• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRANCEWARPwww.rakovinainfo.cz - klub pro podporu tohoto informacniho portalu a nabor pomocniku ;)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    mohu dodat nějaké informace
    odkazy - ty tam mam na starosti já, občas dodávám nové, ale teď jsem tuhle kategorii dlouho neaktualizovala - funkční jsou.
    nějaké odkazy na rakovinu české
    nějaké odkazy na rakovinu zahraniční vesměs anglické
    co vyjelo na stejném portále při zadání rakovina - relevantní budou hlavně ty poradny
    jinak v odkazech by pak byla zajimava položka bolest
    a určitě by se dalo najit něco i v menu v "informacich"

    nějaké odkazy na rakovinu české
    nějaké odkazy na rakovinu zahraniční vesměs anglické
    sdělování onkologické diagnózy
    vysvětlení nepravd a báchorek o opioidech
    epizodická bolest u onkologických pacientů

    a určitě by se toho našlo i víc, tyhle informace jsou profi a prověřené, je možné je použít a klidně něco občas dodám (na víc asi čas nemám), ale pokud je tam dáš, tak je třeba odkázat na tyhle stránky, odkud jsou - je to slušnost a něco za něco :-)

    jinak dobrej nápad, jsem ochotna dodávat informace...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRANCEWARP: okay, to mi pojde aj rychlejsie potom:)
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    LIBRIUM: a ty mozes prirodzene po slovensky, nebudem ta nutit do cehunstiny ;D
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TRANCEWARP: okay.:)
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    LIBRIUM: chapu, ja mam ted docela hodne prace, tak sem s tim malinko usnul.. hlavne me admin zprudil, ze sem tu wiki nainstaloval blbe... coz ted opravim a napisu naky zakladni info...

    a ty se neboj, ty mas kvalifikace az dost, podle toho jak si mi radil ;D
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    rad by som si nasiel cas a napisal nieco o liecbe bolesti, ale
    a) nie som lekar, medik ani soc. pracovnik
    b) spravne cesky...uhm. ako-tak, ale kopu gramatickych hrubek a slovakizmov...
    c) mi to pride, ked chybaju este zakladnejsie temy/clanky, ako mimo...ze to nie je v aspon zakladnom kontexte (=este nie je ani definovana rakovina ako taka a pritom pisat clanok specialne o liecbe bolesti...).
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    koukam ze to moc lidi nebere, ale to nevadi...
    ja mel a mam ted docela hodne prace, ale vrhnu se na ten prvni clanek...

    uprimne se mi do toho moc nechce, znamena to se probirat tema nejhorsima vzpominkama, ale snad to k necemu bude...
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    skvele, jen houst...

    dulezity je mit info na ktery mame autorsky prava, at nas(me) nemuze nikdo zalovat, lidi sou zmrdi... a kdyz to neni nas clanek, tak sehnat pisemne povoleni od autora, nebo dat jen link...
    WEN
    WEN --- ---
    tohle téma mě zajímá.. zrovna včera jsem si slovo rakovina dávala do vyhledávače.. ne, že bych s ní měla něco společného, ale mám dojem, že se tahle nemoc šíří geometrickou řadou a dřív nebo později se nějak dotkne i mě. (doufam, že ne osobně..) Ale přesto chci bejt připravená..takže ti ráda pomůžu se shromažďováním informací

    Asi je potřeba milovat samotnej lidskej život a chtít ho žít..
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    no to by byl idealni stav, kam to chci smerovat, jen na zacatku to ted musime napnit dostatkem informaci...

    a este preinstalovat wiki, pac sem ji tam hodil jako php web a ne jako balicek, takze me nas admini zprcal a predelame to, aby byla wiki bezpecna... a rychlejsi, protoze nebude v php, ale pythonu...

    potrebujeme mit tak 20-30 plnejch stranek nez muze neco tkaovyho resit...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    takze chces co? aby to lidi treba veseli na sve stranky, blogy a tak nebo to tisknout a nechavat po dohode s lekari na tech nastenkach v cekarnach?
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    me bude zcela stacit kdyz nekde budou dostupne viset informace co sem dal ja sam dohroady, kdyz toho bude vic, tak tim lepe...
    JULESKAH
    JULESKAH --- ---
    tohle je imho dobrej projekt, doufam, ze se zadari, oc se snazite
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    SYSTEMAN: vubec netusim, co to je, co mas... ale doufam, ze ti tohle aspon nejak pomuze, chci aspon rozproudit debatu a udelat misto, kam pujdou cpat informace...

    misto uz je, ted jde o propagaci a lidi co budou psat, samo se to bohuzel neudela...
    SYSTEMAN
    SYSTEMAN --- ---
    Konecne neco o tomhle "forbidden" tematu... trpim menetrierovou srackou,tak jakykoli info vitam...
    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    Vitejte,

    zde muzete najit web http://www.rakovinainfo.cz.

    Pointa toho webu je jednoducha. V CR zcela zasadne chybi poradny, cesky, jednoduchy informacni zdroj, co by lidem, co maji rakovinu, nebo se o takoveho cloveka staraji pomohl najit informace, prelozit si zpravu od lekare atd...

    Hlavni prinos toho webu by mel spocivat v tom ze:

    * poznaji ze nejsou sami
    * pochopi co se to vlastne deje
    * najdou rychle vsechny moznosti pomoci
    * budou se citi lepe
    a hlavne, BUDE JIM LIP... informace jsou nejlepsi lek proti strachu...

    Pokud jsi
    * lekar
    * medik
    * socialni pracovnik
    * clovek se srdcem na spravnem miste

    a umis:
    * psat clanky
    * hledat a proverovat odkazy
    * shanet pomoc
    * a spravne cesky ;D

    a mas:
    * cas
    * chut

    tak se zapoj, imho je jen malo veci, kde se da tak moc udelat jednim "blbym" webem...


    Cil projektu je vytvorit informacni zdroj, co bude znat kazdej onkolog a rovnou da pacientovi listecek v nemocnici...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam