• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETVALSharepoint & Foundation :: MOSS & WSS :: Project :: FAST, Search :: ...a cela tahle aplikacni rodinka
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Nevíte, jde nějak zkonvertovat list typu annoucement, link a contact na standarní list? Importoval jsem to ze starý sharepointu a nevím kterej dement tohle vymyslel, ale jako webpart jdou zobrazit pouze standardní seznamy a naimportovat to jako standardní mi to nenabízí
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Našel jsem workaround, jak vyexportovat ze starého sharepointu (u nás 2010) do nového 2019 list s přílohami
    1) přes excel vyexportovat samotný obsah seznamu seřazený vzestupně dle ID
    2) naimportovat to do nového listu na novém server, důležité je, aby ID ze starého odpovídaly ID nového
    3) přes file explorer (vložit URL bez jména aspx stránky) si ze starého zkopírovat obsah adresáře attachments (ID adresářů s přílohami odpovídají ID položkám v seznamu)
    4) tady je haluz možná to vám půjde, mě to nešlo zkopírovat na nový, ale jde to tam nacpat, pokud je tam adresář založený, tady je další haluz, že mě nešel založit adresář pod tím číslem ID (přes klikání to funguje přes cmd/powershell ne), tak jsem to obešel, že jsem přes ps založil adresáře s A nazačátku a pak to druhým ps skriptem jsem je přejmenoval a pak nakopíroval obsah

    Voila seznam s přílohami je hotov
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    RENDALF: flow je pouze pro cloud, my máme onpremise
    powerautomate stojí cca 300 za usera per month tj by nás to vyšlo na nějakých 150k, to už by bylo levnější najmout asistentku na půl úvazek, která to bude rozesílat ručně :)
    Udělal jsem to přes powershell a funguje to ok
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    HONCKA: power automate/flow?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Řeším takovou primitivní věc základní věc, ale u shp je to jak drbání levou nohou za pravým uchem a to, jak notifikovat po uplynutí zadaného data v seznamu. Vzhledem k tomu, že sharepoint neumí spustit WF v určitý čas, ale jenom ručně/on create/on change. Našel jsem si 2 workaround
    1. pozastavit celý workflow do toho daného data a pak poslat notifikaci, tam si nejsem jistý v tom, že jsem si vygooglil, že sharepoint umí pouze 15 běžících wf najednou a nevím jestli pauzle se počítá jako běžící nebo ne, případně co se stane, když se ten limit překročí
    2. spustit wf přes powershell každý den ručně a pak akorát dát podmínku, jestli datum to splňuje.

    Máte někdo nějaký jiný tip?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PETVAL: nikde zmínka o podpoře flow
    PETVAL
    PETVAL --- ---
    je to takovy v case zamrzly hybrid mezi onprem a online :) Subscription Edition snad vyresi ty nejvetsi opruzy

    A new day for SharePoint Server - SharePoint Server Subscription Edition preview
    https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-sharepoint-blog/a-new-day-for-sharepoint-server/ba-p/2556404

    New and improved features in SharePoint Server Subscription Edition - SharePoint Server | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/sharepoint/what-s-new/new-and-improved-features-in-sharepoint-server-subscription-edition
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PETVAL: jj teď řeším jinou hromadu problémů, tak 2019 je odfláklá jak prase, víceméně všechno dělám v classic prostředí, v modern polovina věcí nefunguje, atd..
    PETVAL
    PETVAL --- ---
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Nevíte, jde udělat nějak v onpremise shp seznam kontaktů jako list, který by se synchronizoval z AD?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: nevíte někdo odpověď na tohle? Sere mě to neskutečně
    KUBIS
    KUBIS --- ---
    HONCKA: Farm admin by default nema pristup na jednotlivé site collection
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Řeším záhadu, migruju z 2013 na 2019 (né přímou migrací), udělal jsem základní strukturu, teď předělávám práva na ad groupy a zjistl jsem záhadu, mám přístup jako owner na všechny sity, ač nejsem v groupě farm administrators, tam je členem uživatel farmadmin (kterýho jsem nastavil na začátku) + skupina BUILTIN\Administrators, která odpovídá lokálním adminům na frontendu, kde ale můj osobní účet, přes který do sharepointu lezu není. Kde jinde by to mohlo být uvedeno (na jednotlivých sitách to samozřejmě není)
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    JOPS: sdilim tvou bolest. V uservoice to viselo 4 roky...
    JOPS
    JOPS --- ---
    ty voe, to je banda curaku... pardon

    samozrejme na to prijdu az kdyz to odeslu

    anglicky zapis (mne nesel)

    =IF([Výdaje]<=100,"Within budget","Over budget")

    vs

    cesky zapis (mne nesel)


    =KDYŽ([Výdaje]<=100;"V rámci rozpočtu";"Rozpočet překročen")

    vs

    zapis, ktery mi funguje (ty vole, takze ja tam musim mit stredniky, zatimco anglican tam ma carky. Me poser...) A proc MS v dokumentech ma KDYŽ, kdyz to fakt nejde. KURVAAAAA


    =IF([Výdaje]<=100;"V rámci rozpočtu";"Rozpočet překročen")
    JOPS
    JOPS --- ---
    cau vsichni, koukam, ze to tu zije :-D

    resim sharepoint listy

    a calculated / počítané pole

    a jsem trochu, trosicku uz dost zoufaly :)

    mam tuto tabulku (nekde je obrazek)

    a chci tam udelat pocitane pole

    KDYŽ (funkce) - SharePoint
    https://support.microsoft.com/cs-cz/office/kdy%C5%BE-funkce-7025be14-5665-43d0-af20-8293d1fe9d3a

    beru to primo ze stranek MS, takze kdyz hodnota vydaje je mensi nebo rovno 100, tak predpokladam, ze se mi v bunce objevi "V ramci rozpoctu" a kdyz to bude vyssi, tak se v bunce ma objevit Rozpocet prekrocen.

    =KDYŽ([Výdaje]<=100;"V rámci rozpočtu";"Rozpočet překročen")


    super easy, pochopi to i zacek treti tridy pomocne skoly, ale doprdele, mne to nejde :-D Sharepoint me pokazdy vyfakuje, ze je spatna syntaxe.

    Mam ho cesky a co mam pocit, ze cesky zapis a anglicky neni to same....

    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Ahoj, sharepointu nerozumim uplne vubec, cely zivot jsem to nepotrebovala, ale ted po nem neco potrebuju.
    Mam dve sajty (resp podslozky, tady fakt neznam terminologii)
    https://necocorporation.sharepoint.com/sites/blabla/cosicosi/a/b
    a
    https://necocorporation.sharepoint.com/sites/zakaznici ktera je vypublikovana ven.

    A ted potrebuju, aby se slozka b z prvni sajty jednosmerne synchronizovala se slozkou /zakaznici

    Nasla jsem cosi takego
    power automate - Mirroring two sharepoint libraries - SharePoint Stack Exchange
    https://sharepoint.stackexchange.com/questions/280532/mirroring-two-sharepoint-libraries
    Ale zasekla jsem se na tom, ze mi to nabizi kopirovani jen cele sajty, ne jen te podslozky.

    A cele je to takove divne, jak to mam vlastne vyplnit?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JOPS: jestli máš online, tak pomocí flow, jestli onpremise, tak pomocí workflow přes sharepoint designer.
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    JOPS: Ahoj,
    Taky jsme zkoušeli ale nakonec jsem zvolil Snipe-it.

    Zkus
    Generate Word Document From A SharePoint List Item Using Microsoft Flow
    http://www.sharepointcorridor.com/2018/05/generate-word-document-from-sharepoint.html?m=1
    JOPS
    JOPS --- ---
    Cau vsichni, mam asi easy dotaz ke Sharepointu.

    Mam tam list.



    a z jednoho radku bych chtel vygenerovat predavaci protokol. Vyberu radek a vygeneruj dokument z templatu. Predstavoval bych si to na zpusob hromadne korespondence ve Wordu. Ze si udelam template (ve Wordu), kde budou promene Jmeno/Pokus/Prijmeni/Model/IMEI a okolo ty pravni kecy, logo firmy atd. Je tohle mozne ?

    A priznam se, ze nevim, zda na to jit pres PowerApps, ci pres Automatizaci. A uplne nevim, co vlastne presne mam hledat....

    Nejaky tip?

    Diky moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam