• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    WRATA: hrajeme stejnou hru? z těch commanderů, co píšeš, jsem za cca 30 her nepotkal ani jednoho :D A sám hraju taky úplně jiný.
    MATHES
    MATHES --- ---
    WRATA: ja potkavam furt dokola golose:)
    WRATA
    WRATA --- ---
    KVIIIK: Ne, neni, ten format potrebuje updatnout banlist aby v queue nebylo jenom baral/teferi/urinal control, golos/kinnan/Omnath midrange a Winota jako jedine aggro. Uplne jasam kdyz potkam neco jineho, coz je vzacnost jako svine, za posledni mesic tam mam odehrano nejakych 500 her a je to fucking nuda
    LUCINKA
    LUCINKA --- ---
    Dnes je ve storu 400 gemů za 1500 goldů. Úplne v levo v daily deals :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    RUNYAR: myslim si (a ruku do ohne bych za to nedal) ze padaj jenom ze setu co jsou aktulane ve STD
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    To mě připomenulo dotaz, který jsem měl na vás nachystaný :-) Ty random karty co se dají získat denně za výhry jsou tedy jenom z určitých edic? nebo tam je úplně všechno? předpokládám že asi jenom některé edice, že?
    MATHES
    MATHES --- ---
    KVIIIK: most played se blbě měří, když majorita commander her se hraje někde v hospodách, na chalupách a tak:)
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    KUTAS: pleteš se :)
    "WotC also say that the most popular official format is Commander, but it's unclear what "popular" means exactly, and it's probably not the same thing as "most played"."
    Ovšem jinde zase píšou: https://bleedingcool.com/games/commander-may-be-most-played-format-magic-the-gathering/
    ASYD
    ASYD --- ---
    okrajova zalezitost to neni ani nahodou
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    KVIIIK: jsem přesvědčený, že Commander není nejlepší formát Magicu..., podle mě se pořád primárně hraje Standard/Modern a Limited. Commander je spíš okrajová záležitost, i když s podporou WoTC popularita určitě stoupla (ano jsem tendeční - nemám rád commander, skoro to zničlo jednokarťáky :)

    Pletu se?
    MATHES
    MATHES --- ---
    KVIIIK: já to chápu, já proto arénu aspoň jednou za týden zapnu, abych vybral questy a nějaký ty rewardy:)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    KVIIIK: Letošní rotace je navíc specifická tím, že další set vychází už po dvou měsících. STD decky se mi samozřejmě totálně rozpadly, ale má smysl utrácet WC za karty z MID, když za měsíc vyjde VOW, ve kterém můžou být karty, které se do daných decků hodí víc? Nemá, pokud jich člověk nemá jako šlupek. (Já jich teda mám dost, ale jsem škrt, takže mi to taky přijde nevýhodný.)

    Takže jsem šel jenom do budget mono blue STD, a když už si potřebuju něco odehrát jinak než přes Limited, tak jdu do Historic queue a použiju svůj starý STD mono green s ELD kartama, Gargarothama, Shifting Ceratopsema a Pelt Collectorama (který v kontextu Historic funguje líp než ten budget mono blue v kontextu STD, i když je docela zábavnej).
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    (místo emisara může být cokoli, pointa je ta karta vlevo)
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    RUNYAR: ještě jednu možnost, jak dostat za dvě basic many sedm, jsem objevil:)

    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    MATEEJ: hráči historic brawlu nehrozí, že se po první rotaci jeho sbírka promění v hromadu bezcenýho digitálního šrotu :D (u papíru to alespoň lze prodat/vyměnit. Navíc standard deck se po rotaci v historic formátech fakt těžce nechytá)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    KVIIIK: Pořád můžeš jít do storu a koupit si bundle boosterů ze standardních setů.

    (Což je samozřejmě smysluplnější, když hraješ primárně Standard, protože nějakej ten Adversary ti v nich může padnout i přirozeně. Na druhou stranu nováček stejně nemůže počítat s tím, že si koupí větší množství STD boosterů a postaví si z nich Tier 1 deck, stejně do toho bude muset narvat všechny WC, co mu tam padnou, takže hráč STD a hráč Historic Brawl jsou tam tom ve finále podobně.)

    A samozřejmě nezapomeň aplikovat všechny PLAYXX kódy, za ty dva roky se jich pár nastřádalo. :-)
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    MATHES: měl jsem výpadek dva roky, čili mi těch karet chybí asi tak... ehm... všechny.
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    ASYD: problém je, že při 1 wild kartě za 8 boosterů postavím jeden EDH deck v průměru za 30-40 týdnů casual hraní. V podobných hrách se dají speedupy (čti: boostery) koupit za peníze, u Arény a Historic Horizons to nejde.
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: ja nerikam, ze je to nemozny, jenom ti vysvetluju, proc pro nekoho kdo to hraje klidne i malo, ale prubezne porad, tak ho tohle nijak zvlast neboli

    pokud na pul roku vypadnes, tak se to zpetne doplnuje docela obtizne :)
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES: ok, pote je ale otazka zda je fakt MUSIS mit...no a pokud ano, tak holt musis sahnout do svych zasob wildcard
    a pokud tech se nedostava...grind away, sir
    MATHES
    MATHES --- ---
    ASYD: jestli se bavime v kontextu commanderu, tam to neni uplne o tom, jestli musim mit karty ze sady XY, tam jde o to, ze potrebuju ty konkretni karty a vzhledem k tomu, ze reprinting v ramci mtga moc neni, takze si moc nemuzes vybirat...
    ASYD
    ASYD --- ---
    MATHES: jasne to chapu. ale to zas pak je otazka zda "musis tam mit karty ze sady XYZ, ktera se uz nedrafti"... ja povazuju Arenu za vicemene casual MTG experience, takze laterit nad tim, ze nemas k disposici kompletni pool, je za me ne na miste uplne

    nicmene nakonec to je drahy pokud to chces mit ted hned, jinak je otazka casu si vydelat na wildkartach to co nutne potrebujes
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam