• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PENDREKObrana kultury v CR
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    //pokud chcete nekdo prava pro zapis na nastenku, dejte mi prosim vedet edo posty
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    PENDREK: a ty jsi ty informace ziskal kde?
    PENDREK
    PENDREK --- ---
    no, mam tady neco vetsiho...
    magistrat hl. m. prahy, konkretne radni richter, se chysta v blizke dobe transformovat mestska divadla prazska tak, aby se o ne nadale nemusel starat. maji se z nich stat financne samostatne subjekty. budou-li pobirat penize od mesta, nebude to podle projektu, ktery predlozi, ale podle poctu prodanych vstupenek.
    je snad zrejme, ze jde o faktickou likvidaci nekomercniho divadla v praze. jedinou vyjimku tvori divadlo na vinohradech a samozrejme narodni.
    zatim se tato kauza prilis nemedializovala, ale nejspis to kazdou chvili praskne a bude to napinave.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ZUZKAOU: ja se tam momentalne moc casto nevyskytuju, ale kdyby se to zmenilo (urcita vyhlidka tu je), obratim se na tebe, dekuju :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUANTI: snad přes asocicaci filmových klubů nebo co, se nadšenci můžou stát promítači a půjčovat si klubové filmy za zajímavých podmínek,
    kamarádi takhle promítají v Uhelné v hospodě jednou měsíčně.

    V případě zájmu můžu zjistit konkrétní podmníkny a kontakty.
    TOMAS_WW
    TOMAS_WW --- ---
    ISTRAM: shit!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ISTRAM: ne, no to snad ne. To je proste absurdni...
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    jeden z konkretnich pripadu - jedina ziva ulice v ostrave, stodolni, docela plna klubu - pres tyden v podstate klid, plno a lehce hlucno tak v patek a sobotu.
    ulice puvodne totalne zdevastovana a opustena, po tom co se tu zacaly objevovat kluby se ulice zacala probouzet, radnice zaplatila celkovou rekonstrukci, ALE zacali se tu stehovat lidi do luxusnich bytu.
    z nejakeho neznameho duvodu se najednou obyvatelum techto bytu zacalo nelibit v tomhle hluku (jako coze? proc se tam potom stehovali? vedeli do ceho jdou...), mesto reklo ze tu je velka kriminalita (co by ste taky cekali na miste kde se v patek sejde skoro cela OVa a vetsina lidi je podobraz) a tak to vypadalo ze se zavede policejni hodina, nebo ze se zdejsi kultura usmerni (rozumnej - zavrou se pokud mozno vsechny kluby) - neni to trosku na hlavu?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    treba konkretne ve Velkych Popovicich (cca 2 tisice obyvatel) byvalo kino, jeste kdyz jsem byla mala - ted absolutne ne, to se uzivi ve mestech... rekla bych minimalne 10 tisic, a to mozna jenom letni...
    HLOH
    HLOH --- ---
    ECLECTICA:
    Já jsem zatím jen naplavenina, budu muset zajít za pamětníky.
    Ale není to jen trend dněšních dnů- začalo to již za komunistů.
    Co vyprávěli dědci od nás (ves cca 200 obyvatel) bývaly tu ještě v padesátých letech dvě hospody kde se pořádaly zábavy(a to i najednou) a jednou za čas přijelo"kino"(strýc s promítačkou)
    Teď je tu taková špeluňka kde se dá jen pít (a to navíc mizerně)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    HLOH: mas nejaky konkretni priklad, treba z nejake mensi obce?
    Rada bych tu shromazdila informace o nekolika pripadech, jiste by se to dalo nejak vyuzit.
    HLOH
    HLOH --- ---
    Mám pocit že se začínají kina, divadla,kluby a takové podobné nahrazovat multifunkčními zařízeními (mě to připadá jen jako převlečený obchoďák).
    To ve městech, na vsích to zaniká úplně(dříve býval kinosál v každé cca páté teď není skoro nic).
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Pokud vite o podobnych pripadech, zkuste je prosim strucne popsat, rada bych je pak dala na nastenku.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Aktuální kauza: http://www.lidovky.cz/hudba-v-rock-cafe-uz-nezazni-je-hlasita-dx9-/ln_praha.asp?c=A080303_173842_ln_praha_bat

    Podle nejnovějších informací se sice klub s radnicí dohodli na kompromisu, máme se ale s tímhle spokojit? Nelíbí se mi ten trend...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam