• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DREAMCASTERNěmecko
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Zdar! Nejedete náhodou někdo z Frankfurtu/Mannheimu/Stuttgartu a okolí do Čech ve čtvrtek před velikonocema, tj. 17. dubna? Poptáváme dvě místa.

    DÍX/RB
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    Existuje nějakej web kde se dozvím kdy mají Němci naplánované velké dopravně - policejní akce (typu Kryštof.. u nás) ? :)

    Díky za případné info..
    RODWY
    RODWY --- ---
    nejezdite nekdo Frankfurt-cechy.?potrebuju neco vyzvednout.)diky
    MARKHETKA1
    MARKHETKA1 --- ---
    Někdo z Landshutu/Altdorfu? :)
    DZABA
    DZABA --- ---
    Je to síla...
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    DZABA: No já když jsem zjistil, kolik toho chce o tobě Jobcenter vědět, tak jsem raději rychle vzal první práci, která šla okolo...

    DEUTSCHLAND/MACHT FREI
    JENNE
    JENNE --- ---
    DZABA: google.de na netu je k tomu vice diskuzi a infa...
    Muzou si vyzadat info u jakych instituci mas konto, naopak vypisy z uctu musi vyzadat na Tobe..
    DZABA
    DZABA --- ---
    Ma nekdo informace, jak velky pristup ma jobcentr k bankovnim informacim (vypis z uctu, prip. pocet uctu) v Nemecku? Diky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JENNE: to zni tajeme....
    JENNE
    JENNE --- ---
    TBC: :)))))))))))))))))a ja vim jakou vec :))), svet je malej :)))
    TBC
    TBC --- ---
    Neni nekdo v Dusseldrfu ci okoli a nechysta se vozem do CR/Prahy? Potreboval bych prevest jednu vec, odmena jista... diky
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Trochu spamu:
    Je tu někdo kdo bydlí, žije v Berlíně(+Mnichov?) a bude minimálně do konce léta, září?
    Měl bych cca od května-září zajímavej přivýdělek. Nic složitýho, Jednalo by se o nějakej guerilla roznos pár letáků po místních hlavně hostelech. Kdo by měl zájem, víc info v poště. Díky
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    staci se prihlasit k dani, je to lepsi
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    _HABU_: Tak já už sem dál, podělím se s informacemi..

    Pokud máš v německu wohnsitz, jedno jestli hlavní nebo vedlejší, jseš povinen platit kfz steuer na auto s kterým pravidelně jezdíš a pozor dokonce i na vůz který není tvůj! Tam se z toho dá asi lépe vykecat že to není pravidelné.

    Neděje se nic dokud tě nazastaví policajti, pak to může mít rychlý spád - buď jen protokol a poslání na FÚ nebo rovnou oznámení a pokuta, pokud bude důvod si myslet že s ním jezdíš pravidelně.

    Pokud tě chytnou podruhé bude to téměř jistě pokuta.

    Mě chytli v pátek(Norimberk), dnes jsem byl na FÚ a zaplatil 280€ na tento rok.
    Pozitivní je, že člověk nemusí měnit auto na německé značky, toho jsem se bál nejvíc.

    _HABU_
    _HABU_ --- ---
    MELOUN: Díky za dotaz, samotného mě to zajímalo, tak jsem zagooglil a zjistil následující:

    EU – Registrace vozidla v zahraničí – délka pobytu
    http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/taxes/index_cs.htm
    V návaznosti na to diskuze: http://www.germany.cz/forum/index.php?action=printpage;topic=14093.0

    Za sebe musím přiznat, že tu v BW načínám už třetí rok a ohledně auta jsem zatím žádnou registraci neprovedl. Ale nedávno jsem chtěl nechat vyměnit olej a když jsem zmínil, že auto má českou SPZku, tak e-mailová komunikace skončila jako když utne.

    Každopádně na to asi prdím, protože tento rok si pohráváme s myšlenkou návratu do ČR.
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    Nevíte někdo kdy jsem povinnen platit kfz steuer?
    (Mám auto na českých značkách a bydlím a pracuji v německu)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    CZWACHTA: Co já vim, tak jediný diskuse týkající se Německa jsou pouze tady v záhlaví a žádná specializovaná "práce v Německu" na NYXu není...

    ARBEIT/SEID BEREIT
    CZWACHTA
    CZWACHTA --- ---
    Ahoj, prosím nemám čas v práci hledat diskuzi na práci v německu, byl by někdo hodný a poslal link na toto téma, děkuji. Nevím zda-li nabídku práe v něměcku vkládat sem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam