• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROTITELPsi pro nevidomé, tělesně a mentálně postižené

    Pes pomocník


    Tato diskuse je pro všechny, kteří se zajímají nebo zabývají výcvikem slepeckých, asistenčních a terapeutických psů!
    Dotazy , názory , zkušenosti , rady , atd.


    (Kontakty a info na nástěnce)



    rozbalit záhlaví
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    BUBUBEAGLE: Subjekjů, které cvičí tyto psy je více a každý to dělá jinak.

    Mluvím za středisko výcviku vodicích psů v Jinonicích.
    Štěně jde ve dvou měsících do tzv. předvýchovy, k lidem, kteří ho mohou mít stále u sebe, buď ho tahaj do práce, školy nebo dělaj doma apod. Udělají z něho otrkaného městského psa, znalého hluku, dopravních prostředků atd. Naučí hygieně. A většinou:) ho naučí základní povely. Cca v roce si psa vezmeme zpět a pokud projde zdravotně, povahově, vycvičíme z něho vodicího psa. (tak nějak ve zkratce)

    Další otázky?
    BUBUBEAGLE
    BUBUBEAGLE --- ---
    Jak tokový výcvik probíhá - to si člověk vezme toho potenciálního psa domu a s ním pak někam dochází nebo jak je to? Tím bych začala :)))
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA: asi tak..
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    BUBUBEAGLE: U zdroje jsme, záleží, co chceš vědět...
    BUBUBEAGLE
    BUBUBEAGLE --- ---
    Ahoj, shanim co nejvíc informací o výcviku takovýchto pomocných psů. Jakože ne o samotném jak se co učí, ale o tom jak to celé "okolo" probíhá. Nejste někdo, jak se to říká, přímo u zdroje? :))) Že byste mě zasvětili? :)
    MASOX
    MASOX --- ---
    jedno proflakly video.)
    YouTube - Useful Dog Tricks performed by Jesse
    http://www.youtube.com/watch?v=P9Fyey4D5hg

    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    šikovnej to pejsek. at dobře slouží lidem co to opravdu potřebujou.
    BJETUSH
    BJETUSH --- ---
    Tak Toník se dnes stal canisterapeutickým pejskem ;)



    BJETUSH
    BJETUSH --- ---
    Hola hola! Nemáte někdo zkušenost s canisterapeutickými zkouškami od Helppes v Bohnicích? Popř. nechystáte se někdo teď v listopadu?
    RIZO
    RIZO --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost s plemenem Labradoodle? Slyšela jsem o něm, něco jsem si i přečetla a dost mě to zaujalo. Nevíte, kolem jaký ceny se tenhle pes asi pohybuje?
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    LIENEN: Případně dodám další kontakty na jiné organizace. :-)
    Zkoušky probíhají podobně, zkušební řády se dají najít na stránkách jednotlivých organizací. Asi je lepší když je před zkouškama kurz, ale dá se to zvládnout i bez toho. Ale hlavně pořádně rozmyslet co bys chtěla potom s pejskem dělat. Je to docela náročný na psychiku a pes se dá poměrně snadno odrovnat. Je potřeba pečlivě vybrat kam budeš chodit, s jakými klienty pracovat, jaká bude náplň práce (podle tvých preferencí i třeba temperamentu psa).
    BJETUSH
    BJETUSH --- ---
    Hola, ráda bych se psem zkusila canisterapii, myslím, že předpoklady na to má, nicméně uvidíme, jak na zkouškách - a toho se týká i můj dotaz: pátrám na netu po různejch canisterapeutickejch zkouškách, ale nějak nemůžu narazit na žádné v Praze, tudíž se chci zeptat, jestli někdo o nějakejch nevíte (popř. kontakt, web....). Jasný, že klidně dojedu i někam, ale přec jen v Praze by to pro nás bylo výhodnější... jinak nějaké osobní zkušenosti a informace taky ocením. Díky!
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    http://www.youtube.com/watch?v=P1lXGV4bJss
    naše cvičákové kolegyně :o)
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA:
    byla to dobrá komedie :))
    Krotíš ještě ??? :)
    TRIKSTRA
    TRIKSTRA --- ---
    KROTITEL: V pohodičce. Všechno proběhlo v klidu,jen mi bylo trochu teplo. A trému jsem neměla.
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TRIKSTRA:
    Tak jaká byla návštěva vévodkyně Camily???
    teď na to akorát koukám v bedně!
    byla tréma :)) ???
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    LIENEN: No vidíš. pes pomocník neni jen slepeckej přeci.
    Co všechno zahrnujou canisterapeutický zkoušky, kde se daj dělat, popř. nějakej link by nebyl? rozjedem nástěnku aspoň.
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    KROTITEL: No já nemám moc co aktivně přispívat. O téma se zajímám spíš pasivně. :-) Jediné co mám za sebou jsou canisterapeutický zkoušky a necelý dva roky canisterapie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam