• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    WRATA
    WRATA --- ---
    RUI: Jako ja si nemyslim ze to bude ciste jenom novy karty a reprint starsich karet ktery aktualne na formatu nejsou ale ze tam budou i klasicky modernovy reprinty. Idealni by bylo narvat tam minimalne enemy colored fetchky protoze to samotny jim zajisti prodeje jako svine :)
    RUI
    RUI --- ---
    WRATA: Aha, to je zajímavé. Ale stejně myslím, že časem k tomu dojde - říkali, v tomhle setu reprintují karty, co hráči chtěli, takže časem neodolají pokušení snadno vydělat. Navíc jim tu starost o sílu formátu nevěřím, když odbanovali Jace (díru do světa neudělal, ale otestováno to podle mě neměli ani náhodou).
    RUI
    RUI --- ---
    ICARUS: Bylo jasné, že legacy někdy musí umřít a všechno k tomu směřovalo - reserved list ostatně stvořil dva formáty tam, kde měl být jen jeden. Mohli zvolit buď tuhle variantu, nebo zrušení reserved listu, a logicky vybrali tu právně bezpečnější.

    Moc ale nesouhlasím s tím, že by se legačka modernu blížila. Modern moc neznám, ale Death's Shadow je na legacy podle mě o dost jiný balík - nejúspěšnější verze jsou v podstatě Grixis Control (Hymn to Tourach a způsoby, jak ji recyklovat) s Wastelandem a rychlým clockem, který Grixis Controlu tak chyběl.

    Bude zajímavé, jestli Wizardi legacy staply reprintnou všechny hned a nastolí nový pořádek velkým třeskem, nebo jestli to rozloží do dvou tří let.
    MAKROBIJEC
    MAKROBIJEC --- ---
    RUI: takže pauper bude "light legacy light" nebo legacy light^2 ?

    XPABLITO: msrp se zrušilo, takže na onlinu 7$, v reálu bžilion
    WRATA
    WRATA --- ---
    V tom introduction videu primo rekli ze nechteji legacy power lvl. Takze imho forsaz i wasteland tam nebude
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    RUI: Legacka se stejne posledni dobou modernu dost priblizovala, viz shadow baliky. A kvuli reserved listu stejne legacka musela driv nebo pozdej umrit.
    RUI
    RUI --- ---
    WIRUSS: Tohle je asi definitivní hřebíček do rakve legacy. Tahle sada (a všechny následující) Wizardům umožní dostat do modernu legacy karty, co nejsou na reserved listu (namátkou Baleful Strix, Ancient Tomb, Sanctum Prelate, Entomb, Force of Will, Wasteland), a udělat z modernu "legacy light". Tím elegantně vyřešili svůj dlouholetý problém: budou mít dva hlavní constructed formáty - standard pro současné karty a modern jako eternal formát - a legacy čeká osud vintage, tzn. komunitní záležitost, výjimečně side event. Vsadil bych se, že legacy GP vidíme letos naposledy.
    XPABLITO
    XPABLITO --- ---
    Tak to jsem hodně zvědavej, jak se k tomu postaví a jak moc popustí uzdu power levelu. Mám docela obavy, že to bude sada jako každá jiná na standardu akorát s napáleným MSRP (a nelegální na standardu :D).
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    WIRUSS: takže je to modern produkt s žádným reprintem. Rofl. Takže spousty nových karet.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    ICARUS: No ale není tam nic o jejím obětování atd ;-) a prostě oboje budu asi raději hrát dané karty a né ji ;-)
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    WIRUSS: Serra angel, worship? :)
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    PREVRACENY: To co je teď legal na modernu se nemá reprintovat o to jde...
    Jinak ten art je fajn, bude asi i dobře vypadat ve foilu, jen ta Serra mě zklamala, obrázek je takový umělý a i ty schopnosti, mi nepřijdou příběhově úplně vystihující. Ale možná je to tím, že se tak dlouho čekalo na její kartu. Oni mě asi zklamou i další staří PW.

    MARTENX: No v dubnu má normálně vyjít War of the Spark a v červenci Core 2020
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    WIRUSS: ten therapista, nádherný art.
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    CHOBOT: Proč jako? Něco se určitě reprintne.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    https://twitter.com/OndrejStrasky/status/1101299657400086528

    vypadá to, že v tom Arena turnaji o 1m dolarů budeme mít dva zástupce :)
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    WIRUSS: a bude tou dobou vycházet i další sada pro STD nebo nee? Je mi fuk, jen jsem zvědavej
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: takže tahle sada ve skutečnosti znamená zdražení modernu, místo zlevnění? No to mě podrž
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Tak co jsme si mysleli, že vyjde sada přeskakující STD se stalo. Oznámily Modern Horizons. 249 nových karet do Modernu, některé budou reprinty starších věcí co nejsou modern legal + nové věci. Vyjde 14 června... Jen by mě zajímalo kde jsou ty reprinty věcí co teď chybí na Modernu





    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    WIRUSS: může být. Ale zrovna v sadě typu bbd by manamorphosa i jako R spadla na kilo/pade, imo. Aktuální cena je prostě scarcity.
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    CHOBOT: hele o battlebondu jsem přemýšlel, ale osobně si myslím, že pokud to vydají v něčem podobném tak to hodí, jako rare, aby se vlk nažral... To samé může platit pro další C/U, jen je posunou na rare/myth např. Goblin Lore, Dryad Arbor, Ancient Ziggurat, Path to Exile, Heritage Druid, Chromatic Star, Remand, Inquisition of Kozilek, Relic of Progenitus...

    U žádné z těchto karet nevidím důvod, proč by měla stát přes 200 spíše od 5$.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    CHOBOT: a pokud přijde sada typu battlebond, tj. boo za 60 a velkej print run, tak klidně ještě míň.
    Ale nechci, aby to vyznělo, že někomu něco cpu. Jen vyjadřuju můj názor, že dneska prodat, protože je možný, že zítra to masivně spadne už jenom ve spojitosti s ohlášením novýho modern produktu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam