• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALO_FABUSSdílení elektronických akademických zdrojů na téma informační technologie a sociální/humanitní vědy
    MAFO
    MAFO --- ---
    KHALAVERA: tady je program jinak: http://www.fhs.cuni.cz/media/?n=Main.Konference-MysleniMedii (hlavne ten Marcelli, tak at dojdes vcas ;-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ACHERON: a tos nezažil simultánní překlad německé filozofky médií v goethe institutu, který by porazil i ty úžasné strojové překlady wikipedie :))

    jinak teda na marcelliho si zajdu rád
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KHALAVERA: no to je zase karneval :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    Konference ISEK (Institut pro studium elektronické kultury, Fakulta humanitních studií UK) ve spolupráci s IKKM (International Research Institute for Cultural Technologies and Media Philosophy, Bauhaus-Universität)

    11/06/2009
    13:00 Jiří Bystřický: Pojem, obraz a medialita
    14:00 Dieter Mersch: Das Medium der Zeichnung /Médium kresby/
    15:30 Ivan Mucha: Média a technika
    16:30 Erich Hörl: Die technologische Sinnverschiebung /Technologický posun významu/
    18:00 Jochen Hörisch : Flussers Grundfrage: was sind und wie funktionieren Medien ?

    12/06/2009
    11:00 Lorenz Engell: Kinematographische Agenturen /Kinematografické agentury/
    12:00 Wolfgang Beilenhoff: Worte: verfilmt. Zur Intermedialität der Schrift im Avantgardefilm /Slova: zfilmovaná. K intermedialitě písma v avantgardním filmu/
    14:30 Miroslav Marcelli: Komunikácia ako problém množstva

    http://jlbjlt.net/event/4373
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    DUNAR_: myslíš bann ze sage? :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KHALAVERA: nechci riskovat, že by to nebylo otevřené ve chvíli, kdybych to potřeboval :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ACHERON: a naco? vždyť to takhle otevírají každou chvíli .)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BARA78: no,to je zase smrt. neznate nejakej script na stahovani databazi tady tech journalu? :)
    BARA78
    BARA78 --- ---
    Free Online Access to all SAGE Journals until April 30, 2009.
    http://www.uk.sagepub.com
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Ja mam taky problem.) shanim naskenovany nejlepe něco od Plechanovové a Waisové o mezinárodním právu a organisacích
    KONNY
    KONNY --- ---
    snad tady nejsem úplně mimo, pokud ano, nechť je mi prominuto, neboť mám problém.

    mám v bakalářce citaci, ale za boha si nevzpomenu, odkud to mám, je tomu dávno, co jsem to odněkud vyčetla a nepoznamenala jsem si zdroj. máte někdo ponětí, odkud to je? potřebuju jakýkoli zdroj...

    jedná se o dělení zelených stran na puristy a rainbow strany. puristé požadují striktně levicové ideje plus ekologické myšlenky, zatímco rainbow strany se nezajímají o pravolevou dimenzi, ale prosazují ekologické požadavky.

    byla bych moc vděčná za nějakou stopu vedoucí k cíli...
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KOCHANSKIT: mám tu ale databázi časopisu Science myslím do roku 2003, Vesmír nevím, to by jsi se musela ozvat o víkendu, prostoural bych doma dvd s ebookama :)
    KOCHANSKIT
    KOCHANSKIT --- ---
    ACHERON: nj já to chtěla elektronicky, protože jsem líná, ale asi tam zaskočím no:-)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KOCHANSKIT: NK :)
    KOCHANSKIT
    KOCHANSKIT --- ---
    nemáte někdo náhodou přístupný Vesmír, nebo způsob jak se k němu dostat?
    Potřebovala č. Vesmír 81, 71, 2002/2 :)
    BARA78
    BARA78 --- ---
    Jo, a jinak - publikace, co vydavame v praci (drogova problematika) jsou bezplatne a volne ke stazeni na

    www.drogy-info.cz

    Krom toho, kdyby oblast nekoho zajimala, muzu zajistit dalsi elektronicke zdroje.

    Na drogy-info k nalezeni napr.

    Výroční zpráva o stavu ve věcech drog v ČR 2007.

    Uhl, A.: Jak maskovat etické otázky ve výzkumu závislostí (2008).
    Překlad textu původně vydaného nakladatelstvím Radcliffe Publishing Ltd. (Spojené království) ve sborníku Drugs in Society - European Perspectives. 20 stran. V češtině vydání prvé. ISBN 978-80-87041-39-0.


    Příručka k provádění výběru metodou sněhové koule - Snowball Sampling. Hartnoll, R., Griffith, P., Taylor, C., Hendricks, V., Blanken, P., Nolimal, D., Weber, I., Toussirt, M., Ingold, R. V českém jazyce vydal Úřad vlády ČR, 2003. ISBN 80-86734-08-0.

    Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách (ESPAD) - Výsledky průzkumu v České republice v roce 2003. Csémy, L., Lejčková, P., Sadílek, P., Sovinová, H. Vydal Úřad vlády České republiky, 2006. ISBN 80-86734-94-3.

    Poradenská činnost v oblasti závislostí poskytovaná prostřednictvím telefonu nebo internetu. Sadílek, P., Mravčík, V. Vydal Úřad vlády České republiky, 2006. ISBN 80-86734-89-7. 72 stran.

    Tanec a drogy 2000 a 2003: výsledky dotazníkové studie s příznivci elektronické hudby v České republice. Kubů, P., Škařupová, K., Csémy, L.. Vydal Úřad vlády České republiky, 2006. ISBN 80-86734-77-3. 94 stran.

    PAD: Projekt analýzy dopadů novelizace drogové legislativy v ČR (Souhrnná závěrečná zpráva). Zábranský, T., Mravčík, V., Gajdošíková, H., a Miovský, M. Vydal ResAD/Scan, 2001. ISBN 80-86620-01--8 (česká verze). ISBN 80-86620-02-6 (anglická verze - English version).

    web obsahuje taky odkazy na publikace EMCDDA - European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (obvykle s ceskym souhrnem, jinak publikace EMCDDA v AJ zdarma ke stazeni na www.emcdda.europa.eu), napr.:

    Statistický věstník / Drogová situace v Evropě. Info ke stazeni v CJ (cast) a v AJ (plna verze) / Výroční zpráva o stavu drogové problematiky v Evropě. Ke stazeni v AJ i CJ.

    A cannabis reader: global issues and local experiences / Drugs and Driving.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam