    SITH --- ---
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    VON_GILOTINE: To napravo je 7t sterku co funguje jako filtrace(jeste do toho pribude orobinec a chrastice) a jako predfiltr to ma vortex. Od ty doby co jsem zprovoznil tuhle cast, tak se kvalita vody setrvale zlepsuje. Na par let bych byl v klidu, pak to bude treba obnovit, korenovky fungujou, ale ne vecne, s cimz ale pocitam.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    vidis ja bych spis cekal ze z toho bude do roka ultražabinec plnej řas a náletů. ale ja vidim vsechno cerne, bylo by moc hezke kdyby z toho byla hezka cista nadrzka
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    XBAHNO: "Jesteter" je podle me hodne nenazranej jeseter.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KORAL: Tak trochu koupani, tak trochu ozdoba zahrady(dobre se u toho pokuruje), tak trochu zasoba vody. Chov ryb - zatim ne, mozna velmi omezene v budoucnu, ale zadny barevny kapri, zadni jesteteri, zadny tuny pstruhu. Vlastne uvidime... Zatim se tam libi ruznymu hmyzu a vazkam, predpokladam, ze pristi jaro prijdou zaby a pak za nima uzovky.
    KORAL
    KORAL --- ---
    XBAHNO: na koupání a nebo na chov ryb, či něčeho jiného? :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Tak taky jedno "v prubehu 1" a "v prubehu 2" z vlastni zahradky. Zacatek kvetna - konec cervence.

    TARMAQ
    TARMAQ --- ---
    SITH: škoda toho Photoshopu .
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Něco z vlastní zahrádky... Nutno podotknout, že ty obrázky dělí necelé dva roky. Ale ten dřevník jsem tak dlouho nedělal a to dřevo z původní fotky je tam už jen tak z 1/4...

    SITH
    SITH --- ---
    Milla a její dcera Ever

    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    JASMINOVA: jestli myslíš seriózní podrobnosti o tom obrazu, tak zde: https://www.metmuseum.org/art/collection/search/436819
    jestli o rodině & vile, zde: https://is.muni.cz/th/lg7yr/Mecenat_rodiny_Primavesi.pdf
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    ZUZKAOU: to mi připomnělo nádherný obraz Mädy Primavesi.
    Nemůžu k tomu najít nic moc seriózního coby podrobnější info. Tak snad jen na přiblížení osudu obrazu z olomoucké vily Primavesi tento článek:
    ŽENA-IN - Mäda a Otto Primavesi: Pohádková love story bez happy endu
    https://zena-in.cz/clanek/mada-a-otto-primavesi-pohadkova-love-story-bez-happy-endu-1

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Před: obrázky s občasnou diskusí, po: Cuki ví vše nejlépe a nepřestane, dokud vás neunudí k smrti.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: mohl bys alespoň v nějakém oboru, o kterém víš houby, mlčet?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERISCZ: vždyť jo na to je ještě dost let času. :-)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    CUKI: nerozumím. Na první prořez je ještě čas. Teď jsem rád, že jsme ustáli vysekávání a likvidování ostružin. Všechno není na střídačku. To bych sem musel dát výkres, podle kterého to je. A to se mi nechce kreslit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam