• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    MAKOSHARK: Zdar, Freizügigkeitsbescheinigung bylo taky počínaje rokem 2013 zrušený, teď stačí "pouze" na radnici vyplnit Anmeldebescheinigung ("Potvrzení o přihlášení k pobytu", občas taky Anmeldebogen = "přihlašovací list"), což dostaneš na radnici v místě, kde se budeš zdržovat dýl než tři měsíce a někde ti daj proti český občance štempl hned na počkání, jinde budeš ještě prokazovat i bydlení - to je potřeba zjistit na místě v tom konkrétním městě.

    Co se týče pojištění, tak ta evropská průkazka by chtěla stačit, ale třeba na univerzitách to chodí trošku jinak, viz tady: RAVEBOY a tady: RAVEBOY....

    ALLES/KLAR
    MAKOSHARK
    MAKOSHARK --- ---
    Zdravím, jedu teď do Německa na čtyři měsíce na stáž a řeším zdravotní pojištění. Institut, kam jedu, píše, že hned po příjezdu se musím zaregistrovat někde na radnici a mj. doložit zdravotní pojištění. Stačí jim Evropský průkaz zdravotního pojištění?
    A mimochodem, je ta registrace na radnici opravdu třeba? Jinde na stránkách té instituce píšou "the requirement to obtain an "Aufenthaltserlaubnis" (residence permit) has been dropped", ale měl bych si prý pořídit nějaký "Freizügigkeitsbescheinigung".
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    maXXim: Günstige Handy/Smartphone Tarife, Handyvertrag o. Laufzeit
    http://www.maxxim.de/
    SOCIOLOZKA
    SOCIOLOZKA --- ---
    HARIBOKACHNA: a jaký máš konkrétní tarif?
    PAGAN_DARKEN
    PAGAN_DARKEN --- ---
    HARIBOKACHNA: Nemůžu porovnávat, ale tento víkend sem jel vlakem z Berlina na sever do Stralsundu a signal u VDF teda nic moc.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    SOCIOLOZKA: Ja mam vodafone pze mi prijde, ze ma dobre pokryti i ve vlaku a na cestach...
    SOCIOLOZKA
    SOCIOLOZKA --- ---
    Ahoj, potřebovala bych poradit, jak vybrat v Německu mobilního operátora. Jedu tam na 9 měsíců, mám smartphone, takže by byl fajn i internet, jsem zvyklá psát víc smsky než volat. Díky za rady. :)
    ANIT
    ANIT --- ---
    ahoj, je tady nekdo z frankfurtu prosim? potrebuju kratkou radu ohledne bydleni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PROMETHEA: presne tak bych to taky videl
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    ANDY_WARHOL: tak to buds stejny - frankfurt a jeden prdelakov v hessensku - mene byrokracie nez v cechach, a vsechno slo jako na dratkach
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    navic mam pocit, ze tady v hessen nic neresej...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: hmm, ja bydlim na vesnici a na uradu v malem mestecku naopak vsechno v pohode. ale oni to maji opravdu kraj od kraje jine...
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    A Lohnsteuerkarte opět a pouze na finančáku v Heidelbergu. Buď jsem měl smůlu na úřední šimly, nebo jiný kraj jiný mrav.
    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    Hm, tak nevim. Červen minulý rok. Leimen. Možná to ve větších městech tak moc neřeší a v prdelákovech jsou papežštější než papež. Doopravdy mě na první pokus vyhodili, že nemám potvrzení ze zdravotní pojišťovny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    taky co se tyce prihlaseni se podminky dost lysi kraj od kraje. me rovnou rekli ze nic nechteji, najemni smlouvu sem jim ukazoval ale jenom mavli rukou ze to fakt nepotrebujou...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PROMETHEA: ¨mam dojem ze to resil jeste pred otevrenim pracovniho trhu, pak by to smysl davalo, ale dneska uz tu na nas pohlizej jako na sobe rovne. je to divny, ale je to tak
    a ve finale mi ta admistrativa tady prijde mnohem jednodusi nez v cr
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    pracovni smlouvu k anmeldeamtu taky nepotrebujes :)
    nevim, kdy se teda HABU hlasil, ale je to mnohem jednodussi nez popisuje
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    pojisteni v CR ti vypovedi az od delky pobytu pul roku a vice
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    _HABU_: jak rika ANDY anmeldeformular je bez zdravka stoprocentne, najemni smlouvu muzou chtit videt

    rovnou kdyz se prihlasis na burgeramtu, reknes si jim o "lohnsteuerkarte"

    zdravotni pojisteni je dobra "techniker krankenkasse" na netu je taky online formular, vzdycky jsem s nima mela super zkusenost
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    _HABU_: já sem pro přihlášení jen vyplnil formulář. ani zdravko ani smlouvu ani nájemní po ME nechtěli. proste nic. pak mi přišlo to číslo jak rikas
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam